logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В гостях у гнома»

Конспект відкритого заняття з математики в старшій групі.

Автор: Кычкина Жанна Миколаївна, МДОУ Д/С N 42 «Мамонтеня», р. Якутськ.

МЕТА:
- Удосконалювати навички лічби в межах 7 і назад, а також навички порядкового рахунку;
- Продовжувати вчити порівнювати 2 групи предметів, співвідносити число з кількістю предметів;
- Закріпити знання геометричних фігур, уміння виділяти подібності та відмінності;
- Вправляти у закріпленні про дні тижня, розвивати логічне мислення, пізнавальну активність.

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ:

Іграшки по 7 штук (кубики, зайці), геометричні фігури різних кольорів, лист, картинки з предметами для гри «Четвертий зайвий», повітряна куля.

РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ:

Рахункові палички Кьюзинера.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

(Діти сидять на стільцях півколом)
- Хлопці до нас в групу прийшов лист.«Дорогі хлопці! Запрошую вас до себе в гості пройти мої випробування на знання з математики. Якщо впораєтеся, то вас чекає приємний сюрприз. Ваш гномик.» Ну, що хлопці приймаємо запрошення?
-Я пропоную вирушити до Гномика на повітряній кулі.
(До кожного дитячого стільця прив'язана повітряна кулька. На одному з них записка.)

1 ч. Гра «Назви правильно»
-Чому-то куля не піднімається. Дивіться, тут якась записка (читає).«Повітряна куля підніметься в повітря, якщо ви скажете, скільки днів у тижні і як вони називаються?»
-Скільки днів у тижні? Правильно, 7 днів. А як вони називаються, перерахуємо їх усіх. (Понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця, субота, неділя). Добре, а хто скаже, який сьогодні день тижня? Вчора? Завтра настане?
- Ви правильно відповіли на питання, і наш куля злетіла. А що б нам нудно не було в польоті відгадайте такі загадки:

2 ч. Гра « Відгадай загадку»

Танцює крихта
А всього одна ніжка. (Дзига)

Двоє дивляться
Двоє слухають (Очі і вуха)

В клас увійшла Маринка
А за нею Іринка
А потім прийшов Гнат
Скільки стало всіх хлопців?(3)

3 пухнастих кошенят
Вляглися в лукошечке
Тут одна до них прибігла
Скільки разом кішок стало?(4)

На тин злетів півень
Зустрів там двох
Скільки стало півнів?
У кого відповідь готовий? (3)

-Хлопці, поки ми з вами грали, наш повітряна куля вже приземлився. Ось ми і вдома у Гнома.

3 ч. Гра «Збери іграшки»

- Подивіться, тут записка: «Зберіть іграшки, порівняйте їх кількість, знайдіть потрібну цифру їм». (підводжу дітей до столика з іграшками: 7 зайців, 6 кубиків). Давайте зберемо їх: кубики в цьому підношенні, зайці в іншому. Тепер порахуємо скільки кубиків зібрали. А скільки зайців? Чого більше - кубиків або зайців? . На скільки більше зайців? Кубиків на скільки менше? А як зробити їх порівну? (Додаємо кубик або прибираємо зайця). Аня, знайди число, що позначає кількість кубиків, зайців. Яке число більше 7 або 6? На скільки більше? А яке менше? На скільки менше? Молодці, впоралися із завданням. А давайте відпочинемо.

ФИЗМИНУТКА.

-Хлопці, давайте уявимо, що ми іграшки, тільки м'ячики.(Діти стрибають)

Мій веселий дзвінкий м'яч
Ти куди помчав навскач?
Червоний, синій, блакитний
Не погнатися за тобою.

4 ч. Робота з лічильними паличками.
-Я знайшла ще завдання «Побудуйте з паличок драбинку». Знайдіть місця. Давайте побудуємо драбинку: від найвищої до найнижчої. Порахуйте палички: від найнижчої до найвищої. А тепер назад. Послухайте віршик:

Ми крокуємо по драбинці
І сходинки всі вважаємо
Всі сходинки до однієї
Знаємо драбинці кольоровий
Перша - це білий листок
Друга - рожевий пелюсток
Третя - як блакитний океан
Четверта - немов червоний тюльпан
П'ята - жовтий сонячний світло
Шоста - бузковий яскравий букет
Сьома - чорний пухнастий кіт.

-Настя, покажи першу сходинку? Аня другу? П'яту? Сьому?
Порахуємо по порядку ще раз. Добре виконали завдання.

5 ч. Гра «Четвертий зайвий»
- Хлопці, дивіться ще знайшла записку: «Знайдіть в картинках четвертий зайвий»
(Діти відповідають)
- Молодці, і з цим завданням впоралися.

6 ч. Входить Гномик.
-Хлопці, привіт! Я бачу ви з усіма завданнями впоралися. А я от не можу розібратися. (зітхає, показує на кошик з геометричними фігурами). Мої брати просили мене купити хусточки тільки чотирикутної форми, а я заплутався. Ось подивіться (показує геометричні фігури: овал, коло, квадрат, прямокутник, трикутник, ромб, трапеція).
Вихователь:
-Давайте допоможемо Гномика. Розгляньте уважно геометричні фігури і скажіть, які вам знайомі? Правильно. Порівняємо коло і квадрат, чим вони відрізняються?
Діти:
-У квадрата є кути, а у кола немає. Коло котиться, а квадрат немає.
Вихователь:
- Тепер порівняємо квадрат і трикутник. Скільки кутів у квадрата? Скільки кутів у трикутника? Скільки сторін у квадрата? А у трикутника? Правильно. У трикутника 3 кута, тому він називається трикутник. А як можна назвати фігуру, у якої 4 кута?
Діти:
-Чотирикутник.
Вихователь:
- Так, фігура, у якої 4 кута, називається чотирикутник. А які ще з цих фігур можна назвати чотирикутником? (Діти вважають кути прямокутника, ромба, трапеції, тим самим доводячи, що ці фігури - чотирикутники)
- Гномика треба було купити хусточки тільки чотирикутної форми. Давайте всі хусточки - чотирикутники відкладемо в сторону. (Діти виконують завдання)
Гномик:
- Спасибі, діти, за вашу допомогу. Без вас я б не впорався, а в подяку я вам дарую золоті монетки. А мені пора до братів. До побачення! (йде).

Підсумок заняття.

Вихователь:
- І нам пора повертатися. Де ж наша кулька? Злетіли!
Ну, як, сподобалося вам в гостях у Гномика? Що вам найбільше запам'яталося, сподобалося? Всі хлопці активно працювали, проявили кмітливість, кмітливість. Молодці!
- Ось ми і вдома.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове