logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Квіти для матусі»

Тип заняття узагальнення і закріплення.

Автор: Одегова Юлія Василівна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа «Середня загальноосвітня школа N 6», ХМАО - Югра, р. Югорск.

Програмне зміст

Мета: закріплення основних прийомів ліплення на основі створення листівки, подарунка для мами.

Завдання:
Освітні: закріпити вміння дітей у використанні різних прийомів ліплення: відщипування, розкочування, з'єднання деталей шляхом притискання, сплющивания.
Розвиваючі:
- розвивати в дітей відчуття кольору, форми, композиції;
- розвивати дрібну моторику рук;
- розвивати творчі здібності дітей.
Виховують:
- виховувати добре, дбайливе, уважне ставлення до своїх рідних і близьким.
Попередня робота:
- проведення бесіди про свято « День матері»;
- читання віршів, казок, оповідань, народних прислів'їв та приказок про маму;
- створення вітального плаката для матусі;
- розучування віршів, відгадування загадок про маму;
Обладнання:
- відео презентації « Моя мама»; « хризантеми».
Матеріали:
- основа листівки, кольоровий картон;
- солоне тісто, забарвлене в кілька кольорів;
- клиенки для ліплення;
- стеки;
- вологі серветки;
- схеми у вигляді книжок розкладачок « Етапи ліплення Хризантеми»;

1. Організаційно-мотиваційний етап.
Завдання:
- створити сприятливу атмосферу в групі;
- налаштувати дітей на активну творчу діяльність.
- створити мотиваційну ситуацію для здійснення творчої діяльності.
- повідомити тему заняття.
Форма проведення - фронтальне.
Методи і прийоми - використання ІКТ,
словесний метод, художнє слово.
Хлопці сидять півколом перед вихователем. Перед ними знаходиться екран.
Демонстрація відео презентації «Моя мама»;
Загадування загадки, читання вірша Н Саконской «Розмова про маму».

Хід заняття.

  1. Вступ.

Вихователь: хлопці, я знаю, що ви дуже любите відгадувати загадки. Любите?
Діти: так, любимо.
Вихователь: слухайте уважно.
Яке перше слово?
Яке саме світле слово?
Яке найголовніше слово?
Лопочуть його малюки у дворі
На першій сторінці воно в букварі,
Його ніколи не напишуть з помилкою,
Його вимовляють по всюди з посмішкою.
Шепни його тихо, скажи його голосно
Заповітне слово будь-якої дитини?
- Про кого ця загадка?
Діти: ця загадка про маму.
Вихователь: мама, матуся! Скільки тепла таїть це магічне слово, яким називають людину - самого близького, рідного, єдиного.
Від чистого серця, простими словами,
Давайте, друзі, поміркуємо про маму.
Ми любимо її, як доброго друга,
За те, що коли нам доводиться туго,
Ми можемо поплакати біля рідного плеча.
Ми любимо її і за те, що часом
Стають суворішими в зморшках очі,
Але варто прийти з повинною головою -
Зникнуть зморшки, умчиться гроза.
За те, що завжди без приховування і прямо
Ми можемо довірити їй своє серце.
І просто за те, що вона - наша мати,
Ми міцно і ніжно любимо її.
Вихователь: хлопці, ви напевно вже зрозуміли, що мама-це найрідніша людина для кожного з нас. В честь всіх мам в кінці листопада в нашій країні відзначається свято.
Хто знає, як він називається?
Діти: це свято називається «День матері».
Вихователь: правильно. В цей день прийнято вітати всіх мам, дарувати їм подарунки.
Я думаю, що кожній мамі, особливо приємно буде отримати подарунок зроблений руками своєї дитини. Я пропоную вам сьогодні зробити вітальну листівку для своєї мами і прикрасити її красивою хризантемою.
Ви згодні?
Діти: Так, ми згодні.
Вихователь: купити живі хризантеми, ми з вами не зможемо, а от зробити їх своїми руками я думаю, що нам по силам.

  • Закріплення.

Мета: закріплення основних прийомів ліплення на основі створення квітки.
Теоретична частина.
Завдання:
- обґрунтувати вибір хризантеми.
- повторити частини квітки, основні прийоми ліплення.
Форма проведення: фронтальна.
Методи і прийоми: використання ІКТ, словесний метод, використання художнього слова, наочний метод.
Демонстрація відео презентації «Хризантеми»;
читання вірша «пізньої Восени» (японська лірика).
Демонстрація наочності - будова хризантеми.

Вихователь: ця квітка я вибрала не випадково. Хризантеми, пізні, осінні квіти, вони немов провісники швидкого в'янення настання осені та зими. У нас за вікном вже давно лежить сніг, і довга зима попереду. Але я впевнена, що ці осінні квіти нагадають нашим мамам, прекрасні, теплі осінні дні. І наступаюча зима не буде здаватися такою довгою.
Восени пізньої,
Жоден не зрівняється квітка,
З білою хризантемою.
Ти їй місце своє поступися,
Уникай її, ранковий іній!

Вихователь: квітка Хризантема відрізняється від інших квітів своїм незвичайним зовнішнім виглядом. Сам бутон складається з безлічі тонких, витончених пелюсток, які дуже близько розташовані одна до одної. Часом здається, що він схожий на пухнастий шар з ледве помітною серединкою. У хризантеми довге стебло і красиві, різьблені листя. Ці осінні квіти, дуже різноманітні за кольором, вони можуть бути білими, рожевими, жовтими, червоними, яскраво малиновими.

І так хлопці, давайте ще раз повторимо, з яких частин складається квітка Хризантеми.
Хто знає?
Діти: у хризантеми є довге стебло, серединка, багато маленьких пелюсток, красиві різьблені листя.
Вихователь: правильно, молодці хлопці. Я думаю, що у вас вийдуть чудові хризантеми.
Ну що, давайте приступимо до самої цікавої частини, почнемо створювати прекрасний подарунок для наших улюблених мам. Ви згодні?
Діти: так, ми згодні.

Вихователь: хлопці, я запрошую вас пройти в нашу маленьку творчу майстерню.

  1. Практична частина.

Завдання:
-створити умови для практичного застосування основних прийомів ліплення.
- вчити дітей акуратності, дотримання чистоти і порядку на робочому місці під час виконання творчої роботи.
Форма проведення: фронтальна.
Методи і прийоми: практичний, словесний, наочний.

Хлопці сидять за столами перед вихователем.

Вихователь: зверніть увагу, перед вами лежать необхідні для роботи матеріали: аркуш кольорового картону - це основа нашої листівки; дощечки для ліплення; грудочки солоного тіста, забарвленого в різні кольори; вологі серветки; стеки; книжки розкладачки - вони будуть сьогодні вашими помічниками.
Як ви, напевно, вже здогадалися, хризантему ми будемо ліпити з солоного тіста.
І так, усе готово до творчості. Але перед початком роботи давайте розімніть наші пальчики, зробимо пальчикову гімнастику.

Пальчикова гімнастика.

Зверніть увагу на книжку розкладачку, вона буде вам підказувати в якій послідовності треба ліпити. Давайте уважно розглянемо.

  • На першій сторінці зображений стебло, на ваших майбутніх листівках він вже зображений.
  • На другій сторінці у майбутнього квітки з'являється серединка, у вигляді невеликої кульки. Книжка вам підказує, що треба скачати невелику кульку і приліпити його у верхній частині стебла.
  • На третій і четвертій сторінці з'являються тонкі листочки, які розташовані навколо серединки нашого квітки, ліпити їх необхідно у вигляді тонких ковбасок, і розташовувати близько один до одного, спочатку зробимо один ряд навколо серединки, а потім другий поверх першого. В результаті бутон вийде пишним.
  • Потім нам знадобляться стеки, за допомогою них, ми підкреслимо серединку. Спочатку пальцем притиснемо верхні пелюстки до серединці, потім стеком зрадимо фактуру, намалюємо маленькі тичинки.
  • І на останній сторінці ми бачимо листочки, їх формуємо з невеликих ковбасок, приліплюваний до стеблинки.

Листочки у хризантеми зазвичай зеленого кольору, але якщо ви хочете, щоб у вас вийшли особливими можна спробувати поєднати два кольори в один клубочок зелений і жовтий, тоді листочки придбають певну мальовничість. І ваша хризантема вийде особливо виразною.
Серединка в основному у всіх квітів жовта, тому ми скористаємося шматочком жовтого тесту. Після чого, вирішіть, якого кольору буде ваша хризантема, покладіть цей клубочок до себе ближче, а інші відсуньте в бік.

Можна приступати до роботи.
Діти виконують практичну частину.

4. Підсумок заняття.
Мета: підведення підсумку заняття.
Форма проведення: фронтальна.
Методи і прийоми: наочний, словесний.

Вихователь: ось і готовий наш подарунок. Давайте організуємо невелику виставку і подивимося, що у нас вийшло.
Хлопці вивішують свої роботи на дошці.

Вихователь: хлопці, як ви думаєте, сподобаються ці листівки вашим мамам.

Діти: так, сподобається.
Вихователь: я теж вважаю, сто наш подарунок до свята вдався.
Хризантеми у всіх вийшли дуже красиві, виразні, яскраві.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове