logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Чарівні крижинки»

Конспект НОД з екологічного виховання в ДНЗ у ІІ молодшій групі.

Автори: Сімакова.В.М., Шаягзамова.Е.Х., вихователі, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду N20 «Півник» р. Альметьевск.

Освітня область «Пізнання»: природний світ.

Мета: Розвивати у молодшого дошкільного віку здатність до експериментальної діяльності.

Програмні завдання:
Освітні: 1. Знайомити дітей з властивостями льоду (твердий, холодний, слизький, тане в теплі, перетворюється на воду).
2. Формувати знання про явища природи.
3. Активізувати словниковий запас дітей.
Розвиваючі: 1. Розвивати увагу, розумову активність, вміння робити нескладні висновки.
2. Формувати навички безпечної поведінки на слизькій поверхні (крижаній гірці, ковзанці).
Виховні: 1. Виховувати у дітей допитливість, дбайливе ставлення до свого здоров'я, дружні відносини з однолітками.
Методичні прийоми: сюрпризный момент, гра, запитання, художнє слово, обстеження предметів (кубики льоду), найпростіші досліди, розповідь вихователя.
Словникова робота: Активізація словника (крижаний, з льоду, крижинка)
Рішення задач здійснюється через інтеграцію таких освітніх галузей: Пізнання, Комунікація. Безпека, Здоров'я.

Хід заняття
Вихователь: Діти, сьогодні у нас незвичайний гість, А щоб дізнатися, хто це, відгадайте загадку :Хто стоїть серед двору,
Можливо з самого ранку.
Угольки - його очі, грудка снігу - голова.
Але прийде весна і в мить,
стане калюжею....(сніговик)
Вихователь: Правильно це сніговик.
Під музику входить сніговик.(говорить вірш).
Я веселий сніговик.
До снігу, холоду звик.
Очі намистинки горять,
на хлопців вони дивляться.
До вас приїхав я не даремно
є сюрпризи у мене.
        Я хочу з вами познайомитися. З собою я захопив «чарівний сніжок». До кого він потрапить у руки, той буде називати своє ім'я.
«Гра-знайомство». Діти стають півколом, вихователь, передаючи «чарівний сніжок» (муляж снєжка) кожній дитині, просить назвати його ім'я.

Вихователь: Подивіться, мені здається, він ховає щось у руці?
Сніговик: Так я вам приніс красиву коробочку, чарівну ,а що там знаходиться, ви повинні відгадати. Я загадаю вам загадку.
Він холодний і блищить,
Стукнешь - відразу захрустит.
З води свій рід бере,
Ну звичайно, це ... (лід)
Молодці діти відгадали, ось вам моя коробочка
Вихователь відкриває коробку, діти підходять до неї
Вихователь: Подивіться, та тут і правда щось лежить? Що це? (Лід, крижинки)
Вихователь дає дітям можливість дітям розглянути вміст коробки, потім пропонує пройти до столів, на яких лежать серветки, підноси і роздає дітям з коробки з крижаного кубику
- Помацайте крижинки, які вони? (Відповіді дітей)
- А якщо ми натиснемо на крижинки, що можна про них сказати, які вони? Тверді або м'які? (Відповіді дітей)
Вихователь: Подивіться, крижинки вислизають у мене з рук, утримати їх дуже важко, чому, як ви думаєте? (Відповіді дітей - вони слизькі).
- Покладіть свої крижинки на піднос, заховайте руку за спину. Подивіться, на підносах у вас з'явилася вода. Як ви думаєте, звідки вона взялася? (Відповіді дітей - крижинки розтанули).
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, чому крижинки почали танути? (Відповіді дітей - Ми їх чіпали теплими долонями, в приміщенні тепло, а в теплі лід тане).
(Можливі ситуації, коли діти будуть брати крижинки в рот, розмови про цю ситуацію).
Вихователь: Хлопці, крижинки брати в рот не слід, так як це дуже небезпечно. Можна застудитися і захворіти, так як вони дуже холодні. А ви, як мені здається, хворіти зовсім не хочете, правда? А тепер давайте з вами опустимо наші крижинки в миску з теплою водою, потім подивимося, що ж з ними станеться.
Вихователь приносить миску з теплою водою, діти опускають туди крижинки, ставить миску на стіл.
Вихователь: Хлопці, покажіть мені свої долоні, вони, мабуть, змерзли, давайте їх погріємо.
Проводитися пальчикова гімнастика «Погріємо пальчики».

Сніг руками збирали
Наші пальчики втомилися
 (Енергійно стискають і розтискають пальці обох рук)
Ми їх будемо розтирати,
Ми їх будемо зігрівати.
(Енергійно потирають долоню об долоню)
Вихователь: Сніговик такий пустотливий, він дуже любиш зиму, може ти з нами пограєш
Сніговик: Так звичайно я дуже люблю грати, йдіть до мене, ми з вами пограємо
 «Сніговик»

Давай, дружок, сміливіше, дружок,

Каті по снігу свій сніжок.
Він перетвориться в товстий ком,

І стане ком сніговиком.
Його посмішка так світла!
Два очі, капелюх, ніс, мітла.

 

Але сонце припече злегка
На жаль! - та ні сніговика.

Діти йдуть по колу один за одним,
зображаючи, що котять перед собою сніжок.
Зупиняються, «малюють»
двома руками ком.

Показують руками на обличчі посмішку.
Показують очі, прикривають
голову долонею, показують ніс, встають прямо, тримають уявну мітлу.
Повільно присідають.
Знизують плечима, розводять руками.

Вихователь- Молодці, хлопці - Хлопці, ми ж з вами зовсім забули про свої крижинки? Сніговик теж хоче подивитися, що ж сталося з нашими крижинками.
Вихователь приносить миску і показує дітям.
- Ой, куди ж поділися наші крижинки? (розтанули). Чому вони розтанули? (Тому що тепло). У яку воду ми з вами поклали крижинки? в теплу).
Вихователь: Так, хлопці, чим тепліше, тим швидше тане лід. А давайте згадаємо, які крижинки нам приніс сніговик? (холодні, тверді, слизькі).
- Хлопці, а тепер давайте нашу воду розфарбуємо в яскраві кольори, заморозимо.
(діти встають біля столу, і піпеткою капають фарбу в водичку)
І заморозимо їх! У нас вийдуть різнокольорові крижинки. Ми з вами підемо на прогулянку і прикрасимо ними наше дерево на вулиці.
Сніговик: Хлопці ви так добре займалися, такі молодці, Я вам казав, що моя чарівна коробочка. Тут у мене для вас сюрприз, я вам приніс снігові цукерки, пригощайтеся.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове