logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«ПОДОРОЖ З КРАПЛИНКОЮ»

Конспект заняття в середній групі.

Автор: Жидкова Лариса Василівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа р. Астрахані «Дитячий сад комбінованого виду N49», р. Астрахань.

Цілі:
1. Створити цілісне уявлення про воду як про природному явищі;
2. Ознайомлення з властивостями води (прозора, без смаку);
3. Дати зрозуміти про значення води в житті людини, в природі;
4. Виховувати дбайливе ставлення до води; вчити берегти природні ресурси;
5. Збагачувати та активізувати словник;
Види діяльності: опытническая робота, ознайомлення з оточуючим світом, пізнавальний розвиток, рухлива гра, ІЗО.
Матеріал:
Крапелька, картинки із зображенням води в природі, три прозорих склянки з водою, молоком і соком; чотири склянки з водою, де розведені сіль, цукор і лимонна кислота і звичайна вода; склянки на кожного дитини; склянки з водою на кожну дитину, земля, аркуші паперу, синя фарба, пензлики.
Хід заняття:
У: Хлопці, ви чуєте, хтось стукає? (йде, відкриває двері і вносить в групу Крапельку).
У: Хлопці, дивіться, хто до нас в гості прийшов! Крапелька. Давайте з нею поздороваемся
( діти вітаються)
Звучить аудіозапис дзюрчання струмочка.
У: Хлопці, послухайте і визначте, що це за звуки.
Діти. Це звуки води.
В. Дійсно, це дзюрчить струмок. Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож у Царство Води, але не одні, Крапелька відправиться з нами в це дивовижне подорож. Ця Краплинка подорожує по всьому світу, багато бачила, багато цікавого знає про воду.
Ви чули про воду?
Кажуть, вона скрізь!
В калюжі, в морі, в океані
І у водопровідному крані...
В. чи це Так? Як ви думаєте? (Діти відповідають). А звідки взялася Крапелька, де вона може бути? Давайте розглянемо картинки, на яких зображені місця, де подорожувала наша Крапелька. Назвіть їх.
Діти. Озеро, море, річка.
Ст. Значить, Крапелька - це маленька частинка чогось?
Діти. Води.
В. Кому ж потрібна вода? (Діти відповідають). А чи може людина прожити без води? (Діти відповідають). Звичайно ж, вода необхідна всьому живому, без води не було б життя на нашій Землі.
У: Хлопці, а тепер Крапелька пропонує нам трохи відпочити. (проводитися физминутка).
Біленьке хмара
Округлені руки перед собою
Піднялося над дахом
Підняти руки над головою
Потяглося хмара
Вище, вище, вище
Підтягнутись руками вгору; плавні похитування руками над головою з боку в бік
Вітер хмара
Зачепив за кручу.
Перетворилося хмару грозову хмару
Руками описати через сторони вниз велике коло і опустити їх; присісти.
В: А тепер хлопці Крапелька хоче з вами пограти. Слухайте мене, плескайте в долоні щоразу, коли чуєте «кап», і виконуйте все, про що я кажу.
Набігли хмаринки, сховали сонечко, і раптом почався дощик, забарабанил краплями по листю і траві. Як краплі закапали?
Крапля раз, крапля два,
Краплі повільно спершу-
Кап,кап,кап
Діти супроводжують ці слова ударами
Стали краплі встигати,
Крапля крапля наздоганяти-
Кап,кап,кап
Хлопки частішають.
Парасолька мерщій розкриємо,
Від дощу себе вкриємо.
Діти піднімають руки над головою, імітуючи парасолька.
Але ось виглянуло сонечко пригріло - і крапельки розтанули. А потім зібралися разом і стали струмочком, який побіг по камінцях, по пригорочкам. (Діти беруться за руки і утворюють коло).

У: Хлопці, Крапелька приготувала вам подарунок. Ось ці аркуші паперу вона хоче подарувати вам. Ці аркуші паперу чарівні! Ви що - небудь бачите на них? Крапелька каже, що на цих аркушах зображені її друзі, (на аркушах паперу за допомогою свічки намальовані малюнки). Але побачити їх ви зможете, якщо закрасите аркуші паперу повністю блакитною фарбою. Вихователь роздає дітям листи паперу і пропонує дітям приступити до роботи.
У: Хлопці, які ви молодці! Ну а тепер скажіть що зображено на цих листах? (відповіді дітей).

В: Без води неможливо прожити ні людям, ні риб, ні тварин, ні рослин. І хоч багато води на планеті, її треба берегти. Не залишати кран відкритим, не засмічувати струмочки, річки, озера.
У: Хлопці Крапелька мені зараз говорить, що їй пора додому, (діти прощаються з Крапелькою, вона йде).
У: Хлопці, що нового ми сьогодні дізналися? (вода прозора, не має смаку, запаху). А що треба робити для того, щоб берегти воду? (не засмічувати струмочки, річки, озера, не залишати кран відкритим). А кого ми з вами малювали для Крапельки? (друзів).
Вихователь підводить підсумок заняття.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове