logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Прогулянка з Крапелькою»

Безпосередньо освітня діяльність в 2-ій групі раннього віку.

Автор: Клусевич Олена Генриковна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини - дитячий садок N 2 «Сонечко», р. Мирний Архангельської області.

Мета: розвиток пізнавального інтересу, формування елементарних уявлень про навколишній світ.

Програмне зміст:

  1. Продовжувати збагачувати досвід дітей при дії з предметами різної величини і кольору (жовтий, синій, червоний, зелений). Використовуючи ситуацію експериментування ознайомлення з властивостями предметів: «плаває», «тоне».
  2. Розвивати пам'ять, дрібну і загальну моторику, координацію рухів.
  3. Виховувати вміння грати з іншими дітьми, доброзичливість, дбайливе ставлення до навколишнього світу.

Оснащення:
Іграшка-Крапелька, іграшки «рибки» різних кольорів та розмірів.
Картонне коло синього кольору, камінчики.
Ємності з водою, з горохом, сачки.
Виліплена з солоного тіста фігура рибки, різнокольорові гудзики.

Методи і прийоми: наочний метод;
словесний метод;
сюрпризный момент;
ігровий прийом;
дослідницький метод;
практичний метод.

 

Хід заняття:

Сюрпризный момент.

- До нас в гості прийшла маленька Крапелька. Вона дружить з водичкою і любить весь час співати пісеньку: кап-кап-кап Крапелька пропонує нам з вами погуляти з нею. Ходімо.

Дидактична гра «Де сховалася рибка?»
- Дивіться, куди це нас привела Крапелька? Вона для нас заховала щось в баночках, давайте пошукаємо.
(В ємність з горохом діти опускають руки і викопують невеликих іграшкових рибок різного кольору.)
- Якого кольору у вас рибки? Діма...... Варя..... Маша.....

Дидактична гра «Рибки в озері».

- Ходімо гуляти далі з Крапелькою і рибками.
- Що це перед нами? Це озеро. Давайте пустимо наших рибок у воду. А по краях озера викладемо красиві камінчики, щоб рибки далеко не спливали.

Пальчикова гра «П'ять маленьких рибок».

- Поки наші рибки плавають в озері, ми з вами трохи пограємо. Крапелька посидь і подивися.
П'ять маленьких рибок плескалися в річці.
(Імітація руху риб)
Лежало велику колоду на піску.
(Розвести руки в сторони)
Перша рибка сказала:- пірнати тут легко.
(Імітація пірнання)
Друга сказала: адже тут глибоко.
(Загрожують вказівним пальцем)
Третя сказала: мені хочеться спати.
(Руки скласти під вухо)
Четверта стала трохи замерзати.
(Потерти кистями плечі)
П'ята крикнула: тут крокодил,
(Руками імітують пащу крокодила)
Пливіть швидше, щоб не проковтнув.
(Тікають).

Експериментування «Плаває або тоне».

- Давайте заберемо наших рибок, щоб крокодил їх не проковтнув.
- Гуляємо далі. Дивіться, куди ми прийшли?
- Це акваріум - будиночок для риб. Там вже плавають рибки, Крапелька пропонує нам пустити туди і наших риб.
Всі рибки плавають, не тонуть. Давайте кинемо у воду камінь. Він плаває або потонув?
(В ємність з водою, де вже є маленькі рибки, діти пускають своїх рибок, потім камінчики, і спостерігають, що потонуло, а що плаває).

Дидактична гра «Рибки великі і маленькі».

- Подивіться, рибки у нас різні: великі і маленькі (порівнюють їх за розміром).
- У великому акваріумі будуть жити великі рибки, яких ми принесли, а в маленький акваріум ми виловимо сачком маленьких рибок. А ти Крапелька подивися, чи правильно діти все зроблять. (Діти виконують завдання).

Артикуляційна вправа «Рибка відкриває рот».

- Покажіть, як рибка ротик відкриває і закриває. Не поспішайте.
Давайте залишимо наших риб в акваріумі, адже це їхній будиночок і підемо за Крапелькою далі.

Ліплення з солоного тіста.

- Крапелька зліпила з тіста велику рибку, але забула рибку прикрасити, щоб вона була красива. Давайте їй допоможемо. Прикрашати будемо різнокольоровими ґудзиками: вдавлювати їх в тісто. Ось так.
(Прикраса фігури рибки різнокольоровими ґудзиками: вдавлення в тісто).

Підсумок заняття.

- Крапелька нас дякує і говорить «Спасибі». Їй дуже сподобалося гуляти з вами, ви молодці. А Крапелька зустрітися з вами на прогулянці, давайте попрощаємося з нею.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове