logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Знайомство з українською народною казкою «Колосок»

Автор: Маслова Ганна Вікторівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N19 міста Коврова, Володимирській області.

Цілі:

  • Допомогти дітям зрозуміти зміст казки «Колосок», оцінити вчинки дійових осіб;
  • Розвивати здатність до співпереживання;
  • Розвивати здатність зображати емоції (радість, подив, гнів, страх) з допомогою міміки, жестів, пантоміми;
  • Створювати у дітей позитивний настрій;
  • Зняти фізичне, психологічне напруження, дати кожній дитині відчути себе в центрі уваги.

Попередня робота: розглядання колосків, дослідно-експериментальна діяльність: «перетворимо зерна пшениці в борошно»

Хід заняття:
Восп.: Хлопці, давайте станемо в коло, взявшись за руки. Як приємно тримати дрг одного за руки. Посміхніться один одному. Посміхніться всім гостям.
Я хочу запросити вас в дивовижну країну, якої немає на жодній карті світу. У цій країні панує магія, мир, доброта, неможливе стає можливим, якщо на допомогу приходять вірні друзі.
Звучить музика «В гостях у казки»
Це позивні чарівної країни. Ви, звичайно ,здогадалися, що це - країна Казок
(стук у двері)
- Здається, чари вже починається. До нас хтось поспішає.
(вихователь вносить півника)
- Давайте привітаємо півника і скажемо йому хороші слова
Гра: «Вітаємо гостя»
- Які приємні слова ви сказали Півнику. Півник прийшов з подарунками, вони в цьому красивому скриньці. Якщо ви отгадаете загадки, то він відкриється:
1. Назвіть казку, в якій розповідається про багатодітній родині, де було семеро дітей не послухалися маму і потрапили в біду.
(Вовк і семеро козенят)
2. Хтось за когось
Міцно вхопився,
- Ох, ніяк не витягнути!
- Ох, міцно застрягла.
Але його помічники
Скоро прибіжить.
Переможе упрямицу
Дружний, спільна праця!
(Ріпка)
3. Як називається казка, в якій дівчинка пішла провідати бабусю, але по дорозі розговорилася з незнайомцем і з-за цього потрапила в біду.
(Червона шапочка)
4. Сидить в кошику дівчинка
У ведмедика за спиною,
Він, сам того не відаючи,
Несе її додому
(Маша і Ведмідь)
5. Він герой всім нам відомий,
І з чарівним словом разом
Може цілий тиждень
На печі лежати.
(Омелько)
- Всі загадки Півника відгадали. І зараз Півник запрошує нас у свою казку. Але в казку можна пройти тільки з хорошим настроєм. Ви можете зобразити настрій? Вставайте хто, де хоче.
Мімічна гімнастика:

  • Здивуватися, як Мальвіна, яка побачила Буратіно, прив'язаного догори ногами на дереві.
  • Посумувати, як П'єро, який згадав свою подружку Мальвіну.
  • Розсердитися, як Карабас Барабас.
  • Посміхнутися, як веселий Буратіно

- От саме з таким настроєм ми вирушимо в нову казку. Я буду запрошувати вас за допомогою дзвіночка. Як тільки ви почуєте звук дзвіночка і своє ім'я, то можете займати місце біля екрану
Вправа «Дзвіночок» (звучить дзвіночок вихователя і називається ім'я дитини)
- Читання казки «Колосок» вихователем.
- Обговорення казки з питань:

  • Кого б ви хотіли похвалити у цій казці і за що?
  • Яким був Півник?
  • Що робив Півник з колоском, що б вийшли пироги?
  • Якими були мишенята?
  • Чому мишенят у казці звали Круть і Верть?
  • Справедливо вчинив Півник?
  • Як ви думаєте, хто з героїв казки знав, що «Праця годує, а лінь псує»?
  • Яка ще прислів'я підходить до цієї казці? (Хто не працює, той не їсть)

- Хлопці, подаруйте свої сердечка того героя, який вам подобається.
- Хлопці, а герої казки теж хочуть зробити вам подарунки. Візьміть собі подарунок у того героя, який вам приємний. (У Півника піднос з паличками, а біля мишенят з цукерками)
- Діти, казка закінчується словами «... Не навіщо таких ледарів і ледарів пирогами пригощати». Ви згодні з цим?
- Але все-таки Круть і Верть залишилися голодними?
-Давайте згадаємо, якими були мишенята на початку казки? А в кінці?
- Як ви здогадалися, що мишенята були засмучені?
- Чому вони вилізли з-за столу?
- Як ви думаєте, як вони надійдуть, якщо Півник знайде колосок ще раз?
- Кому з вас шкода мишенят?
- Мені теж їх шкода. Давайте допоможемо мышатам стати іншими і придумаємо інший кінець казки.
Драмматизация нового кінця казки:
Круть і Верть: - Прости нас Півник, ми винні, ми будемо допомагати тобі у всьому.
Півник: Ну, раз ви зрозуміли свою провину, то на перший раз я вас прощаю, тепер будете знати, що не можна лінуватися. (частування взяти в мишенят)
- Хлопці, вам сподобався новий кінець казки? Давайте, в честь того, що ми допомогли мышатам стати працьовитими, влаштуємо салют радості.
- Ставайте в коло і по моїй команді запускайте салют.
Раз, два, три!
Салют радості, лети!
- Який гарний салют у нас вийшов! Ну, а нам пора з казки повертатися додому.
Гра: «Навпаки»
- Я вимовлю фразу, а ви доповніть:

  • Півник працює, а мишенята ..............байдикують.
  • Мишенята ледачі, а півник...............працьовитий.
  • Півник один, а мишенята..................разом, удвох.
   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове