logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Музична вітальня запрошує...

Захід для дітей старшого дошкільного віку, присвячене творчості М. І. Глінки.

Автор: Харитонова Вікторія Петрівна, музичний керівник, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Панаевский дитячий сад загальнорозвиваючого виду «Червона шапочка», Ямало-Ненецький автономний округ, Ямальський район, с. Панаевск.

Скачати презентацію до цього заходу.

Мета: познайомити дітей з біографією та творами М. І. Глінки. Вчити розрізняти жанри музичних творів. Підібрати музичні інструменти до кожного твору і зробити його оркестровку. Виховувати естетичний смак і бажання слухати музику.

Матеріал до заняття: портрет М. І. Глінки; музичні інструменти: трикутники, бубни, барабани, дзвіночки, мультимедіа - проектор; презентація з ілюстраціями; аудіозапис музичних творів «Слався» (опера «Іван Сусанін»), «Жайворонок», «Марш Чорномора» (опера «Руслан і Людмила»).

Хід заходу

Музичний керівник виконує роль Господині музичної вітальні
Господиня вітальні: Дорогі хлопці! Я запрошую вас в музичну вітальню.
(слайд2)Перед вами зображення Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі. У цьому театрі вперше прозвучала російська опера «Іван Сусанін». Ця опера про подвиг російського людини і російського народу. Автор цього музичного твору Михайло Іванович Глінка.
Сьогодні ми познайомимося з творами цього великого російського композитора, а також буде грати на музичних інструментах.
Михайло Іванович Глінка народився в 1804 році в селі Новоспасском поблизу міста Єльні, в поміщицькому будинку. (слайд3). У цьому році виповнюється 120 років з дня народження композитора.
Він народився навесні, у найкращу пору цвітіння природи. Під вікнами його спальні в густому листі дерев лунав дзвінкий голос солов'я. Малюк уважно вслухався в чудові трелі солов'їного співу. (слайд4)
Хлопчик рано навчився читати, любив малювати і дуже спритно наслідував передзвону дзвонів, ударяючи по гучних мідним тазам. Він вчився грати на фортепіано і трохи на скрипці, але найбільше любив слухати музику. «Музика-душа моя»,- сказав маленький Глінка своєму вчителеві.
Російський композитор Михайло Іванович Глінка написав багато прекрасних музичних творів, які з великим інтересом слухають, з великим задоволенням виконують і дорослі і діти. особливо часто композитор звертався у своїй творчості до образів , звуків російської природи. Вслухайтесь, як схожа на спів маленької пташки жайворонка музика в романсі «Жайворонок».
Діти слухають романс
Господиня вітальні: Який характер цієї пісні? (Легкий, співучий, лагідний.) Скільки в ній куплетів? (Дві.) Є тут музичний вступ, програш і висновок? (Є.) Яка це музика за своїм характером? (Зображення щебетання пташок.) Який інструмент підійде для оркестровки цієї пісні? (Музичний трикутник.) Послухаймо ще раз цей романс і спробуємо підіграти вступ, програш і висновок.
Слухання романсу повторюється.
Господиня вітальні: А тепер послухайте інший музичний твір М. І. Глінки.
Музичний керівник виконує «Дитячу польку».
Господиня вітальні: Це марш або полька? (Полька.) Який характер твору? (Танцювальний.) Який характер у танцю полька? (Веселий, легкий грайливий, веселий.) Який інструмент більше всього підійде для оркестровки? (Бубон.)
Музичний керівник запрошує дітей виконати танцювальні вправи , повторює виконання «Дитячої польки». Діти танцюють під музику.
Господиня вітальні: Ось зараз ми послухаємо музику, уважно подивимося на ілюстрації і ви, напевно , здогадаєтеся, а чому поруч з портретом композитора Глінки портрет поета Пушкіна. Музика нам все підкаже.
Звучить фрагмент увертюри до опери «Руслан і Людмила» (аудіозапис)
Господиня вітальні читає вірші:
У Лукомор'я дуб зелений;
Золотий ланцюг на дубі тому:
І вдень і вночі кіт учений
Все ходить по ланцюгу навколо. (слайд 4)
Господиня вітальні: чи Не правда, всім добре знайомі ці рядки? Ними починається казка-поема А. С. Пушкіна «Руслан і Людмила» про подвиги славного витязя Руслана, про вірну дружину Людмилу і злого карлика Чорномора.
Михайлу Івановичу Глинкепонравилась казка-поема Олександра Сергійовича Пушкіна «Руслан і Людмила» і він написав оперу «Руслан і Людмила».
У казці, живе Чорномор в чарівних садах, у палаці, самоцвітами прибраному, всі підкоряються його злій силі, а сила то захована в бороді! Хто прорубає бороду чудодійним мечем, той і переможе Чорномора. У Олександра Сергійовича Пушкіна є опис ходи Чорномора зі слугами, що несуть його довгу сиву бороду.
Господиня вітальні звертає увагу дітей на ілюстрації (слайд 5) і читає:
Безмовно, гордо виступаючи,
Голими шаблями виблискуючи,
Арапов довгий ряд йде
Попарно, чинно, наскільки можливо,
І на подушках обережно
Сиву бороду несе;
І входить з важливістю за нею,
Подъяв велично шию,
Горбатий карлик з дверей.
Його-то поголеною голові,
Високим ковпаком покритій,
Належала борода.
Тепер ми будемо слухати «Марш Чорномора» з опери «Руслан і Людмила».
Звучить «Марш Чорномора»(аудіозапис).Діти слухають твір.
Господиня вітальні: Діти, ви помітили, як по-різному звучить музика маршу? То грізно, то як би злегка посміхаючись. Як ви думаєте скільки частин у цьому творі? (Троє.) Який характер першої частини? (Грізний, страшний, уривчастий.) Перша частина - це образ Чорномора, підступного і злого чарівника. А який характер другої частини? (Легкий, прозорий, мелодійний.) Другу частину виконують дзвіночки, які створюють чарівну казкову музику. А третя частина - повторення якій частині? (Першою.) Давайте разом виберемо інструменти для оркестровки «Марш Чорномора» .Першу частину можна підіграти на барабані, а другу на дзвіночках. Слухаємо «Марш Чорномора» в оркестровому виконанні і підіграє на дитячих музичних інструментах.
Діти слухають твір і підіграють.
(слайд 6) Господиня вітальні: Ось і відбулася наша зустріч з музикою великого російського композитора Михайла Івановича Глінки. Багато років пройшло з тих пір, як вперше на сцені Маріїнського театру прозвучала музика Глінки, але і зараз ми з радістю, гордістю і хвилюванням слухаємо цю тріумфуючу музику, прославляє нашу Батьківщину, нашу Росію, наш народ.
Звучить хор «Слався»(аудіозапис), після закінчення Господиня вітальні прощається з дітьми.

Список використаної літератури

  1. Кутузова І. А. Музичні свята у дитячому садку: Кн. Для муз. рук. і вихователя дет.саду.-М.: Просвіта,2002.
  2. Зацепіна М. Б. Музичне виховання в дитячому садку. - М.: Мозаїка-Синтез, 2006
   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове