logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Цукерки в конфетнице"

Конспект НОД по художньо-естетичному розвитку. Ліплення (I молодша група)

Автор: Заботкіна Надія Едуардівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N24 «Сонечко» Нижегородська область, місто Викса.

Мета: Продовжувати знайомити дітей з пластиліном і його властивості;
вправляти натискати вказівним пальцем на пластиліновий кулю, прикріплюючи його до основи, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від одного;
формувати інтерес до роботи з пластиліном;
розвивати дрібну моторику.
Матеріали: аркуші картону білого кольору формату А4 за кількістю дітей, пластилін червоного, помаранчевого і жовтого кольорів, скручений в маленькі кульки діаметром 7-8 мм (10-11 кульок на кожного дитини), 2-3 гумові іграшки.
Хід заняття
Перед заняттям готується основа для пластилінової картинки. Намалювати на аркуші білого картону коло діаметром близько 15 см. Можна запропонувати заготовку в такому вигляді, але краще вирізати по контуру. Почніть заняття з гри. Покладіть дітям аркуш із намальованим колом або вирізаний круг.
Вихователь розмовляє з дітьми про солодкому.
Вихователь: «діти, ви любите солодке?»
Діти: «Так, любимо».
Вихователь: «А що буває солодким?»
Висловлювання дітей (за бажанням).
Вихователь: «А що з солодкого ви особливо любите?
Вихователь проводить індивідуальний опитування і робить висновок, що всі діти і дорослі люблять поласувати солодким, не проти попити чай з цукеркою.
Вихователь спонукає дітей зліпити цукерки-голышки для собачки.
Вихователь: «Діти, давайте запросимо до нас в гості песика Тишку та пригости його маленькими цукерками. Тишко, напевно, зрадіє».
Діти охоче погоджуються.
Вихователь розповідає дітям про те, що цукерки для гостей повинні знаходитися в конфетнице. Так на столі вони будуть виглядати привабливо і культурно.
Вихователь показує дітям аркуш із намальованим колом (або вирізаний круг).
Вихователь: «Спробуйте здогадатися, що це таке (показує цукерницю)».
Висловлювання дітей (наприклад, кружечок, тарілочка, блюдечко тощо).
Вихователь допомагає: «Це цукерниця. Яка у конфетница форма? (Обводить жест рукою)».
Діти: «Кругла». (За бажанням або за вибором педагога).
Вихователь: «А якого вона кольору?»
Діти: «Білого». (Хорові й індивідуальні відповіді).
Вихователь: «В конфетнице є що-небудь?»
Діти: «Ні».
Вихователь: «Давайте покладемо в цукерницю цукерки для нашого гостя Тишки. Покладіть в цукерницю пластиліновий кулю і натисніть на нього пальчиком (здійснює показ)».
Якщо хлопці не можуть, продовжує їм допомагати, взявши руку дитини в свою, діючи його рукою. Продовжує розповідати і пояснювати як виходять цукерки побільше (кульки найбільшої величини придавливаются великим пальцем, показує як).
Вихователь: «Дивіться, ось цукерка жовтого кольору - лимонна, а ось цукерка червоного кольору - малинова, а це цукерка помаранчевого кольору - апельсинова. Давайте зробимо багато цукерок».
Діти беруться за виконання завдання. Вихователь підходить до кожного дитині, роздає підготовлені кульки.
Діти самі беруть їх, кладуть в потрібне місце і натискають пальчиком.

Фізкультхвилинка.
Ми радісні дітки, солодкі цукерки (поклони в обидві сторони)
Ніжками топ, топ (тупають по черзі),
Ручками хлоп, хлоп (плескають ручками).
Ми кружляємо, ми крутимося (кружляють),
Ми танцюємо, веселимося (танцюють довільно).
Чути стук у двері: «Тук-тук-тук».
Вихователь йде відчиняти двері, питаючи: «Хто там?»
Собача (іграшка): «Це я собачка Тишко. Ав, ав!»
Вихователь з дітьми вітаються з собачкою.
Вихователь: «Здрастуй, Тишко! Заходить до нас у гості. Пригощайся цукерками!»
Тишко ласує цукерками, смакуючи кожну за кольором і гукає: «Які гарні і смачні цукерки! Ам!»
Вихователь: «Тишка, це дітки до твого приходу старалися. Всяких цукерок наробили. Хлопці, розповімо, як ми ліпили цукерки?»
З опорою на запитання, вихователь спонукає більшість дітей підключитися до рассказыванию про способи ліплення.
Вихователь: «Тишка, що скажеш?»
Собачка: «Хлопці, я заслухався ваш розповідь про те, як ви готували цукерки. А скажу я вам одне - молодці! Всі ваші цукерки: малинові, лимонні, апельсинові, - пальчики оближеш! (облизується)»
Вихователь пропонує дітям пограти з Тишкою, ще чим-небудь здивувати.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове