logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Звуки С, З' і літера С

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з навчання грамоти для дітей з порушеннями мови для дітей 7 року життя.

Автор: Слепушкина Віра Вікторівна вчитель - логопед МАДОУ ЦРР - дитячий садок N10 ст. Канівська.

Скачати презентацію до заняття.

Цілі: Знайомство дітей зі звуками С, С' і буквою "З".

Завдання:

Корекційно-освітні:
Закріплювати вимову звуків С, С' в складах, словах і реченнях.
Вчити дітей співвідносити звуки С' з буквою С.
Продовжувати закріплювати навички проведення аналізу пропозиції.
Корекційно-розвиваючі:
Удосконалювати фонематичний слух і сприйняття.
Розвивати просодическую сторону мови.
Розвивати увагу, пам'ять, зорове сприйняття, загальну моторику.
Корекційно-виховні:
Виховувати навички самоконтролю і взаємоконтролю в роботі.
Обладнання:
Модель слова «Пташка-синичка», схеми для проведення аналізу пропозиції, ноутбук, екран, мультимедійний проектор, презентація.

Хід НСД:

1. Організаційний момент з елементами психогимнастики:
- Яка зараз пора року? Покажіть, що ви замерзли і зіщулилися. Як замерзли ваші долоньки? Погрійте їх своїм диханням. Відігрілися і розслабилися.
2. Повідомлення теми НСД:
- Якщо ви отгадаете загадки і назвіть перший звук у словах-отгадках, то дізнаєтеся, які звуки ми будемо вивчати сьогодні:
/Мультимедійний супровід/
Слайд 2

  • Сіли дітки на карниз і ростуть весь час вниз.

Слайд 3
(Бурульки)

  • Скільки днів у тижні?

(Сім)

/Діти називають слова-відгадки і визначають звук, який лунає на початку цих слів/
- Правильно, ми сьогодні будемо працювати зі звуками С і Сь і літеру, яка позначає ці звуки.
З. Характеристика звуків З, Сь.
- Охарактеризуйте звуки З і Сь. /Звук З-приголосний, твердий, глухий. Звук Сь - приголосний, м'який, глухою/.

4. Удосконалення фонематичного слуху:
- Молодці! Ви правильно охарактеризували звуки. А зараз пограємо в Слайд 4. Гру «Де сховався звук?». Кожна дитина називає картинку, що з'являється на екрані, визначає позицію звуку З у даному слові, зображений на картинці, демонструє за допомогою моделі слова «Пташка-синичка» положення звуку в слові, піднявши певну частину тіла (голова - початок слова, тулуб - середина слова, хвіст - кінець слова). А інші діти контролюють правильність виконання завдання.
/Спочатку працюють зі звуком З, потім (слайд 5) аналогічно грають в гру зі звуком Сь/

5. Зіставлення звуків і літери:

Слайд 6

Буква виникла раптом
/На екрані з'являються літери З/
- Давайте пропишемо в повітрі цю букву вказівним пальцем вашої провідної руки зверху вниз. А зараз пропишемо букву З в повітрі спочатку правим ліктем, а потім лівим.
- Повторіть вірш про цю букву спочатку пошепки, а потім голосно.
6. Розвиток зорової уваги: Слайд 7
- Вашій увазі пропоную Гру «Знайди букву». На екрані ви бачите 4 ряду букв. Починаємо з першого верхнього ряду. Ви повинні відшукати букву С і сказати, яка вона за рахунком. Якщо ви правильно назвете, то буква буде виділена синім курсором. /Діти називають вважають і називають яка за рахунком буква стоїть в 1-му ряду: сьома, десята і т. д/
7.Физминутка: (Логопед читає вірші, а діти супроводжують рухами)
Візьмемо снігу ми трішки,
Сніжки зліпимо ми в долонях,
Дружно ними побросались
Наші руки і розім'ялися.
А тепер пора творити-
Бабу снігову ліпити.
Ком за грудкою покотили,
Один на одного поставили.
Зверху третій, малий ком.
Сніг струсили з рук потім.

8. Закріплення вимова звуків в складах: Слайд 8
- Давайте прочитаємо склади. /Діти читають кожен по ланцюжку склади. Спочатку закриті, потім відкриті. А склади я йотированными голосними читають лише діти за бажанням/
9. Закріплення вимова звуків у словах: Слайд 9
- А тепер почитаємо слова.
/На екрані з'являються послідовно слова. Кожна дитина прочитує слово/
- Молодці! Ви і з цим завданням успішно впоралися!
Слайд 10
/На екрані з'являється сюжетна картинка «Гусак їде на таксі». Логопед задає питання-діти відповідають одним словом/
10. Закріплення вимова звуків у реченнях: Слайд 11
- Перед вами сюжетна картинка. Придумайте ім'я хлопчикові, яке починається зі звуку або З Сь (Слава, Семен, Савелій, Саня) і складіть речення. /Діти підбирають ім'я дитині і становлять пропозиції/
Савелій косить траву.
- Викладіть схему речення із слів-смужок. Скільки слів у цьому реченні? /Три/. Не забувайте, що кожне речення починається з великої букви, в кінці речення завжди ставиться крапка.
- Про що говорить точка в реченні? /Висловлена думка закінчилася/
- Давайте підберемо слова-ознаки до слова ТРАВА і додамо в початкове пропозицію.
- Трава (яка?) /Зелена, соковита, висока/.
- Що вийшло?
Савелій косить соковиту зелену траву.
- Додайте схеми слів у вашу модель пропозиції. Скільки слів у цьому реченні? /П'ять/
-Таким чином, ми можемо складати довгі, поширені речення і робити нашу мову більш розгорнутої і красивою!

11.Вдосконалення просодичний сторони мови: Слайд 12
/Пропонується читає дітям прочитати скоромовки, або логопед сам читає скоромовки-діти вимовляють/
- Вимовте скоромовки спочатку сумно, потім весело. Спочатку повільно, потім швидко. /Кожна дитина промовляє скоромовку в різному темпі і з різною інтонаційної забарвленням/.

12. Підсумок НСД:
- Наше заняття підійшло до кінця. Ви всі сьогодні добре попрацювали. Пропоную вдома разом з батьками намалювати букву З на альбомному аркуші і принести у групу на виставку!
/Оцінюється робота дітей в цілому та індивідуально/

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове