logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Ми готові до школи!»

Конспект інтегрованого заняття зі старшими дошкільниками.

Автор: Бурлаченко Галина Євгенівна, викладач, Муніципальне бюджетне освітня установа додаткової освіти дітей «Лисогірська дитяча школа мистецтв», Саратовська область, р. п. Лисі Гори.

Розвивальне заняття з дітьми 5-6 років.

Методична розробка заняття для старших дошкільнят спільно з викладачем відділення образотворчого мистецтва Артамоновим Андрієм Сергійовичем

Опис: Розвиваюче заняття «Ми готові до школи!», призначене для дітей старшого дошкільного віку. Проводиться викладачем для підготовки дітей до школи. Розробка заняття може бути використана вихователями, педагогами додаткової освіти.

Мета заняття: Розвиток пізнавальної активності дітей дошкільного віку на етапі підготовки до школі засобами ігрової діяльності.

Завдання:

1. Навчити дітей в ігровій формі вирішувати поставлені перед ним завдання.

2. Сприяти розвитку творчих здібностей, уяви, уваги, мовлення дитини, розвитку почуття згуртованості.

3. Виховувати інтерес до майбутнього шкільного життя, пробудити інтерес до власної особистості, формувати позитивний інтерес до вченню.

Вік дітей: діти 5-6 років.

Учні відділення раннього естетичного розвитку «Лисогірська ДШМ»
Вид заняття: комбінований, інтегрований.
Методи: словесний, наочний, практичний (вправи, гра).
Попередня робота: підготувати наступне навчально-методичний супровід заняття:
- вирізані з паперу рукавички з різними орнаментами на занятті З
- газета
- малюнки велосипеда, листи, чобіт, капелюхи, книги, парасольки, молотка і цвяха
- м'яка іграшка
Обладнання:
- дошка, олівці для дітей
Хід заняття:

I. Вступна частина

I. 1. Привітання «Привіт, всім, у кого косички»
У кого є сестри, хто сьогодні їв цукерку, хто сьогодні добре себе вів, а хто погано, у кого світлі (темні) волосся. (Діти замість відповіді «так» кажуть «привіт»).

II. Основна частина

II.1. Вправа «Назви одним словом»
Мета: розвиток когнітивної сфери
Проведення: перевіримо, чи налаштовані ви на роботу. Зараз я буду називати слова, ваше завдання назвати їх одним словом (діти відповідають по черзі)
- Віра, Надія, Олена, Мілана
- Січень, березень, липень, вересень
- А, Б, С, В, Н
- Понеділок, вівторок, четвер
- Стіл, диван, крісло, ліжко
- Кросівки, чоботи, туфлі, черевики
- Віл, ведмідь, їжак, лисиця
- Курка, чапля, голуб, ластівка
- Кульбаба, гвоздика, ромашка, конюшина
- Молоток, ножиці, пилка, викрутка

II.2. Вправа-гра «Рукавички»

Мета: розвиток вміння взаємодіяти з однолітками, домовлятися з приводу спільної справи. Встановлення емоційних контактів у групі

Даний етап уроку проводить викладач З:
Проведення: для гри потрібно вирізати з паперу рукавички, кількість пар дорівнює кількості пар учасників гри. На кожній парі рукавичок намальований орнамент( на уроці малювання у попередній день) , не схожий на інші рукавички. Ведучий розкладає їх по приміщенню. По команді діти розбігаються по кімнаті, знаходять свою пару, беруть олівці (три кольори), і намагаються якомога швидше розфарбувати свої рукавички, попередньо домовившись, в які кольори будуть фарбувати орнамент, щоб рукавички були однаковими. Переможцем стає та пара дітей, яка швидше за всіх однаково розфарбує свої рукавички.

II.3. Фізкультхвилинка «Коники»

Підніміть плечі, діти піднімають плечі
Стрибайте, коники! стрибають на місці
Стриб-скік, стриб-скок!
Стоп! Сіли! зупиняються, сідають
Травушку поїли. нахиляються вниз
Тишу послухали. показують знак «тихіше»
Вище, вище, високо встають
Стрибати дуже легко. стрибають.

II.4. Вправа «Як можна ...».

Мета: розвиток уяви, творчого мислення.

Проведення: ведучий називає якийсь предмет і пропонує дітям сказати, як його можна використовувати. Приклад: газета - читати, писати, побудувати кораблик, постелити на підлогу, використовувати як іграшку, для кішки порвати, зробити капелюх на голову, просто порвати і т. д.

II.5. Вправа «Що означає це слово?»
Мета: розвиток мислення, мови
Проведення: перед вами намальовані предмети. Уявіть собі людину, яка не знає значення жодного з цих слів (можна посадити іграшку і розповісти їй). Постарайся пояснити йому значення кожного слова, наприклад, «Чоботи» - непромокаємий взуття, щоб ходити по воді і по бруду.

III. Заключний етап

III.1. Рефлексія заняття: яке вправу вам найбільше сподобалося, що не сподобалося.

Результати виконання завдання дітьми, їх активність, відповіді показують, що, мета заняття досягнута.

Це інтегроване заняття. Вибрано з метою об'єднати роботу викладачів різних відділень з навчання дошкільників старшої вікової групи.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове