Конспекти занять з дітьми
«Цариця вод - водяна лілія»
Конспект НСД
по художній творчості (аплікація).
Автор: Єлісєєва Олена Олександрівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням пізнавально-мовленнєвого розвитку вихованців N 46 «Світлячок», р. Псков.
Мета: розвиток продуктивної діяльності дітей
Завдання:
- Здоровьесберегающая:
- забезпечити психологічну комфортність в ході НСД.
- Освітні:
- актуалізувати і розширити уявлення дітей про квіти;
- удосконалювати вміння правильно тримати ножиці і користуватися ними;
- вправляти у вирізуванні фігур овальної форми з прямокутника шляхом скруглення кутів.
- Розвиваючі:
- розвивати інтерес до аплікації;
- розвивати дрібну моторику;
- розвивати увагу, мислення.
- Виховні
- виховувати шанобливе і дбайливе ставлення до природи;
- виховувати акуратність;
- виховувати емоційну чуйність;
- виховувати естетичне сприйняття.
Обладнання:
Картинки (поле - сад), лялька, кошик з квітами, дві вази, мульти медіа презентація, ємність з водою, клееночки (9 штук), серветки (9 штук), ножиці (9 штук), пензлики (9 штук), підставки під пензлика (9 штук), баночки для клею (9 штук), клей, роздатковий матеріал для вирізання і наклеювання.
Хід НСД
I Організаційний момент
- Які чудові метелики, летите швидше до мене, подивіться у вікно. Який сьогодні прекрасний сонячний день, нам посміхається сонечко. Яка зараз пора року?
- Літо
II Основна частина
1. Бесіда
- Так, дійсно, за вікном сама спекотна і сонячна пора. Літо - це казкова країна, в якій дуже багато світла, сонця і різних кольорів, а ви любите квіти?
- Так.
- Я теж дуже люблю квіти, адже вони приносять нам красу, гарний настрій.
- Хлопці, а де ростуть квіти, в яких місцях?
- У полі, в саду
- Якщо квіти ростуть у полі, як вони називаються? Які вони?
- Польові
- А якщо ми садимо їх біля будинку, в нашому саду, доглядаємо за ними.
- Садові
- Хлопці, до нас в гості прийшла Червона шапочка і просить допомогти їй. Ось яка у неї біда. Вона пішла в гості до бабусі. Йдучи по лузі, по лісі, вона збирала квіти, щоб подарувати мамі та бабусі. Вона набрала великий букет. Всі квіти красиві і різні. Але бабуся любить польові квіти, а мама - садові.
Допоможемо Червоній шапочці зібрати букет польових квітів для бабусі і букет садових - для мами.
2. Д/І «Квіти: польові - садові)
Діти підходять по одному до кошику, беруть квітку, називають його, кладуть на картинці: польові - садові.
На дні кошика лежить лілія.
- Хлопці, яке цікаве рослина, як же називається ця квітка? Ви знаєте? Червона шапочка теж не знає, що це за рослина. Підійдіть до мене.
Діти підходять до екрану.
- Хлопці, цей незвичайний квітка. Він називається ВОДЯНА ЛІЛІЯ. Як ви думаєте, де вона росте: у полі, в саду. Це дуже красивий незвичайний квітка, яка росте на воді. Її можна зустріти в річці, в ставку, тобто на воді. Лілію так і називають ВОДЯНОЮ КРАСУНЕЮ, царицею води. Червона шапочка зірвала цю лілію, але вона, напевно, не знала, що її рвати не можна, тому що в природі дуже мало водяних лілій. Їх не можна рвати, ними можна тільки милуватися. Запам'ятайте хлопці.
- Ця квітка дуже красивий. Спробуємо зробити його своїми руками. І подаруємо Червоній шапочці такі чудові квіти. А вона здивує свою маму і бабусю. Подивіться, що у мене є:
Листочок - білі пелюсточки - жовта серединка
- Давайте ми опустимо лілію у водичку.
ФИЗМИНУТКА
Наші ніжні квітки
Розпускають пелюстки
Вітерець ледь дихає,
Пелюстки колише
Наші білі квітки
Закривають пелюстки
Тихо засинають
Головою качають.
- Давайте сядемо за наші столи і зробимо такий прекрасний квітка
3. Обговорення з показом прийомів роботи.
4. Діяльність дітей (із здійсненням індивідуального підходу)
III Підсумок
- Всі молодці. Тепер візьміть свою лілію і подаруйте нашої гості.
Діти несуть квіти.
- Хлопці, які чудові квіти у нас вийшли? Як вони називаються? (Лілії)
- А де вони ростуть? (на воді)
- Ви запам'ятали, що їх не можна зривати.
А тепер подивіться, що сталося з нашою лілією.
(У воді - паперова лілія розкрилася).