logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Не лінуйся, а працюй»

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності корекційно-розвиваючої спрямованості у середній дошкільній групі.

Автор: Садикова Альбіна Ільдаровна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний освітній заклад міста Набережні Челни «Дитячий садок нагляду і оздоровлення N22 «Дзвіночок».

Пізнавально-мовленнєвий напрямок.

Освітня область «Комунікація»

Мета: Сприяти закріпленню уявлень дітей про професії.

Програмні завдання:

  • Сприяти закріплення уявлень дітей про професії: кухар, кравець, будівельник; про професії батьків; вміння давати елементарні пояснення.
  • Навчати диференціювати предмети за їх відношенню до певної професії.
  • Розвивати пам'ять, мислення, увага, мова.
  • Виховувати повагу до людей різних професій.

Інтегровані освітні галузі:
-Комунікація
-Соціалізація
-Читання художньої літератури
Словникова робота: тесляр, слюсар, столяр, будують, ремонтують, майструють, професія, кравець, ательє.
Попередня робота: цільові прогулянки, щоденні спостереження, розглядання ілюстрацій про професії, розучування віршів про професії, пальчикової гімнастики, читання творів про професії.
Демонстраційний матеріал: дві дошки, магніти, ілюстрації людей різних професій, костюм Ледарки, кошик, подушка, бублики, аудіозапис «Пальчикові ігри» (Желєзнової).
Роздатковий матеріал: іграшки: молоток, ножівка, кішка, м'яч; клапоть тканини, ножиці, настільна гра «Кому що потрібно для професії?».
Форма проведення: спільна діяльність.
Хід заняття:
Вихователь: - Діти, сьогодні у нас буде цікаве заняття. А про що ми будемо говорити, ви дізнаєтеся після пальчикової гри. Будьте уважні. Гра називається «Тук, ток».
Пальчикова гра «Тук, струм» (Желєзнова - ф/гр.)
Тук, струм, туки, струм
(Кулачки стукають один по одному)
Б'є кулак як молоток.
(Кулачки стукають по коленочкам)
(Всі повторюють два рази)
Тук, тук цілий день
Мені стукати зовсім не лінь.
(Повторити два рази.)
-Хлопці, у що перетворилися наші кулачки? (Молоточки, молотки.) (Вихователь показує іграшковий молоток.)
-Кому молоток потрібен для роботи? (Молоток потрібен для роботи теслі, слюсаря, столяра.)
-Що вони роблять? (Вони будують лагодять, майструють.)
-Так, це вони роблять кожен день.
- А тепер найскладніше питання. Як називається справа, якою людина займається кожен день? (Це професія)
-Я пропоную нам поговорити про професії.
(В групу, позіхаючи, входить Ледарка. Під пахвою у неї подушка, в одній руці бублик, в іншій - кошик.)
Ледарка: - Ох-ох-ох!!! Нудьга-то яка... От б... Та, ні! Лінь Матушка... Ой, здрастуйте!
Вихователь: - Звичайно, нудний день до вечора, коли робити нічого! А от нам не до нудьги. У нас йде цікава розмова про професії. А ви хто?
Ледарка: - Я, Ледарка. Про що, про що у вас розмова?
Вихователь: - Про професії!
Ледарка: - Що це таке професія? І з чим його їдять? (Здуває пил з бублики, тре про сукню, хоче вкусити, потім передумує і кладе у кошик.) Я хоч і лінива, але дуже цікава!
Вихователь: - Тоді сідай зручніше і слухай уважно. Всюди працюють люди різних професій. (Вихователь показує на дошку з ілюстраціями людей різних професій.)
-Хлопці, що ми називаємо словом професія? (Професія - це справа, якою людина займається кожен день.)
Ледарка: - А чим це вони кожен день займаються? Для чого це вони працюють? (Вони трудяться, щоб усім нам жилося добре.)
- Ось придумали! Я не працюю і без цього вистачає!
Вихователь: - Як тобі не соромно, Ледарка! Бджола мала, та й та працює! Хлопці, які ще прислів'я про працю ви знаєте? («Не лінуйся, а працюй», «Не лінуйся, а учись», «Без праці не витягнеш і рибки із ставка», «Менше слів, а більше справи», «Зробив діло, гуляй сміло».)
Ледарка:- Ах так! Мене вчите! Я ось візьму і перевірю, як ви професії знаєте! Тільки мені ліньки перевіряти, нехай це вихователь робить.
Вихователь: - 1 завдання - Які професії ви знаєте? (Діти стоять півколом, вихователь проводить гру з м'ячем.)
2 завдання - Хто по професії ваші батьки?
3 завдання - Загадки.
Уважно слухайте 1 загадку:
Зшиє він сукні, брюки,
Обрадує обновой,
Скажуть: «Золоті руки
У цього ... (кравця)
-Що робить кравець? (Шиє для нас одяг.)
-Де він працює? (В ательє.)
Кравець шиє для нас одяг, вибираючи потрібну тканину. Для пожежних він шиє одяг, не проникну вогонь; для тих, хто працює на морозі, на північному полюсі, шиє дуже теплий одяг; для артистів ошатну, а для вас дітей, подивіться на свій одяг, зручну. Я знаю, що у нас в групі вже є маленькі майстрині. Послухай, Ледарка, що розповість тобі 1 дитина. (Вихователь дає дитині клапоть тканини та ножиці, а сам бере іграшку - кішку.)
Цілий день сьогодні шию.
Я одягла всю сім'ю.
Почекай трохи, кішка, -
Буде і тобі одежинка!
(Вірш Б. Заходера)
-Ледарка, наші хлопці, навіть знають, кому Тато Карло пошив сорочку з кольорового паперу.
Ледарка: - Це кому ж? (Буратіно.)
Вихователь: - Хлопці відпочинемо трохи, зробимо розминку «Буратіно». Вставай,
Ледарка, до нас.
Ледарка: - Ні, лінь!
Фіз. хвилинка: «Буратіно»
Буратіно потягнувся,
Раз - нагнувся,
Два - нагнувся.
Руки в сторони розвів,
Ключик, видно, не знайшов.
Щоб ключик нам знайти,
Потрібно встати на носочки.
(Діти імітують вірш, виконуючи рухи. Руки вгору, вдих - потягнулися; нахил - раз, два, три - розвели руки в сторони; встали на носочки.)
Вихователь: - Впоралися, ми з завданнями?
Ледарка: - Добре! Друга загадка:
Вихователь: - Він з ранку в нашій їдальні
Варить суп, компот і кашу.
-Хто це? (Кухар.)
-Що він робить? (Кухар варить, смажить, гасить. Готує смачну і корисну їжу для всіх.)
-Де працює? (У дитячому садку, школі, лікарні, кафе, ресторані.) Вірш про кухаря.
Завжди приємно людям є,
Коли смачна їжа.
А у хороших кухарів
Їжа смачна завжди.
Вони, напевно, обід
Творять, як чаклуни,
І, здається, секретів немає,
А страви всі смачні.
Пограємо в гру: «Їстівне - неїстівне». Якщо я назву те, що можна з'їсти, ви хлопніть в долоні, а якщо це не їдять - не плескайте.
Яблуко, огірок, книжка, котлета, іграшка, морквина, клей, торт, компот. Ледарка: - Молодці! Багато знаєте про корисну їжу! Слухайте останню загадку. Її я загадаю сама.
Ми працюємо бригадою,
Нам везуть пісок, бетон.
Дружно попрацювати треба,
Щоб побудувати новий будинок.
- А це хто такий? (Будівельник.)
-Що робить будівельник?
-Де працює? (На будівництві.)
Вихователь: - Будівельники завжди працюють дружно, бригадою. Тут є і муляри, штукатури-маляри, електрики, слюсарі. Про роботу слюсаря краще нам розповість 2 дитина. (Вихователь дає дитині іграшкові ножівку і молоток.)
Вірш Б. Заходера «Слюсар»
Мені потрібні такі речі:
Молоток,
Лещата
І кліщі,
Ключ,
Напилок
І ножівка,
А найпотрібніша -
Вправність!
Ледарка: - Я хочу перевірити, хто з вас самий уважний. Хто відповість про людей, яких професій, я загадувала загадки? (кравець, кухар, будівельник) Що їм потрібно для роботи? Пограємо в гру «Кому що потрібно для роботи?» і згадаємо. (по підгрупах з картками)
Вихователь: - А тепер, Ледарка, пограй з нами в татарську народну гру «Тимербай», спробуй відгадати, що роблять діти.
Татарська народна гра «Тимербай».
(Діти, взявшись за руки, роблять коло. Вибирається ведучий - Тимербай. Він стає в центрі кола.) Всі кажуть:
П'ять дітей у Тимербая,
Дружно, весело грають.
У річці швидкої викупалися,
Нашалились, наплескались.
Та ні їсти, ні пити не стали,
У ліс під вечір прибігли,
Один на одного подивилися,
Зробили ось так!
З останніми словами «ось так», ведучий робить якийсь рух. (Кухар готує суп, будівельник - кладе цеглу, кравець шиє одяг.)
Ледарка: - Молодці, впоралися із завданнями. Спасибі, хлопці за цікаві ігри, прислів'я, вірші. Я дізналася багато цікавого і ви мене переконали, що треба не лінуватися, а працювати! Від мене вам солодкий сюрприз (дістає з кошика кукурудзяні палички).
Згадала, що у мене є одна цікава річ, треба довести його до кінця. До побачення! (прощається, іде).
Підсумок заняття.
Вихователь: - -Що вам сподобалося на занятті?
-Що нового ви дізналися?
-Що було важко?
(Вихователь дає диференційовану оцінку, визначає успіх кожної дитини на занятті.)

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове