logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Казки»

Конспект заняття для дітей з предмету "Літературне читання. Підсумковий урок.

Автор: Бурлаченко Галина Євгенівна, викладач, Муніципальне бюджетне освітня установа додаткової освіти дітей «Лисогірська дитяча школа мистецтв», Саратовська область, р. п. Лисі Гори.

Мета заняття: Закріплення знань з предмету у дітей 5-6 років.
Завдання:
1. Повторити знання основних творів.
2. Навчити впізнавати головних персонажів.
3. Розвивати вільне вираження своїх почуттів.
4. Виховувати співчуття, співпереживання.
Методи
- пояснювально - ілюстративний,
- практичний,
- проблемно - пошуковий;
Форми і прийоми:
- рольова гімнастика,
- демонстрація ілюстрацій по казкам,
- бесіда,
- театралізована гра,
- усне опитування,
- розвиваюча гра,
- навчальна гра.
Наочний матеріал:
• Ілюстрації персонажів казок «Мойдодир», «Жив-був пес», «Три порося», «Дюймовочка», «Два чарівника», «Снігуронька», «Заюшкина хатинка», «Жихарка», «Морозко», «Царівна-жаба».
• Індивідуальні картки з персонажами з казок: «Золотий ключик», «Чіполіно», «Червона шапочка».
Обладнання: магнітофон, аудіокасети, іграшкові мечі, плащ, кінь.
Оформлення заняття: казкове царство: замок, дерева, квіти, сонечко, іграшки: жаба, вовк, заєць, півень, ведмідь, змій, лисиця, Карлсон, Айболить, Король Боровик, Змій.

Хід заняття
I. Привітання. Вступна бесіда.
На занятті присутні викладачі ДШМ і батьки.
Викладач:
- Здрастуйте, хлопці! Здрастуйте, гості дорогі! Давайте, хлопці, ми станемо в коло і поздороваемся долоньками одне з одним - Молодці! Сідайте на стільчики. (Стільчики стоять півколом).
- Хлопці, закрийте очі. Викладач загадковим голосом вимовляє: Крибле, крабле, бум! (Звучить казкова музика)
- Хлопці, відкрийте очі. Ми з вами опинилися в казковому Царстві. Подивіться, що ви бачите? (Діти відповідають)
Викладач:
- Сталося це давним-давно. На Землі тоді цілий рік стояло спекотне літо, ліси були повні грибів та ягід, діти слухалися дорослих. Всі жили так раділи.
У ті далекі часи по сусідству з людьми жили на Землі дивовижні істоти, які вміли творити чудеса. Це були чарівники. Якось один старий чарівник образився на людей. Чарівник прийшов у лють, люто плюнув на землю, тридцять три рази повернувся на кульгавий нозі і пробурмотів страшне закляття. І в ту ж мить з'явилися на світ маленькі огидні істоти, які самі називали себе примхами. Як липучка приклеювалися до всіх дітей, вчили їх зухвалості і непослуху. Діти розучилися бачити, де добро, а де зло, як треба радіти, як дивуватися.
Зібралися тоді чарівники на велику раду, і вирішили відправити на боротьбу з ним іншого доброго чарівника. Довелося доброму самому боротися з примхами, але один він з ними впоратися, не може. Хлопці, він звернувся до нас за допомогою. Допоможемо, доброму чарівникові впоратися з примхами, і повернути все на свої місця? А для цього ми з вами повинні згадати героїв казок і повернути їх в свої книги.
II. Повторення раніше вивченого матеріалу і організація практики. Рольова гімнастика.
Опис вправи: викладач пропонує дітям виконати наступні завдання:
- Хлопці, злий чарівник задає нам складне завдання. Як ви думаєте, ми впораємося?! Давайте ми з вами під музику згадаємо і покажемо доброму чарівникові, нашим батькам і гостям:
З якої казки:
• Мальвіна
• Крижаний будиночок
• Золота рибка
• Кріт
• Балерина.
Як називається казка про:
• Зайця
• Змії-Гориничі
• Лисиці
III. Гра «Снігуронька» (авторська розробка Кухаревой Марини Володимирівни)
Мета: розвиток уміння розпізнавати емоційні стани персонажів казки і самостійно складати розповідь.
Опис вправи: Викладач розкладає на килимку картинки з казки «Снігуронька». 4 дитини повинні розставити картинки по порядку і побачити основну емоцію головного героя.
- Молодці.
IV. Етюд Король Боровик.
Мета: розвиток уміння розпізнавати характер героя:
Викладач вимовляє текст, а діти виконують рухи відповідно до тексту (під музику) . Викладач музики Ладина Т. А.
Йшов Король Боровик через ліс навпростець.
Він погрожував кулаком, він стукав каблуком.
Був Король Боровик не в дусі,
Короля покусали мухи.
Обговорення.
• Який герой?
• Чому Король Боровик був сердитий?
• Як він висловлював свої емоції?
• Чому погано, що він сердиться?
• Як йому допомогти?
• Хто готовий вийти і допомогти королю Боровику? (Діти виходять і читають вірш, або співають пісеньку, або танцюють, або щось інше).
V. Рольова гра. Битва «Іван-царевич та Змій Горинич».
Мета: створення позитивного емоційного фону, розвиток творчих здібностей.
Хід вправи: Під музику виразні рухи: 3 виконавця ролі Змія Горинича - 3 голови, зчіплюються один з одним. Вони гойдаються, роблять випади в бік Івана-Царевича, никнуть по черзі (зрубані), піднімаються (зростають). Іван-царевич з видимим зусиллям махає мечем.
Обладнання: меч, іграшка-кінь іграшка - змій.
- Хлопці, скажіть, хто може перемогти Змія Горинича? Який герой? (Іван Царевич).
Які казки про Змія ми з вами читали?
Обговорення.
• Змій Горинич, який герой? Чому?
• А Іван-Царевич? Чому?
• Як він переміг Змія Горинича?
- Ласкаво запанувало на Землі. Спокій.
- Ну от, хлопці, добро повернулося на своє місце - в серця людей .
VI. Висновок. Прощання.
- А тепер сідайте на стільчики і закрийте очі. Крибле - крабле, бум! Всі діти повернулися до школи. Спасибі всім-всім жителям цього чудового казкового царства і, звичайно ж, вам, хлопці. Без ваших знань навряд чи ми змогли б допомогти героям казок. Дякуємо гостям батькам , що допомагали нам. Заняття закінчено. Казкові герої не прощаються з нами. Вони будуть відвідувати нас і далі, приносячи нам цікаві завдання. До побачення!

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове