logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Досліди зі світлом»

Конспект заняття в середній групі.

Автор: Бєляєва Тетяна Валентинівна, вихователь, муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з фізичного розвитку дітей N61, р. Апатити Мурманська обл.

Мета: розширити знання дітей про навколишній світ.

Завдання: 1) Дати поняття про виникненні світла і тіні.
2) Розвивати прагнення до пошуково-пізнавальної діяльності.
3) Сприяти оволодінню прийомами практичного взаємодії з навколишніми предметами.
4) Активізація словника: проникає, яскравий, тьмяний, тінь, відображається.
Обладнання: ліхтарики, настільна лампа, свічка, екран, кольорове скло, картон, ганчірочки, дощечки, пластмасові тарілочки, чашка, ложка, чайник, вилка, молоток, лялька.
Хід заняття:
Хлопці! Сьогодні ми вирушимо в захоплюючу подорож на пошуки сюрпризу. Давайте присядемо на доріжку. Перед нашою подорожжю я хочу прочитати вам невеликий уривок з казки К. І. Чуковського «Крадене сонце». (Вихователь читає уривок).
Хлопці, а чому в казці настала темрява? (відповіді дітей)
-Що дає нам сонце? (світло, тепло)
-А від чого ще буває світло? (по ходу відповідей дітей виставляються ілюстрації сонця, зірок, місяця, свічки, електричної лампочки, ліхтарика)
Подорож наше буде цікавим. Може нам доведеться йти при світлі, а може і в темряві. А чи зможемо ми з вами йти в темряві? (немає) Означає, що потрібно взяти з собою у подорож? (ліхтарики)
Перш, ніж я роздам вам ліхтарики, відповідайте, як ними користуватися, щоб вони не принесли нам шкоди? (відповіді дітей)
-А тепер візьміть в руки ліхтарики, перевірте, як вони працюють.
У шлях мої друзі! (йдемо під веселу музику, раптом гасне світло)
-Ой! Настала темрява, але нам не страшно. Відважні мандрівники, вмикайте свої ліхтарики.
-Що нам дають ліхтарики? Як світять ліхтарики в темряві? (яскраво)
-Якщо ліхтарики направимо вгору, що станеться? (нагорі буде світло)
-На що схожий світло від ліхтариків?
-А якщо спрямуємо ліхтарики вниз. Де буде світло?
-Давайте наблизимо ліхтарики до підлоги, що станеться? (світло зменшиться)
-А якщо ліхтарики видалити від підлоги, що станеться? (світло стає більше)
-Світло розсіюється. Давайте повторимо слово - розсіюється.
-Продовжуємо нашу подорож (йдемо в темряві з ліхтариками, і спалахує світло)
-Хлопці, а як тепер світять ліхтарики? (тьмяно)
-Коли світло ліхтарики можна вимкнути.
-Хлопці, подивіться, що я знайшла (підходить до столу з різними предметами)
-Давайте подивимося, що це за предмети (ганчірки, кольорові скла, дощечки, картон, пластикові тарілочки)
-Хлопці, а тепер ми пограємо з цими предметами (гасне світло)
-Хлопці, як ви думаєте, якщо ми закриємо ліхтарики дощечкою, світло буде проникати крізь дощечку? (відповіді дітей)
-Давайте спробуємо, що вийде. (світло не проникає)
-А чому?
Аналогічна робота проводиться з кольоровими скельцями, картоном, ганчірочками, долоньками.
-Через які предмети світло проходить?
-А через які предмети світло не проходить?
У шлях мої друзі. ( на шляху настільна лампа і свічка)
-Хлопці, а що це за предмети? Для чого вони потрібні? (відповіді дітей)
-Діти, як ви думаєте, від чого світла буде більше: від лампи, свічки або мого ліхтарика? (відповіді дітей)
-Давайте перевіримо. А що для цього потрібно зробити? (включити світло)
-Щоб лампа давала світло, що потрібно зробити? (включити в розетку)
-А ліхтарик теж вмикаємо в розетку? (ні, у нього є батарейки)
-А як включити свічку? (її треба запалити)
Лампа стоїть на столі, ліхтарик в руках дитини, свічка у вихователя. Хлопці порівнюють яскравість світла.
-Що ж світить яскравіше?
-Продовжуємо нашу подорож (підходимо до екрану)
-Хлопці, а ось тут нас чекають загадки. А загадки мої незвичайні. Сідайте на стільці. Закрийте очі. Відкрийте. Що зображено на екрані? (відповіді дітей)
-Це тінь. Скажімо хором це слово.
Вихователь закриває світло від прожектора.
-Хлопці, а зараз є тінь? (немає)
-А чому не стало тіні? (немає світла)
-Значить, буває тінь без світла? (немає)
-А я ще вмію показувати тіні долоньками. Хочете подивитися? (вихователь показує тіні птахів, зайчики, собачки і т. д.)
-А ви хочете пограти з тінню? (діти показують тіні)
-Хлопці, а тепер мій чарівний ліхтарик покаже своїм світлом де захований сюрприз. (діти знаходять сюрприз)
-Хлопці, подивіться в отвір в кришці коробки. Ви бачите, що в ній лежить? (немає)
-Чому? (там темно)
-А тепер відверніться. (вихователь кладе увімкнений ліхтарик в коробку)
-А тепер видно, що всередині? (так)
-Чому? (там світло)
-Хлопці, я дарую вам ці зірочки як символ світла. Вони будуть вам нагадувати про нашому захоплюючій подорожі, про грі зі світлом і тінню.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове