Конспекти занять з дітьми
«Маша і три ведмеді»
Конспект
інтегрованої безпосередньо-
освітньої діяльності
у другій молодшій групі.
Автор: Овечкіна Оксана Олексіївна, вихователь. Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 69 «Веселка», р. Набережні челни, Республіка Татарстан.
Інтеграція освітніх галузей: пізнання, комунікація, соціалізація, художня творчість, музика, фізична культура.
Програмовий зміст: закріпити характерні ознаки весни, вірші про весну; закріпити уявлення про числа та цифри від 1-3с кількістю ; закріпити знання основних кольорів, геометричних фігур, уміння розрізняти їх в предметах навколишньої обстановки; закріпити вміння розрізняти і називати розміри предметів, порівнювати по довжині, висоті; продовжувати виховувати моральні якості особистості дітей; розвивати дрібну моторику; зорове сприйняття, увагу, мовлення, логічне мислення; тренувати розумові операції порівняння, аналіз, узагальнення, аналогію.
Матеріали до заняття.
Демонстраційний матеріал: лялька Маша (або костюм Марійки для вихователя), телеграма від весни, два дерева (велике, мале), струмочки з синьою гофрованого паперу (довгий, короткий), 3 ведмедя (м'які іграшки різного розміру), 3 миски різного розміру, картки із зображенням цифр від 1 до 3 на кожну дитину, 3 кола з самоклейки (жовтий, червоний, зелений), маленька квадратна книжка, круглий м'ячик, великий квадратна подушка, трикутний ковпачок, овальна ложка, трикутний прапорець, столик для предметів для гри, диск з музикою для фізкультхвилинки, фланелеграф, цукерки на тарілці.
Роздатковий матеріал: по 3 трубочки для коктейлю на кожну дитину (1 довга і 2 короткі).
Словникова робота: весна, характерні ознаки весни, числа 1-3, назви основних кольорів, геометричних фігур, поняття «великий, маленький, поменше (середній), довгий, короткий, високий, низький».
Попередня робота: читання казки «Три ведмедя», заучування вірша про весну.
Хід заняття:
- Здрастуйте, хлопці! Сьогодні я буду Машенькою (або прихід у гості ляльки Маші (інтерактивної).
- Сьогодні, коли я йшла до вас в дитячий сад, зустріла листоношу, і він передав мені телеграму від весни для вас. Давайте його прочитаємо по картинках.
(Гра «Продовж речення, використовуючи картинку»).
Гріє
Тане
На гілках набубнявіли
Повертаються з теплих країв
Біжать
Діти пускають
(Показ картини на тему «Весна»).
- Зараз я загадаю вам загадку, а ви спробуйте відгадати її:
Біля лісу на узліссі
Троє із живе в хатинці
Там три стільця і три кухлі,
Три ліжечка, три подушки.
Вгадайте без підказки
Хто герої цієї казки?
(«Три ведмедя»).
- А як їх звуть? (Михайло Іванович, Настасья Петрівна, Мишко).
- Вже настала весна. Я пропоную вам піти до ведмедів в гості, і подивитися, прокинулися вони, і заодно я хочу попросити у них вибачення за те, що накоїла у них в будинку. Ви згодні?
- Підемо по лісі і прийдемо до будиночка 3-х ведмедів.
Діти з Машею йдуть по лісі (по килимку, звучить музика лісу). Бачать два дерева.
- Скільки дерев? (два)
- Хлопці, подивіться, дерева ростуть. Вони відрізняються чим-небудь один від одного? (одне - висока, інша - низька; одна - велика, інша - маленька).
Бачать два потічка.
- Хлопці, подивіться, 2 біжать струмочки.
- Скільки їх? Чим вони відрізняються? (один - довгий, інший - короткий). А за кольором вони відрізняються? (Ні, однакові, сині).
Діти з Машею приходять до 3-м ведмедям.
- Здрастуйте, ведмеді! Ви вже прокинулися? Ми прийшли до вас сказати, що настала весна і попросити у вас пробачення. Діти розкажуть вам вірші про весну (2-3 вірша).
Я розкриваю нирки пахне Бузком, небо ясно,
В зелені листочки Трава ніжна і зелена.
Дерева одягаю, І в сарафані яскраво-червоному
Посіви поливаю. Крокує по землі Весна.
Руху сповнена,
А звуть мене: Весна!
Пухкий сніг на сонці тане, Тануть білі сніжинки,
Вітерець в гілках грає, З даху падають сльози
Дзвінкіше пташині голоси, Сонечко по даху скаче,
Значить, до нас прийшла весна. А зима сидить і плаче.
- Хлопці, подивіться які у ведмедів миски. Вони відрізняються чим-небудь? (Велика, поменше (середня), маленька).
- Якої вони форми? (круглої, мають форму кола).
- А ведмеді хочуть з нами пограти в гру «Покажи потрібну фігуру». Пограємо з ведмедиками?
Діти: Так!
- Ось вам картки із зображенням цифр (від 1 до 3). А у нас з Михайлом Івановичем є ось такі кола. Якого вони Кольору? (червоного, жовтого, зеленого). Скільки кругів? (три).
- Ми будемо вам показувати якусь кількість кіл, а ви повинні будете показати картку з відповідною цифрою.
(Проводиться гра «Покажи потрібну цифру»).
- Молодці, хлопці. Добре пограли.
- А тепер ведмедики хочуть перевірити, як хлопці знають геометричні фігури.
- А відгадувати ми їх будемо в предметах навколишньої обстановки.
- Ми будемо показувати який-небудь предмет, а ви будете говорити, на яку фігуру він схожий.
(Проводиться гра «На яку фігуру схожий предмет»), (використовуються: маленька квадратна книжка, кругле дзеркало, овальний повітряна кулька, квадратна подушка, трикутний ковпачок, круглий м'ячик, овальна ложка, квадратний хусточку).
Фізкультхвилинка «Маша і три ведмеді». (проводиться гра за музику)
Три ведмедя в казці жили
Вперевалочку ходили. (йдуть перевалюючись з боку в бік)
До них дівчинка прибігла, (біг на місці)
В хату зайшла і побачила: (Руки піднімають над головою, кінчики пальців торкаються одне одного)
Стіл величезний біля вікна (права рука стиснута в кулак, ліва долоня лежить на кулаці)
Стільці три - ось це так. (ліва долоня вертикально, правий кулак притиснутий до долоні горизонтально)
Чашки три, і три ложки, (присідають, одну руку на поясі, потім встають, піднімають руки вгору і стосуються округлими пальцями один одного)
Три ліжка: подивися (руки перед грудьми, зігнуті в ліктях і лежать один на одному)
Маша їла і пила, (зображують, як тримають ложку і підносять її до рота)
На ліжечко прилягла (руки перед грудьми, зігнуті в ліктях і лежать один на одному)
І заснув солодким сном. (складені долоньки, голова нахилена і лежить на долонях)
Що сталося потім? (руки злегка розводять в сторону)
Тут ведмеді вернулися, (йдуть перевалюючись з боку в бік)
Побачивши Машу, розсердилися (руки на пояс, роблять сердите обличчя)
Маша дуже злякалася (зображують дуже перелякане обличчя)
І вона помчала додому. (біг на місці)
Діти сідають за столи.
- Хлопці, в минулий раз я зламала стільчик Мишка. Щоб ведмеді не ображалися на мене, давайте викладемо зображення стільчика з трубочок для коктейлю. Скільки у мене в руках трубочок? (Три)
- Чим вони відрізняються? (одна - довга, дві - короткі)
- Будь трубочок більше? (показ дітям)
Діти виконують конструювання на площині «Стільчик».
- Ліана, якого кольору у тебе довга трубочка? Діана, якого кольору в тебе короткі трубочки?
- Скільки трубочок вам знадобилося, щоб викласти стільчик? (Три).
- Молодці, гарні у вас стільчики вийшли! За нашими зображень вони зроблять (побудують ) собі нові стільчики.
- Ведмедики дякують нас і пригощають цукерками (винос тарілки з цукерками «Маша і ведмідь»).
- До побачення, ведмеді!
Підсумок заняття.
Діти збираються біля вихователя.
- До кого ми ходили в гості? (до трьох ведмедів)
- Що корисного ми зробили? (побудували з трубочок нові стільчики для них)
- Тепер нам пора повертатися в дитячий сад.
- До зустрічі, хлопці! (слова Марійки).