logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«До нас весна крокує»

Інтегроване заняття в підготовчій групі.

Автор: Бранчевская Жанна Валеріївна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільна освітнє установа дитсадок N5 «Цветик-Семицветик» Свердловська область, місто Кировград.

Мета: систематизувати знання дітей про сезонні зміни в природі навесні.

Освітні області.

СОЦІАЛЬНО - КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
1. Розвиток умінь робити умовиводи, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, робити логічні висновки.
2. Розвиток спілкування і взаємодії дитини з дорослими і однолітками; становлення самостійності, цілеспрямованості та саморегуляції власних дій.
3. Розвиток соціального та емоційного інтелекту, емоційної чуйності, співпереживання, формування готовності до спільної діяльності з однолітками.
4. Формування позитивних установок до різних видів праці і творчості.
5. Формувати дружні взаємовідносини в грі, почуття гуманізму, відповідальності, дружелюбності.
6. Виховувати в дітях бажання взаємодіяти в спільній діяльності, шукати способи вирішення поставлених завдань і застосовувати для цього отримані знання та вміння.
7. Закріпити отримані знання з різних дисциплін шляхом застосування їх в ігрових ситуаціях.

ПІЗНАВАЛЬНИЙ РОЗВИТОК
1. Розвиток інтересів дітей, допитливості та пізнавальної мотивації.
2. Розвиток уяви і творчої активності.
3. Формування первинних уявлень про об'єкти навколишнього світу, про властивості і відносини об'єктів навколишнього світу.
4. Формування пізнавальних дій, становлення свідомості.

МОВЛЕННЄВИЙ РОЗВИТОК
1. Розвиток володіння мовою як засобом спілкування та культури.
2. Розвиток звукової та інтонаційної культури мовлення, фонематичного слуху.
3. Збагачення активного словника; розвиток зв'язного, граматично правильної діалогічної і монологічної мови; розвиток мовного творчості.
4. Формування звуковий аналітико-синтетичної активності як передумови навчання грамоті.

ХУДОЖНЬО - ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК
1. Розвиток передумов ціннісно-смислового сприйняття і розуміння творів мистецтва (словесного, музичного, образотворчого), світу природи.
2. Становлення естетичного ставлення до навколишнього світу.
3. Розвиток сприйняття музики, художньої літератури, фольклору.
4. Реалізація самостійної творчої діяльності дітей (образотворчої, конструктивно-модельної, музичної та ін).

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК
1. Придбання досвіду в руховій діяльності, спрямованої на розвиток координації руху, великої і дрібної моторики обох рук, витривалості.
2. Оволодіння рухливими іграми з правилами.
3. Становлення цілеспрямованості і саморегуляції в руховій сфері.

Демонстраційний матеріал: ілюстрації про весну, роботи дітей на весняну тематику, таблички з поняттями, ілюстрації птахів, велике сонце, полянка з квіточками

Матеріали та обладнання до заняття: мольберт, дитячі столи, музичний центр, весняні музичні твори російських композиторів, металофони, обручі, конверт, завдання для роботи в парах. Заготовки сонечка за кількістю дітей, клей, фломастери, м'яч.

Попередня робота: спостереження за природними явищами, бесіди про весну, читання художньої і наукової літератури, розучування віршів і пісень, створення робіт з малювання, ліплення та аплікації на весняну тематику, дидактичні ігри, завдання на розвиток логіки, заняття з підготовки до навчання грамоті.

Ролі: Незнайко, Знайка, Гусля (грають педагоги).

Хід заняття:
1-я частина
Діти входять в зал з Псалтиря, бачать спір Незнайка і Знайки.
Незнайко. Мені Знайка нічого не зрозуміло! Якісь картинки, слова не знайомі!
Знайка. Щоб щось знати, треба вчитися Незнайко!
Знайко та Незнайко помічають дітей.
Незнайка і Знайка. Здрастуйте діти! Здравствуйте, гості! А ви діти привітали гостей? (діти вітаються).
Гусля. Що за суперечку у вас тут?
Знайка. Ось Незнайко нічого не знає, навіть не може сказати яка зараз пора року. А ви, хлопці, знаєте, де можна дізнатися потрібну інформацію, дізнатися про щось нове і цікаве?
Діти відповідають
Незнайко. Неправда! Я знаю, що зима лютує, йде сніг, холодно. Ось!
Знайка. Вам зрозуміло хлопці? А мені все ясно, потрібна ваша допомога! Ви готові навчати Незнайка? (ТАК)
Незнайко. Ну, гаразд, так і бути, і я готовий отримувати нові знання. Давайте почнемо з незрозумілих мені слів.

2-я частина
Діти сідають на килим, повернувшись до табличок.
Незнайко. Весна! Що це таке?
Відповіді дітей: час року, 3 місяці, буває ранньої і пізньої.
Знайка. Послухай Незнайко вірш про весну і тобі стане все зрозуміло.

НАВЕСНІ
У весни роботи багато,
Допомагають їй промені:
Дружно женуть по дорогах
Гомінкі струмки,
Топлять сніг, ламають крижинки,
Зігрівають всі навколо.
З-під хвої і травинок
Виповз перший сонний жук.
На проталине квіточки
Золоті розцвіли,
Налилися, набубнявіли бруньки,
З гнізда вилітають джмелі.
У весни турбот не мало,
Але справи йдуть на лад:
Смарагдовим поле стало,
І сади в цвіту стоять.

Незнайко. Нічого собі, яка різна весна буває!
Знайка. Хлопці давайте пограємо у гру «Продовж речення».
Діти встають у коло.
Навесні сонечко...
Навесні небо...
Навесні сніг...
Навесні до нас ... птиці.
Навесні на деревах ...нирки.
З нирок ...листочки.
Навесні птахи в'ють ...
Весна приходить після...
Квітень настає після...
Після квітня настане ...
Перед березнем був ...

Незнайко. Ура! Я здогадався, що настала весна! Я прав? Тепер я про неї все знаю!
Знайка. Ні, Незнайко, ти дуже багато чого не знаєш про весну. Давайте хлопці вшануємо наступні весняні слова (бурульки, крапель, струмки).
Діти підходять до стіни і читають слова
Незнайко. Все знаю! Бурульки - це чупа-чупс. Крапель - краплі в очі. Струмки - чиї руки?
Знайка. От дурний! Хлопці, як ви думаєте, він правий? Поясніть Незнайку значення цих слів.
Гра «Поясни слово»
Гусля. Незнайко, а ти чув, як звучить крапель і струмочок?
Незнайко. Немає. А хіба вони звучать?
Гусля. Звичайно, і ми з хлопцями тобі зараз це доведемо.
Муз. гра «Крапель і струмочок»
Діти сідають на стільчики.
Незнайко. Здорово, як мені сподобалося! А я ось знаю, з чого складаються всі ці природні явища: бурулька, крапель, струмочок! Ось відгадайте!
ЗАГАДКА
Дуже добродушна,
Я м'яка, слухняна.
Але коли я захочу,
Навіть камінь источу.
(Вода)
Незнайко показує табличку, на якій написано слово: ВОДА
Гра «Розбери слово»
Незнайко. Скільки складів у слові вода?
Назвіть ударний звук?
Які голосні в цьому слові?
Назвіть звуки цього слова?
Все я втомився, ви все знаєте! Гусля, пограй з нами в веселу музичну гру.
Гусля. Добре, я пограю, тільки спочатку давайте прочитаємо наступне слово.
Діти читають слово: проталини.
Незнайко. Що таке проталини? Мені не зрозуміло!
Діти пояснюють поняття слово - проталини.

Гусля. Ось тепер можна і пограти в гру «Проталинки».
Під весняну музику діти танцюють по залу, як музика закінчується, на 1,2,3 потрібно встати в обруч - проталину. Хто не встиг, той вийшов з гри.
Знайка. Незнайко, давай читай разом з дітьми наступну фразу, напевно ти знаєш, що це таке.
Діти читаю: « пташиний переполох».

Знайка. Діти, допомагайте. Незнайко не знає, що таке пташиний переполох (переполох - це коли хтось хвилюється, тривожиться).
Діти пояснюють Незнайку поняття переполох. Діти сідають на стільці.
Гусля. Давайте послухаємо (називає назву та автора твору).
Звучить запис пташиного співу.
Гусля. Які птахи прилітають до нас навесні? Послухайте вірші про птахів, які прочитають для вас хлопці.
ШПАКИ
Прилетіли шпаки -
Молодий весни гінці.
Черв'яків вони клюють
І співають, співають, співають!

ПЛИСКА
Плиска, плиска!
Полосатенькая блузка.
Я тебе весною чекаю -
Оселилися в моєму саду.
І за ставенкой різьблений
Звий гніздо своє навесні.

СОЛОВЕЙ
В зелені гілок
Соловейко-соловей.
Ночі безперервно
Пісні нам співає.
Ллються пісні без кінця,
Краще ні в лісі співака!

ЛЕБІДЬ
Є птах дуже красива на світі,
Назва - лебідь має вона,
Не зустріти прекрасніше її на планеті,
Вона з чудесного ніби сну.

ГРАЧ
Він у чорному одязі,
Але все - таки лікар.
Рятує поля
Від шкідників грач.

ЖАЙВОРОНОК
Хоче - прямо полетить,
Хоче - в повітрі висить,
Каменем падає з висот
І в полях співає, співає!

ЛАСТІВКА
Під дахом будинку цілий день
Миготить швидкої птиці тінь.
Веселих ластівок родина
Будиночок будує для себе.

ВЕСНА
Трава знову зазеленіла,
І закудрявились лісу.
«Весна! Весна! Пора за справу!» -
Дзвенять пташин голосу.
Сухі прутики, солому,
Шматочки моху вони несуть -
Все знадобиться їм для дому,
Щоб для пташенят створити затишок.
І заливаються на гілках
Синиці, зяблики, шпаки,
Адже скоро в гніздах будуть дітки -
Їх жовтороті пташенята.

Незнайко. Ось скільки птахів навесні в лісі з'явилося! Я знаю, чому вони злякались! Мені Знайка дав конверт із завданнями, а я його втратив. Ось він, птахи його знайшли.
Незнайко показує конверт дітям.
Незнайко. В цьому конверті такі важкі завдання, що хлопці мені без вашої допомоги не впоратися.
Знайка. Хлопці давайте розіб'ємося на пари і швидко допоможемо виконати всі завдання для Незнайка.
Гра «Виконай завдання»
Діти стають біля столів, кому писати може сісти.
1. Задачі про птахів.
2. Склади речення зі слів: грач, воду, п'є, калюжі.
3. З геометричних фігур склади птицю.
4. Повтори малюнок (робота в клітину).
5. Виріши ребус (відгадка слово: березень)
6. Домалюй фігуру 2 будь-які предмети і склади весняна пропозиція
(фігури: коло, трикутник).
7. Встав пропущені цифри 123.5.7.910..1314.1617.1920
8. Хто зайвий, поясни (картинки: сорока, ворона, ластівка).
9. Розв'яжи приклад (картинки сніг + сонце = ? вода).

Гусля. Знайка, Незнайко давайте спочатку відпочинемо, а потім будемо перевіряти завдання.
Динамічна пауза - ігровий масаж «Дятел»
Незнайко. Всіх підлікував дятел. Давайте, скоріше, перевіримо завдання.
Діти захищають своє завдання удвох. Інші діти сидять на стільцях.
Незнайко. Молодці! З усіма труднощами впоралися, допомагали один одному. Тому у вас все вийшло!
Знайка. Залишилося всього два слова. Читаємо!
Діти читають і пояснюють слова: льодохід, первоцвіти.

ВЕСНЯНІ КВІТИ
Фіалки, медунки
Навесні в лісі цвітуть.
І зірочки кислиці
Біліють там і тут.

А маленький пролісок -
Весни синку рідний,
Довірливо і ніжно
Дивиться на нас з тобою.

Незнайко. На нашій весняній галявині з'явилися чудові квіти. Давайте часточку весни подаруємо нашим гостям.
Діти дарують листівку з квіткою гостям.
Незнайко. У мене виникло питання: «Від чого з'являються бурульки, струмки, квіти? Що їм допомагає?
Діти відповідають: «СОНЦЕ»
Знайка. Весна почалася від теплого добра сонця, все навколо прокинулося, ожило. Значить весна, яка? (ласкава, тепла, красива, добра...).
Знайка показує велике сонце, зроблене в техніці аплікація.
Знайка. А ви знаєте, що таке добро?
Відповіді дітей.
Незнайко. Пропоную вам зробити кожному своє добре, веселе, весняне сонечко. Це сонечко ви зможете подарувати коханій людині.
Знайка. Підійдіть до столів (пояснює як виконувати роботу). Приступайте.
Діти виготовляють сонце. Після з готовими роботами стають у півколо (сонце тримають перед собою)

3 частина
Незнайко. Від ваших сонечок стало тепліше і світліше. Всі вони радісні і добрі, як ви. Як мені сподобалося дізнаватися разом з вами нове. А, що ви сьогодні дізналися нового? Що найбільше сподобалося? Може у когось, щось не вийшло?

Відповіді дітей.

Знайка. Давайте закінчимо нашу зустріч весняною піснею.

Весняна пісня.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове