logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Тварини рідного краю»

Конспект логопедичного заняття (підсумкове) з дітьми 6-7 років (логопункт).

Автор: Хакімова Ляйля Фаритовна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок № 7 «Зірочка» р. Дюртюли РБ.

Цілі заняття:
Корекційно-розвиваючі:
-продовжувати автоматизувати звуки Р, Рь
-диференціювати звуки Р-Рь
-розвивати фонематичний слух і сприйняття
-покращувати дрібну і загальну моторику
Освітні:
-активізувати і розширити словник
-розвивати зв'язне мовлення
-закріплювати читання слів
-закріплювати лексичні теми «Овочі», «Тварини рідного краю», «Посуд»
-закріплювати знання про тваринний світ рідного краю.
Виховні:
-виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу
Матеріали:
-іграшки зайчик і їжак
-картинки із зображенням тварин, овочів, посуду
предметні картинки на звуки [Р, Рь]
2 корзини (синя і зелена)
2 ящика (синій і зелений)
м'яч
кулькові ручки
листи з недорисованными малюнками тварин
алфавіт
картки з надрукованими словами (з 2-3 складів
Хід заняття
-До нас в гості прийшов Заєць. Він почав ходити на підготовчі заняття у лісову школу. Заєць просить допомогти у підготовці домашніх завдань.
-Що це? (Це алфавіт.)
Скільки букв в алфавіті? (33 літери)
Що ми бачимо і пишемо? (літери)
Що ми чуємо і вимовляємо? (звуки)
Які бувають звуки? (голосні і приголосні)
Які бувають приголосні звуки? (тверді і м'які, дзвінкі і глухі)
-Зайцю дали завдання розповісти, як він провів літо. Я буду показувати картинки, а ви розповідайте.
-Хто це? (Це заєць і його родина.)
-Де вони живуть? (Вони живуть у лісі.)
-Що це? (Це город. Там вони виростили овочі.)
-Назвіть овочі зі звуком [Р, Рь]
(ріпа, редис, перець, огірок, картопля, морква, горох, помідори, редька, кріп, петрушка).
-Потрібно розкласти їх у 2 кошики(в синю кошик овочі з[Р], а в зелену зі звуком [Рь] ).
-Заєць вирішив продати овочі.
-Куди він пішов? (Він пішов на ринок).
-Кого він зустрів по дорозі? (Він зустрів їжака.)
-Що у їжака? (У їжака мішок.)
-А в мішку подарунки для їжаченят. Назвіть подарунки зі звуком
[Р, Рь].
(ракета, ріпа, черепашка, ручка, гребінець, гриби, горіхи)
-Потрібно розкласти подарунки у синю і зелену кошика.
Поділити слова на склади.
-Попрощався заєць з їжаком і далі пішов. По дорозі він зустрічає різних звірів, у назвах яких є звук [Р].
-Назвіть їх.
(рись, борсук, кріт, бобер, щур, видра).
-Визначте позицію звуку [Р] у словах.
-Що купив заєць на ринку? (Він купив посуд.)
-Він вибрав посуд зі звуками [Р, РЬ]. Назвіть їх.
(сковорідка, відро, каструля, самовар, цукорниця, перечниця, друшляк, тарілка, чайник)
-Потрібно розкласти їх в сині і зелені коробки.
-Визначте позицію звуків [Р, Рь].
Заєць зробив всі справи і куди пішов? (Він повернувся додому до своєї сім'ї.)
-Заєць трохи втомився. Давайте пограємо.
Пальчикова гімнастика «Город»
Було у зайчика город
Ровненьких дві грядки.
Там грав взимку в сніжки,
Ну а влітку в хованки.
А весною в город
Зайчик з радістю йде,
Але спочатку все скопає,
А потім все розрівняє.
Насіння посіє спритно,
І піде садити моркву.
Ямка, насіння, ямка, насіння,
І дивишся на грядці знову
Зростуть горох, морква.
А як осінь підійде
Урожай свій збере.
-У школі зайцю дали завдання намалювати своїх однокласників. Допоможіть йому домальовувати малюнки (індивідуальна робота).
( у білки - пензлики на вухах)
( у лисиці хвіст)
( у оленя - рогу)
( у кабана - п'ятачок)
( у ведмедя - кігті)
( у зайця довгі вуха)
Физминутка з м'ячем: «Що у нас, а що у звірів?»
Логопед Дитина
У нас обличчя, а у лисиці (морда)
У нас руки, а у зайця (лапи)
У нас нігті, а у крота (кігті)
У нас рот, а у вовка (впасти)
У нас зуби, а у рисі (ікла)
У нас шкіра, а у ведмедя (шкіра, шерсть)
У нас ніс, а у кабана (п'ятачок)
-Заєць хоче послухати, як ви вмієте читати. Він сам поки читає повільно. Але у нього прохання, прочитане слово треба роз'яснити.
(Читання слів з двох-трьох складів.)
-Молодці, ви сьогодні гарно працювали.
-Зайка приготував вам частування (морквяний сік).

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове