logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Зоопарк»

Конспект сюжетно-рольової гри з математичним змістом.

Автор: Міхєєва Олена Олександрівна - вчитель-дефектолог вищої кваліфікаційної категорії МАДОУ дитячий садок N 6 р. Боровичі.

Для формування елементарних математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку я велику роль відводжу сюжетної гри з математичним змістом. У ході такої гри у дітей активно формуються пізнавальні процеси, закріплюються уявлення про колір, форму, величину предметів, вміння рахувати, орієнтуватися у просторі та у часі, діяти з предметами в реальних життєвих ситуаціях, збагачується та активізується словниковий запас, коригується граматичний лад мови, відбувається перенесення отриманих знань у нові умови.

Мета. Вчити дітей застосовувати в грі наявні математичні подання: розрізняти кількісний і порядковий рахунок, співвідносити кількість реальних предметів з цифрою, орієнтуватися в просторі.
Вправляти в узгодженні числівника з іменником у роді, числі, відмінку.
Формувати уявлення про деяких трудових діях по догляду за тваринами в зоопарку.
Коригувати уяву, мислення, увагу, пам'ять. Готувати руку до письма.
Попередня робота. Екскурсія в зоопарк, перегляд телепередач «Діалоги про тварин», «У світі тварин», розглядання картин про диких тварин, малювання, ліплення тварин.
Читання: С. Маршак «Дітки в клітці», Ст. Маяковський «Що не сторінка, то слон, то левиця», Тобто Чарушін «Моя перша зоологія», П. Снєгірьов «Про пінгвінів», Толстой Л. «Лев і собачка». Заучування вірша Л. Пантелєєва «Зоопарк».
Матеріал до заняття. Іграшкові тварини, дерева, корм для тварин, миски; будівельний матеріал для клітин, машинки, кораблик, картини-моделі Півночі, Африки, нашого лісу; картинки з гуртками від 5 до 10, цифри, зошити, олівці.
До початку заняття діти з вихователем будують в групі «Зоопарк» (клітки для звірів), в різних місцях групової кімнати виставляються картини «Північ», «Африка», «Ліс» і відповідні іграшки - тварини біля кожної моделі.

Хід заняття.
1часть.
- Діти, ви побудували великий гарний зоопарк. У деяких клітинах вже є звірі. Скільки в зоопарку бегемотів? (1). Христина, постав до клітки з бегемотом цифру 1.
- Скільки в нашому зоопарку верблюдів?(2)
- Яких звірів стільки ж, скільки верблюдів? ( 2 кенгуру).
- Як можна сказати про кількість кенгуру і верблюдів? (Порівну, однаково)
- Порахуйте волков. (3) Знайдіть таку ж цифру.
- Кого більше: волков або верблюдів?
Аналогічно вважають 4 мавпи, 5 жирафів. Порівнюють цифри 3 і 4, 4 і 5.

2 частина.
- Діти, в зоопарку є порожні клітини. Треба привезти тварин із спекотних і холодних країн і з нашого лісу. Я даю кожному картку-путівку. Скільки на ній гуртків, стільки і звірів потрібно привезти.
- Льоша, привези, будь ласка, стільки слонів, скільки гуртків на твоїй путівці. Куди ти поїдеш за слонами?
Дається завдання кожній дитині. Діти привозять 6 слонів, 7 білих ведмедів, 8 львів, 9 білок, 10 зайцев.
Кожна дитина розповідає про своїх діях.
- Я привіз з жарких країн 6 слонів.
Правильно. Помісти їх в клітку з такою ж цифрою.
(Діти розставляють звірів у клітини з відповідною цифрою.)
- Діти, яких звірів у зоопарку більше всього? (Найменше? Порівну?)

3 частина.
_ Діти, звірі проробили великий шлях, втомилися. Їх треба погодувати. Ось тут різний корм. Виберіть той, який потрібен вашим вихованцям.
- - Що їсть лев?
Чим харчується слон? І т. д.

4 частину.
Педагог пропонує дітям зробити запис у журналі про кількість тварин у зоопарку. Складається числова драбинка від 1 до 10. Порівнює суміжні числа.
Діти хором читають вірш Л. Пантелєєва «Зоопарк» і показують відповідну кількість пальців.
- Все, що бачу у дворі,
Все, що бачу на шляху,
Я вмію, я вмію,
Порахувати до 10.
І вважаю всіх підряд.
Пробігає дикобраз, це раз,
Чистить пір'ячко сова, це два.
Третьою стала росомаха,
А четвертої - черепаха.
Сірий вовк ліг спати, це п'ять.
Папуга в листі густий, він шостий.
Ось лосеня поруч з лосем.

Це будуть сім і вісім.
Дев'ять - це бегемот.
Рот, як бабусин комод.
У клітці ходить лев кудлатий,
Він останній, він десятий.

Підсумок.
- Діти, сьогодні ви добре грали і вважали, були турботливими по відношенню до тварин. Наступного разу ви привезете сюди і інших тварин. Кого ще можна помістити в зоопарк?
Увечері ви можете запросити дітей з іншої групи на екскурсію в наш зоопарк.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове