logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Ознайомлення дітей з неживою природою «Повітря»

Пізнавальне заняття у середній логопедичній групі.

Автор: Кузнєцова Марина Вікторівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - Дитячий садок N224» Кемеровської області, р. Новокузнецьк.

Мета: Визначити, де є повітря, і якими властивостями він володіє.

Програмне зміст:

  • Продовжувати знайомити дітей з доступними їхньому розумінню зв'язків в неживій природі;
  • Дати початкове поняття про повітря, його властивості і призначення;
  • Вчити розв'язувати пізнавальні задачі з допомогою дослідів і логічних міркувань;
  • Розвивати спостережливість, зорову пам'ять;
  • Активізувати мовленнєву діяльність дітей;
  • Викликати емоційне сприйняття дітей.

Обладнання: Ємності з водою, скріпки, цвяхи, уламки цегли, шматочки поролону, палички, трубочки, листочки папір, повітряні кулі, дезодорант, мильні бульбашки, ТЗН.

Методи навчання: Спостереження, експериментування, логічне міркування.

Методична вказівка: Дотримання правил безпеки.

Хід заняття

Звучить шум вітру, з'являється Карлсон з повітряною кулькою
- Здрастуйте, діти, мене звуть Карлсон, нарешті-то я до вас прилетів, добре вітерець допоміг мені.
- Мені сказали по секрету, що у вас тут, найрозумніші діти, правда? І можуть навчити всьому цікавому.
- Подивіться який у мене гарний кульку. Який він? Хто знає? (Повітряний) Означає, що там, усередині, є повітря? А ви коли-небудь бачили повітря? Який він?
- Так, і тому повітря ще називають як? Хто знає? (Невидимкою)
- А давайте спробуємо відчути повітря.
Карлсон роздає дітям кульки, і просить надути і здути в долоньку, що б відчути виходить з надутого кульки повітря.
Тепер я точно знаю, що мій кулька не порожній, там є повітря.
Карлсон пропонує дітям пограти з пальчиками. Пальчикова гімнастика «Повітря нам потрібен».
Його не бачимо, не чуємо,
Але їм легко дихаємо вільно.
Він нам сили додає,
Він зміцнює здоров'я.
Ми сказати вам всім хочемо,
Повітря нам потрібен.
Так, діти, правильно, повітря нам потрібен, і він є по всюди.
- А давайте перевіримо, де ж є ще повітря, в яких предметах.
На столі заздалегідь приготовлені ємності з водою на кожну дитину, цвяхи, уламки цегли, скріпки, шматочки поролону.
- Діти, чи є повітря в цих предметах? Як дізнатися? Підказка у вас на столах. (Опустити предмети у воду)

  • Опускаємо цвях - уважно подивіться, чи є бульбашки повітря? (Немає)
  • Опускаємо уламок цегли - є бульбашки повітря? (Так)
  • Опускаємо скріпки - повітряні бульбашки з'явилися? (Немає)
  • Опускаємо шматочок поролону - дивіться уважно, чи є бульбашки повітря? (Так)

В усіх предметах, які ви опускали у воду, були бульбашки? (Ні не у всіх) У яких предметах, опущених у воду, було повітря? (У уламку цегли, поролоні)
- Діти, а ви знаєте, що повітря вміє ще й працювати?
- А давайте перевіримо!
На столах заздалегідь приготовані трубочки і шматочки паперу для кожної дитини.

  • Візьміть трубочки, і поставте їх на листочки паперу (як я), і починайте всмоктувати повітря через трубочку папірець прилипла. Спробуйте перенести папірець на інше місце, тільки без рук, а з допомогою повітря!
  • А зараз закрийте очі.

Карлсон бризкає дезодорантом.
- Що ви відчуваєте? (Приємно пахне)
Отже, діти, повітря допомагає нам відчути запахи, аромати,
переносити папірці.
А ще повітря нам допомагає в іграх.
Карлсон запрошує дітей попускати мильні бульбашки.
Карлсон: він Допомагає всім людям
З бульбашками грати будемо!
1 дитина: Надуваються, летять,
2 дитина: Роздуваються, блищать,
3 дитина: Мій нижче,
4 дитина: Мій вище,
5 дитина: Мій вже летить під дахом
Всі разом: З ними нам грати не лінь,
Ми граємо цілий день!
Карлсон запрошує дітей сісти на килим, відпочити
- Ой, я стільки багато дізнався!
Карлсон підкидає свій повітряну кульку вгору.
- Так повітря значить:

  • Важкий - легкий
  • Білий прозорий
  • Не потрібен - необхідний
  • Холодний - теплий

Молодці, гаразд, гаразд, я все зрозумів.
Гра не хитра штука
Так в кожній грі наука.
Карлсон звертає увагу дітей на зашифровані картинки. Це сховалося вірш.
Діти розповідають вірш за схемою.
«Повітря є всюди»
Повітря свіже є всюди
В дереві, квітці, посудині
Повітря поруч, і далеко
Є він на краю Землі.
Ти його не загрязняй
І охороняй природу!
- Ой здорово, спасибі вам хлопці. Ви мене багато чому навчили, а тепер мені пора, до побачення!

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове