Конспекти занять з дітьми
«Федіна завдання»
Конспект проведення заняття в старшій групі.
Автор: Агеєва, Оксана Борисівна, вихователь, ГБОУ дитячий садок N 273 компенсуючого виду, р. Москва.
Мета :Продовжувати закріплювати назви взуття,класифікувати на дитячу, жіночу і чоловічу, називати у відповідності з часом року. Диференціювати одяг і взуття використовуючи дію слів: взувати, одягати. Для створення повного образу додавати назви деяких головних уборів.
Завдання: Відгадувати загадки,закріплення слів демісезонне взуття. Виконувати дії відповідно до завдання у віршах, відповідати на запитання. Продовжувати розвивати дрібну моторику. Не викрикувати відповіді з місця, слухати відповіді товаришів, користуватися указки біля дошки.
Обладнання: Наочні картинки одягу , взуття, головних уборів, лялька з частуванням, музичний супровід, пластилін, серветки,тарілки для пластиліну.
Попередня робота: Вивчення взуття, її назва, класифікація.
Хід заняття.
В-ль. Хлопці подивіться, скільки у нас сьогодні гостей. Давайте поздороваемся, і тихо сядемо за столи.
У мене в руках конверт який приніс ось цей хлопчик (показує на ляльку), його звуть Федя. А що в конверті, він не каже,зараз я його відкрию, і ми з вами спробуємо розібратися з чим він до нас прийшов.
В-ль дістає загадки, і оголошує про це дітям
-Хлопці тут знаходяться загадки, спробуємо їх відгадати.,слухайте уважно:
Схожі як брати
Ми за обідом, під столом
А вночі під ліжком (Тапочки)
Бойко шлепаем по калюжах
Буде світити сонечко
Нам під вішалкою стояти (Гумові чоботи)
Знає навіть маленький
Щоб взимку не хворіти взувають....(Валянки)
Не відстають один від одного
То на вулицю, то у будинок
Можуть бути і з каблуком (Туфлі)
Влітку жарко в чоботях
Щоб ради були ніжки
Я одягну ........ (Босоніжки)
В ній ніг зручно будинку
Матусі й татка
Носять будинку...............(Тапочки)
В-ль :Молодці хлопці!звертається до Феді, як ти вважаєш, ми впоралися з цим завданням?(Звертається до Феді)
В-ль: Діти,він каже що треба дивитися ще в конверті завдання є.(вихователь заглядає в конверт)
В-ль: Звертається до Феде, я здається здогадуюсь, у чому справа. Тобі дали завдання, а ти з ним не впорався!?
Хлопці давайте допоможемо Феді.
В-ль: Гра називається «Що не правильно»
- Міша одягається на прогулянку, зимовий деньок видався морозним, він одягнув :
1)Теплу куртку
2)Шорти
3)Кепку
4)Валянки
Діти виправляють відповіді і підбирають потрібні картинки
- Навесні, коли сонечко почало пригрівати,пташки щебечуть, вітаючи тепло. Таня зібралася піти погуляти. Вона одягла:
1)Шубу
2)Сарафан
3)Гумові чоботи
4)На голову - теплу шапку.
Діти виправляють відповіді і підбирають потрібні картинки.
- Ось і настало довгоочікуване літо, на вулиці стояла спека,і не було на небі ні хмаринки. Таня з подружками зібралася піти у двір погуляти. Вона одягла на себе:
1)На голову - панаму.
2)Зимові чоботи
3)Спідницю
4)Плащ.
Діти виправляють відповіді і підбирають потрібні картинки.
- Хлопці ще ввечері домовилися ,що завтра підуть за грибами,восени їх особливо багато. Вранці пішов дощик,але хлопці не стали змінювати своїх планів, Митя став збиратися в ліс:
1)Босоніжки
2)Плащ
3)Панамку
4)Штани.
Діти виправляють відповіді і підбирають потрібні картинки.
В-ль - ви молодці, хлопці,легко впоралися із завданням. Пора нам не багато відпочити.
Фіз хвилинка:
Встанемо всі кругом,один за одним.
Я буду говорити і показувати,а ви повторюйте за мною. Всі готові?
Діти - відповіді дітей.
Дід Мороз взимку
Мериют замети, юрбою дітвора
Так зашаркаем по підлозі.
Ми взуваємо чоботи
Ми танцюємо в босоніжках
- Ноги у них швидкі та спритні.
То спортивні кросівки.
Взуття ми міняємо, босоніжки і сандалі з радістю залазимо.
В-ль: Відпочили трішки? Кроком проходимо за столи.
У конверті залишилося ще одне завдання. Я думаю,що ми з ним впораємося. Федя сказав мені по секрету,що він любить тільки теплу пору року, і вже готується до весни. Хоче купити нові черевики,а які сам не знає,чи не вирішив ще. Ось цей черевик він зробив сам,він дійсно вийшов дуже весняний і оригінальний, давайте ми придумаємо своє оформлення черевика, наприклад іншого кольору. Черевик виконаний акуратніше всіх , ми подаруємо Феде.
На шаблон черевика, який пропонує вихователь ми з допомогою прийому пластилинографии нанесемо на основні частини черевика пластилін, різного кольору,комбінуючи його. Наприкінці, ми оцінимо найкращу роботу.
Пластилін будемо наносити (повторюємо з дітьми назва частин взуття:підошва,каблук., п'ятка, мисок, отвори для шнурків)починаючи з підошви і каблука,акуратно пальцями розтягуючи його.
Приступайте до роботи.(вихователь включає мелодійну музику).
На завершення, хлопці оцінюють роботи своїх товаришів. І Федя в цьому бере активну участь.
В-ль - дякує хлопців, і роздає частування, який приніс Федя.