logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Ми побудуємо теремок»

Конспект інтегрованого заняття для старшого дошкільного віку.

Автор: Сергєєва Людмила Миколаївна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячої сад комбінованого виду № 11, Ленінградська область, Приозерський район, смт Ковальська.

Алгоритм проведення заняття:

  • Знайомство дітей з сказочницей (в ролі казкарки вихователь), запрошення дітей подивитися казку.
  • Перша частина:

Театралізована вистава за мотивами російської народної казки «Теремок».

  • Друга частина (колективна аплікація):
  • Запропонувати дітям допомогти лісовим героям побудувати новий теремок.
  • Розподіл дітей на підгрупи:

1-а підгрупа - нарізаємо колоди
2-а підгрупа - нарізаємо дошки
3-я підгрупа - нарізаємо вікна, двері, лиштви.

  • Створення композиції теремок.
  • Підведення підсумку: теремок для лісових героїв готовий.
  • Новосілля (Діти стають у хоровод і виконують пісню «Терем-теремок»).

Цілі:
Створення умов для розвитку творчих здібностей дітей, формування позитивних взаємин між дітьми допомогою театру.

Завдання:
Навчальні завдання:
Вчити дітей емоційно сприймати образний зміст твору, осмислювати ідею казки, оцінювати персонажі казки.
Розвиваючі завдання:

  • Розвивати поетичний слух, вміти чути і виділяти в тексті виразні засоби.
  • Розвивати мовлення дітей за допомогою фразеологізмів, образних виразів («Чудо-теремок», «Була б охота, буде ладиться робота», «Сіра шкряботушка», «Пучеглазая жаба»).
  • Формувати навички творчого розповідання.

Матеріали та обладнання:
«Теремок», костюми звірів, колоди, пила, аркуш ватману, кольоровий папір, клей, пензлики для клею.

Попередня робота:

  • Прослуховування казки «Теремок».
  • Знайомство дітей з російської хатою, елементами декору, назвою елементів.

Хід заняття:

Мова і дії педагога:

Передбачувані відповіді і дії дітей:

-Привіт, хлопці, я - казкарка. Прийшла до вас в гості і принесла з собою казку...

 

Картина перша.
На сцені декорація: поле, теремок. На сцену виходить казкарка, з іншого боку виходить Мишка.
Казкарка: Казку ти, дружок послухай.
Мишка сіра, Шкряботушка,
Вийшла в поле погуляти,
Солодких зерен пошукати.
Бачить: Диво-теремок
У чистому полі самотній.
Мишка дуже здивувалася,
Підійшла, спинилася.
Мишка: (звертається до залу).
Хто в теремі живе?
Може, в гості покличе?
(Підходить ближче, оглядає теремок)
Постукаю-ка лапкою в двері...
(Стукає в двері)
Чий, скажіть, це терем?
Казкарка: Але ніхто не відгукнувся,
Будинок виявився вільним.
Мишка: Буду в теремі я жити.
Пісні співати і не тужити.
Закриває віконце, ховається в теремку.
Казкарка: В пору ту одна жаба -
Пучеглазая Скрекотушка,
Вийшла в поле погуляти,
Смачних мошок пошукати.
Бачить: диво-теремок
У чистому полі самотній.
Тут жаба здивувалася,
Підійшла, спинилася.
Жаба (стукає в віконце).
Хто в теремі живе?
(Звертається до залу).
Може, в гості покличе?
Мишка (виглядає з віконця).
Мишка тут живе Шкряботушка.
Ну а ти що за тваринка?
Жаба:
Я - зелена жаба,
Я - весела Скрекотушка.
Мишка:
Так давай разом жити.
Будемо ми з тобою дружити.
Жаба (стрибає від радості):
Ква! Я з радістю, Шкряботушка!
Буду, ква, тобі подружкою.
Ква, зараз через поріг
Заскочу, ква, в теремок.
Ми тепер, ква-ква, удвох,
Ква, станцюємо, ква, заспіваємо!
Жаба скаче в теремок. Виходить Заєць, оглядається.
Казкарка:
Стали жити та поживати,
Пісні співати і танцювати!
Прискакав із лісу Зайчик,
Довговухий Побігайчик.
Заєць (звертається до залу)
Не видно в полі смачною,
Соковитою, кріпенькій капусти?
(Зупиняється, побачивши теремок).
Ой, дивись-но! Теремок
У чистому полі самотній!
(Підходить до терему)
Постукаю-ка лапкою в двері.
(Стукає в двері)
Чий, скажіть, це терем?
Мишка (виглядає з віконця):
Мишка тут живе Шкряботушка.
Жаба:
І Жаба з нею, Скрекотушка.
Мишка:
Ну а ти-то хто? Відповідай!
Жаба:
Може замкнути двері?
Заєць:
Що ви! Ні! Я просто Зайчик,
Розвеселий Побігайчик.
Мишка:
Ну тоді йди до нас жити.
Жаба:
Будемо ми втрьох дружити!
Заєць:
Я з захопленням! Стриб та скік,
Скок-поскок - та в теремок.
Заєць заскакує в теремок.

Картина друга
Декорація теремка оновлена вивішеними на вікні новими фіранками. Виходить Лисиця, оглядається.
Казкарка:
Стали жити та поживати,
Пісні співати та танцювати.
Вийшла з лісу Лисиця.
Лисиця (звертається до залу):
Де ж струмок? Води б напитися!
(Бачить теремок)
Що за диво-теремок
У чистому полі самотній?
Піду-ка я ближче...
Лисиця походжає туди-сюди перед будиночком, з якого чути сміх, заглядає у віконце.
Сміх веселий у будинку чути.
Постукаю-ка лапкою в двері...
(Стукає в двері):
Чий, скажіть, це терем?
Мишка (з-за дверей):
Мишка тут живе Шкряботушка.
Жаба:
І Жаба з нею, Скрекотушка.
Заєць:
Ну а разом з ними Зайчик,
Розвеселий Побігайчик.
Хором:
В хатинці ми втрьох
Дружно-весело живемо.
Мишка:
Ну а ти що за звір?
Ну-ка, Зайченя. Перевір!
Заєць виглядає з віконця.
Лисиця:
Я - руда Лисичка,
Буду всім вам як сестричка.
Мишка відкриває двері:
Так іди ж з нами жити,
Раз вмієш ти дружити!
Лисиця входить в теремок. Як тільки за лисицею закривається двері, на сцені з'являється вовк. Він худий, голодний і зовсім не злий. Бачить теремок. Зупиняється перед ним.
Казкарка:
Стали жити та поживати.
Пісні співати та танцювати.
Вийшов з лісу Дзига
Гріти на сонечку бочок.
Вовк:
Це що за теремок
Стоїть в полі самотній?
Вол теремок, заглядає у віконце, зупиняється перед дверима.
Казкарка:
Вовк підійшов ближче,
Двері він в теремі знайшов.
Вовк прислухається: в теремі чути пісенька.
Мишка, Жабка, Зайчик і Лисиця (співають пісеньку):
Терем-терем-теремок,
Він не низький, не високий.
У славному теремі своєму
Дружно-весело живемо.
В хатинці нашому дивовижному
Ми співаємо, танцюємо, танцюємо.
Вовк (звертається до залу):
Голоси чути за дверима...
(Стукає в двері):
Чий, скажіть, це терем?
Мишка (виглядає з віконця):
Мишка тут живе Шкряботушка.
Жаба:
І Жаба з нею, Скрекотушка.
Заєць:
Тут і Заєць.
Лисиця:
І Лисиця.
Хором:
Любимо співати і веселитися.
Мишка:
Ну а ти що за звір?
Ну-ка, Лисонька, перевір!
Лисиця відкриває двері, визирає, потім виходить взявшись у боки, уважно роздивляється непрошеного гостя.
Вовк:
Я-то - Сіренький Дзига,
Сірий хвостик і бочок.
Можна з вами буду жити?
Не з ким мені в лісі дружити.
Лисиця:
Можна, право, потіснитися!
Буду чемна Лисицею:
Пропущу я в терем Вовка,
Двері закрию на засувку.
Вовк входить в теремок.

Картина третя.
На сцену виходить Ведмідь. Бачить теремок, здивовано зупиняється, чухаючи потилицю.

Казкарка:
Вийшов Ведмедик Клишоногий,
Почухав потилицю лапою.
Ведмідь (звертається до залу):
Що за диво-теремок
Стоїть в полі самотній?
(Підходить до терему, прислухається: в теремку чути пісенька).
Мишка, Жабка, Зайчик, Лисиця та Дзига (співають пісеньку):
Терем-терем-теремок,
Він не низький, не високий.
У славному теремі своєму
Дружно-весело живемо.
В хатинці нашому дивовижному
Ми співаємо, танцюємо, танцюємо.
Ведмідь:
Чути в теремі веселощі...
(Сильно стукає в віконце)
Тут у вас не новосілля?
Мишка (злякано з-за дверей)
Хто там?
Жаба:
Хто?
Ведмідь:
Та я, Ведмідь.
Двері б треба відімкнути.
... Одному - ну хоч кричи,
Нудно, що не кажи!
Буду славним я сусідом:
Меду принесу до обіду...

 

Мишка (визирає у віконце, побачивши ведмедя, махає лапкою).
Ти, Ведмідь - величезний звір,
Не пролізеш в ці двері!
Ведмідь:
Не біда, не гордий Міша,
Поживу у вас на даху.
(Підходить до сходів, підіймається на дах)
Казкарка:
Лише Мишко видерся
Будинок захитався...
(Чути вереск, писк, гавкання, всі звірі вибігають з теремка)
Мишка:
Ой, не треба, Міша
Теремок наш впаде!
Казкарка:
Перелякані звірі
Ледве встигли вискочити
Мишко з даху сліз.
Лисиця:
Що б усім нам розміститися
Новий терем будувати будемо!
Мишка:
Знають всі: була б охота -
Буде ладиться робота!
Жаба:
Будемо носити колоди...
Заєць:
Станемо ми дошки пиляти...
Лисиця:
Ми побудуємо теремок.

Вовк:
Буде він міцний, високий.
Ведмідь:
Місця вистачить для всіх.
Всі:
Зазвучить в ньому знову сміх!

Мова і дії педагога:

Передбачувані відповіді і дії дітей:

- Наші лісові звірятка наносили колоди, напилили дошки. Хлопці. Давайте допоможемо побудувати теремок, щоб він був міцний і високий, і місця вистачило всім.

 

 

 

 

 

 

- Хлопці з чого теслярі починають будувати будинок?

 

- Стіни побудували, що роблять потім теслі?

 

- Будинок готовий, але чогось не вистачає?!

 

- Для чого потрібні лиштви?

 

- Ну, як вам, лісові звірята, сподобався теремок, який допомагали вам побудувати хлопці?
- Хлопці, як ви думаєте - чому у вас так швидко вдалося побудувати теремок?

 

- Послухайте, я вам зараз прочитаю прислів'я, а ви скажіть, чого вона вчить: «Самотнє дерево і вітер валить, а густому лісі і буран не страшний».

 

Лисиця: Ми вас запрошуємо всіх на новосілля!

- Так, ми допоможемо лісовим тваринками.

Діти діляться на підгрупи:
Кожна підгрупа виконує свою роботу, наклеюючи заголовки на плакат.
1-ша підгрупа нарізає колоди
2-а підгрупа ріже дошки
3-я підгрупа вікна, двері, візерунчасті наличники.
Кожна підгрупа виконала свою роботу, залишилося наклеїти заготовки на великий аркуш ватману.

 

- Вони ставлять стіни.
Перша підгрупа наклеює колоди.

 

- Теслі криють дах.
Друга підгрупа наклеює дошки, зображуючи дах.

- Треба поставити вікна, двері і прикрасити наличниками.

- Що б у лісових звірят терем був красивим.

 

 

- Так, теремок вийшов великий, затишний! Місця вистачить усім.

 

 

- Ми побудували теремок швидко тому, що працювали всі разом, а одному - це зробити було б важко і довго.

 

Діти стають у хоровод і разом з усіма героями виконують російську народну пісню «Терем - Теремок».

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове