logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Богатирі славної Русі»

Конспект відкритого заняття за участю батьків.

Автори: Рябцева Наталія Олексіївна, вихователь, Суріна Оксана Михайлівна, вчитель-логопед, Державне бюджетне освітня установа міста Москви середня загальноосвітня школа N 1688 дошкільне відділення N 4.

Дане заняття було підготовлено і проведено в підготовчій логопедичної групи у рамках проекту «Дитячий садок і сім'я - взаємодія і співпраця» та є складовою частиною третього етапу проекту під назвою «Богатирі славної Русі». У підготовці заходу взяли участь батьки вихованців, які повинні були з непридатного матеріалу виготовити костюм богатиря для своєї дитини і прикласти опис моделі, виявивши, таким чином, літературні здібності.

Освітня область «Пізнання». Інтеграція освітніх галузей: «Комунікація», «Читання художньої літератури», «Соціалізація», «Здоров'я»
Цілі:

  • формування уявлення про героїчне минуле російського народу, великих російських богатирів - захисників руської землі;
  • залучення дітей до витоків російської народної культури;
  • виховання інтересу до історії Росії, поваги до російським воїнам, бажання наслідувати їм;
  • закріплення знань про назви зброї і предметів озброєння російського богатиря, розширення і збагачення словникового запасу дітей.

Попередня робота:

  • читання уривків з билин про російських богатирів;
  • изодеятельность: малювання елементів обладунків російського воїна;
  • відвідування шкільного музею «Військової слави».

Матеріали:

  • репродукція картини Ст. Васнецова «Богатирі»;
  • прислів'я про військової доблесті, про Батьківщині;
  • картки із завданнями для дорослих;
  • аудіозапис пісні А. Пахмутової «Богатирська наша сила»;
  • навчальна презентація «Богатирі землі руської».

Словникова робота:
Русь, слов'яни, богатирі, билини; обладунки - одяг богатирів (кольчуга, шолом); зброя богатирів (меч, щит, лук, стріли, спис, тятива, налучье, сагайдак, палиця, булава).

  •  

Хід заняття:

  • Організаційний момент.

Діти в костюмах богатирів входять в групу під музику А. Пахмутової «Богатирська наша сила» і сідають на стільці, які стоять півколом.

  • Повідомлення теми.

Вихователь:
- Багато славних подвигів здійснювали люди, оберігаючи свою землю. Давню Русь захищали богатирі, які жили 1000 років тому, а ось слава про їхні подвиги, як про захисників землі руської і своєї Вітчизни з глибокої старовини дійшла до наших днів!
Слава російській стороні!
Слава російській старовині!
І про цю старовину
Я почну розповідь,
Щоб діти могли знати
Про справи рідної землі! (Н. Кончаловская. Наша древня столиця)
Логопед:
Вам років ще небагато, але всі ви молодці,
Йдете дружно в ногу, як в армії бійці
Та, на кого не глянь, всі як один - богатирі!
- Хлопці, а хто такий богатир? (відповіді дітей)
- Правильно, богатирі славилися силою, про них і про їхні подвиги народ складав казки і билини.
Читання вірша про богатиря (читає дитина)
Сильний, як вільний вітер
Могутній, як ураган,
Він захищає землю!
Від злісних бусурманів!
Він силою доброго багатий,
Він захищає стольний град.
Рятує бідних та дітей
І старих і матерів!

  • Гра «Так - ні»

Вихователь пропонує дітям гру на увагу, швидкість реакції й уміння відповідати тільки словами "так" і "ні"
Наша батьківщина сильна (так)
І в нас вона одна (так)
На Русі богатирі є (так)
Їм завжди хвала і честь (так)
Ілля Муромець герой (та)
Він був наймолодший (немає)
Солов'я він переміг (так)
З автомата підстрелив (немає)
Альоша Попович теж герой (та)
Він сильний, сміливий, молодий (так)
Карабаса в бою переміг (так)
На танках богатирі боролись з ворогом (немає)
Вони воювали з мечем і списом (так)
Добриня Микитович був слабким і кволим (немає)
Він змія зумів перемогти своєю силою (так)
Ми пишаємося нашими богатирями (так)
Хочемо бути такими ж самі (так)
4. Прислів'я та приказки, присвячені військової доблесті (читають діти) Вихователь:
- Століттями мудрий російський народ складав про Батьківщину, про подвиги і військової доблесті своїх захисників билини, казки, прислів'я та приказки. Давайте згадаємо їх.
Один у полі не воїн.
Один за всіх і всі за одного.
Хто йде попереду, того страх не бере.
Сам гинь, а товариша виручай.
Важко в навчанні - легко в бою.
Де мужність, там і перемога.
Крок вперед - крок до перемоги.
Мало перемоги чекати, треба перемогу взяти.
Військовій справі вчитися, завжди пригодиться.
Вмілий боєць скрізь молодець.
Перемога в повітрі не в'ється, а руками дістається.
Міцна рука у нашого богатиря.
Воюють не числом, а умінням.
Рідна сторона-мати, чужа - мачуха.
5. Фізкультхвилинка «Ми богатирі» (ігрова вправа на координацію мови з рухом).
Логопед:
Дружно станемо раз - два - три (діти крокують на місці)
Ми тепер богатирі! (руки зігнуті в ліктях, показую чинність)
Ми долоню до очей уявімо, (праву руку підносять дашком до очей)
Ноги міцні розставимо,
Повертаючись вправо - озирнімося величаво.
І наліво треба теж подивитися нам величаво.
Нахилилися вліво - вправо (руки на поясі, нахил вліво - вправо) Виходить на славу!
6. Розглядання картини В. М. Васнецова «Богатирі»
Логопед:
- А як же виглядали богатирі? (відповіді дітей)
- Що надіто на богатирів? (відповіді дітей)
- Чим озброєні богатирі? (відповіді дітей)
Вихователь і логопед розповідають дітям про те, яке озброєння було в російських воїнів кілька століть назад, супроводжуючи розповідь ілюстраціями і переглядом презентації «Богатирі землі руської».
7. Фізкультхвилинка (виконання вправи у відповідності з текстом)
Логопед:
- Хлопці, а ви б хотіли стати богатирями?
Давайте ж перевіримо вашу витривалість.
Ми втомилися, засиділися
Нам розім'ятися захотілося.
То на стіну подивилися,
У віконце подивилися.
Вправо, вліво поворот,
А потім навпаки.
Приседанья починаємо,
Ноги до кінця згинаємо.
Вгору і вниз, вгору і вниз
Присідати не квапся.
І в останній раз присіли,
А тепер на місце сіли.
У нас в групі - молодці!
Як один всі - молодці!
8. Подання костюмів (батьки представляють костюми, зроблені з непридатного матеріалу, супроводжуючи показ розповіддю, з яких матеріалів був зроблений костюм, яка була ідея, хто брав участь у створенні моделі і т. д.)
9. Гра для батьків (на увагу, пам'ять, мислення)
«Збери прислів'я», «Розшифруй прислів'я»
10. Підсумок заняття:
Логопед:
- Богатирі нам, своїм нащадкам, залишили завіт: Захищати свою Батьківщину, берегти її. Захищати слабких, бідних, старих і дітей. Бути сильними, сміливими, мужніми, відважними. Любити свою рідну землю, свій народ.
Читання вірша.
(читає дитина)
А і сильні, могутні богатирі на Славної Русі!
Не скакати ворогам по нашій Землі!
Не топтати їх коням
Землю Руську!
Не затьмарити їм сонце красне!
Вік варто Русь - не хитається.
І століття простоїть не ворухнеться!
А перекази старовини
Ми не повинні забувати
Слава російській стороні!
Слава російській старовині!

Богатирі
   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове