logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Ознайомлення з навколишнім світом.

Конспекти НСД (підготовча до школи група).

Автор: Євко Тетяна Вікторівна, вихователь, МК ДНЗ «Дитячий садок 222» компенсуючого виду, Кемеровська область, місто Новокузнецьк.

Екологічне виховання - одне з основних напрямків в системі освіти, це спосіб впливу на дітей, їх свідомість, погляди та уявлення. Діти відчувають потребу в спілкуванні з природою, вчаться любити природу, спостерігати, співпереживати, розуміти, що наша Земля не зможе існувати без рослин, вони не тільки допомагають нам дихати, але і лікують від хвороб. Ми повинні берегти і зберігати їх, вміло користуватися лікувальними властивостями. Тому, в нашому ДНЗ для дітей з порушеннями слуху ведеться організована робота по збагаченню та використання екологічної стежки, яка оснащена різноманітними еко-точками. Знайомство з еко-точками відбувається під час екскурсій, тематичних прогулянок, міні-походів і проведення НОД як вихователя, так і вчителя-дефектолога. Уявляю зразкові заятия за даним напрямом.

 

Тема: Лікарські рослини - кущі малини та смородини.

Заняття 1.

Мета: Спостерігати за кущами в різний час року.
Вивчати біологічні особливості малини і смородини
(корінь, гілки, листя, ягоди, грона).
Виховувати прагнення берегти і любити рослини, доглядати
за ними.
Виховувати вміння працювати спільно, сприяти один одному
допомога.
Виконання запропонованих педагогом правил поведінки,
спілкування з рослинним світом.
Естетична насолода красою природи і творчого
втілення своїх вражень у малюнках.
Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і
доручення.
Закріплювати навик контролю над вимовою звуків як
власної мови, так і однолітків.
Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Кущі малини і
смородини» усно і усно-дактильно.
Вчити дітей умінню вести діалог з дорослим і однолітками.
Розвивати спостережливість і пізнавальні інтереси дітей.
Словник: кущі, кущ, малина, смородина, корінь, листя, гілки, ягода,
ягоди, червона смородина, чорна смородина, малина червона;
будемо грати, відгадайте загадку, будемо пити чай.

Обладнання: ілюстрація «Літо в саду», стенд з картинками і
табличками до них по даній темі; гра «Вгадай - ка»;
таблиці - загадки з використанням мнемотехніки,
іграшка - бджола.

                                                          Хід заняття.
     
1. Оргмомент.
а) Фонетична ритміка.
б) Педагог вітається з дітьми. Педагог задає дітям
в) Що будемо робити? питання за екраном (на слух).
2. Знайомство дітей із кущами малини і смородини.
          -Сьогодні ми з вами поговоримо про чагарниках. Поруч стоїть панно
з картинами і табличками.
-Це чагарники. Кущ кущ смородини і малини. Давайте подивимося,
що у них спільного. Є корінь, гілки, листя, ягоди.
                                      
-Аня, покажи, де корінь? Що це?
-Це корінь.
-Добре.
-Саша, покажи, де листя? Що це?
-Це листя.
-Владик, покажи, де ягоди? Що це?
-Це ягоди.
-Яку форму мають ягоди смородини?
-Круглу.
-Якого кольору ягоди малини?
-Червоного.
-Якого кольору ягоди смородини?
- Правильно! Ягоди смородини бувають
червоного і чорного кольору.

 

3. Дидактична гра «Вгадай за описом».
         Під час гри використовуються таблиці - загадки за описом.

4. Физминутка.

         Будемо грати. Діти проходять на килим.
Гра на координацію мови з рухом
                                     «Ми весною садили кущі».
Ми весною садили кущі - діти імітують посадку
кущів
А Семен лежав - руки під голову
Кожен кущик поливали - діти імітують полив
А Семен знову лежав - руки під голову
Ось ми ягоду їмо - імітація «їмо ягоду»
А Семену не дамо ! - діти загрожують вказівним пальцем
правої руки.
5. Дидактична гра «Визнач за смаком ягоди».
Поруч стоїть допоміжне панно з табличками.
-Будемо відгадувати, яку ягоду ви з'їли, смородину або малину?!
Дитина з закритими очима їсть ягоду і говорить
-Це смородина. Ягода кисла, кругла, чорна.
-Що їла Катя?
-Я їла смородину. Це ягода.
-Що їв Владик?
-Я їв малину. Це ягода.
Ягода солодка, кругла, червона.
6. «Відгадай загадки бджілки».
         Подивіться, хто до нас прилетів?
Правильно, це бджола. Бджілку звати Майя.
Вона принесла загадки і хоче пограти з вами.
                  
Не страшні і грип, ангіна
Якщо поруч я ... (малина).

Дві сестри
Влітку зелені,
До осені одна - червоніє.
Інша - чорніє. (смородина)

Намисто висять червоні
З кущів на нас дивляться,
Дуже люблять ці буси
Діти, птахи, і ведмеді. (малина)
7. Гра на координацію мови з рухом «Кущ смородини».
           Бджілка Майя запрошує дітей пограти.
              Кущ смородини в саду. Діти імітують збирання ягід.
В козуб ягід зберу.
Зварить бабуся варення
Напече для нас печиво «стряпаем печиво»
Або ягідний пиріг...
Я бабулечке допоміг.
Мені вже майже чотири показуємо пальцями цифру чотири
П'ємо ми чай у баби Іри. «п'ємо чай»
 8. Підсумок.
          Кущі смородина і малина - лікарські рослини. Вони
допомагають нам від застуди та ангіни. Беремо листя смородини,
малини і заварюємо чай. Цей чай дуже смачний і корисний.
Бджілка Майя запрошує дітей до столу скуштувати смачний чай з медом.

 

Тема: Лікарські рослини - подорожник, ромашка, кропива.

Заняття 2.

   Мета: Спостерігати за лікарськими рослинами.
Вивчати біологічні особливості подорожника, ромашки,
кропиви ( корінь, стебло, листя, пелюсток).
Навчити дітей побачити красу і неповторність кожного
рослини.
Формувати відчуття близькості до природи і співпереживання всьому
живого, бажання допомагати і піклуватися.
Розвивати вміння раціонально використовувати лікарські
рослини для здорового способу життя.
Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання.
Закріплювати навик контролю над вимовою звуків як
власної мови, так і мовлення товаришів.
Вчити дітей умінню вести діалог з дорослим і однолітками.
Розвивати спостережливість і пізнавальні інтереси дітей.
Називати і використовувати у мовленні слова по темі «Лікарські
рослини» усно і усно-дактильно.
Словник: лікарські рослини, подорожник, ромашка, кропива, корінь,
стебло, листки, листки, пелюстка, квітка; у кого.., дай(те),
я взяв(а).

    Обладнання: ілюстрація «Літо в лісі», стенд з картинками і
табличками до них по даній темі; гра «Вгадай - ка»;
таблиці - загадки з використанням мнемотехніки;
гра «Збери ромашку», іграшка - бджола.
                                                   Хід заняття.
     1. Оргмомент.
а) Фонетична ритміка.
б) Педагог вітається з дітьми. Педагог задає дітям
в) Що будемо робити? питання за екраном (на слух).
    2. Ознайомлення дітей з лікарськими рослинами: подорожник,
ромашка, кропива.
            Сьогодні ми поговоримо про лікарські рослини. Оформлено
панно з табличками і картинками (кропива, ромашка, подорожник).
- Це кропива. Це ромашка. Це подорожник. Це лікарські
рослини. Вони корисні, допомагають нам при хворобах.
-Аня, покажи, де кропива?
- Ось кропива.
- Якого кольору кропива?
-Кропива зелена.
Кропива має стебло, листки, корінь.
Вона палить.
-Влад, покажи, де листя?
-Ось листя. Це кропива.
-Сашо, де корінь?
- Ось корінь і т. д.
             -Кропива корисна лікарська рослина.
Кропиву додають в шампунь, від цього волосся стає
пухнастими і міцними.
Кропиву додають ще в суп, салат. Поруч на панно стоять картинки
з зображенням всього сказаного.
   3. Діалог. Робота з таблицями «Дай ...», «Я взяв(а) ...».
- Тетяна Вікторівна, дайте подорожник.
-Що ти взяв?
-Я взяв подорожник.
-Катя, візьми кропиву.
- Я взяла кропиву.
- Влад, попроси у Кирила ромашку.
   4. Физминутка «Квіточки на полянці».
5. Дидактична гра « У кого?».
              У дітей на столах лежать картинки із зображенням лікарських
рослин.
              Вихователь запитує у дітей:
« У кого подорожник?».
Дитина відповідає:
«У мене подорожник».
Потім всі діти хором говорять:
«У Владика подорожник».
На дошці дитина складає дану пропозицію.
Робота триває, поки всі діти не будуть опитані.
   6. Дидактична гра «Збери ромашку».
             Вихователь пропонує дітям пройти на килим. Поруч стоїть
допоміжне панно з табличками, картинками, схемою квітки.
Ромашка розділена на частини: корінь, стебло, листки, пелюстки. Діти
повинні зібрати квітку ромашку. На допомогу хлопцям прилітає
бджола. Бджола разом з дітьми ще раз повторює частини квітки. Потім
вона пропонує взяти дитині:
-Що йде спочатку? Корінь. Вірно.
-Аня, візьми корінь, поклади.
-Потім стебло. Кирило, візьми стебло.
-Що ти взяв?
-Я взяв стебло. І так далі.
Діти складають ромашку.
           Бджола: «Ми разом склали квітка. Це ромашка.
Ромашка - лікарська рослина. Додають Ромашку в шампунь,
щоб волосся легко розчісувалося. Ромашку додають в чай
від застуди. Бджола дякує дітей за гру і відлітає.

 

7. Гра «Відгадай загадку».

Вихователь пропонує дітям відгадати загадки.
Росте зелений кущик,
Доторкнешся - вкусить.
(кропива)
                                                                            
Біла кошик
Золоте денце,
В ній лежить росинка
І сяє сонце.
                                                                                                       (ромашка)
У желтенького сонечка
Промені не гарячі,
У желтенького сонечка
Білі промені.
                                              (ромашка)
Уздовж доріжок він росте.
Кольором маленьким цвіте.
Кров зупинити їм можна,
Що за трава?
                                                                                                            (подорожник)
Хлопці, знайдіть у себе на столах картинку з зображенням
подорожника.
-Де ви бачили це лікарська рослина?
-У дороги, на галявині. Подорожник - корисна рослина. Він допоможе
зупинити кров, якщо поранилися. Його заварюють чай,
від застуди.

8. Практична діяльність.

Беремо разом з дітьми сухі лікарські рослини: ромашка,
подорожник, кропива, заварюємо окропом і п'ємо чай.
           Всі дії дітей супроводжуються мовою.
Це заняття можна розділити на дві частини.

 

Тема: Лікарські рослини. Бджола Майя в гостях.

Заняття - розвага 3.

Мета: Спостереження за лікарськими рослинами: біологічні
особливості (корінь, стебло, листя, ягоди, грона, квітки).
Порівняння різних лікарських рослин за зовнішнім виглядом,
способи розмноження , зв'язок з комахами.
Проведення досліджень щодо взаємозв'язку з навколишнім середовищем.
Формування почуття близькості до природи і співпереживання
всього живого, бажання допомагати і піклуватися.
Виховувати прагнення берегти і любити рослини, доглядати
за ними.
Розвивати вміння раціонально використовувати лікарські
рослини для здорового способу життя.
Естетична насолода красою природи і творчого
втілення своїх вражень у малюнках.
Активізувати словник по даній темі, виконуючи прохання і
доручення.
Вчити дітей умінню вести діалог з дорослим і однолітками.
Удосконалювати навик глобального читання.
Вчити дітей розуміти запитання та відповідати на них.
  Словник: лікарські рослини, подорожник, ромашка, кропива,
малина, смородина, бджола Майя, будемо грати.
  Обладнання: ілюстрація «Літо в лісі», гербарій «Лікарські
рослини», стенд з картинками і
табличками до них по даній темі; гра «Вгадай - ка»;
таблиці - загадки з використанням мнемотехніки;
гра «Збери ромашку», іграшка - бджола.
  Попередня робота:
                     Дидактичні ігри: «Якого рослини не стало?»,
«Як можна і як не можна» (правила поведінки на природі),
«Під яким кущем сховався зайчик?», мнемотехніка,
«Візьми кущі смородини і постав» (далеко, близько, вгору,
вниз), «Визнач на смак»,
«Вгадай за описом», «Збери ромашку», «Кущ смородини»
гра на координацію мови з рухом).
Завдання: бесіди «Де ростуть лікарські рослини», «Коли ми хворіємо,
чим можна лікуватися», газета «Дерево подяки», загадки,
посиденьки «Самовар кипить - іти не велить» (з батьками),

                                           

                                                 Хід заняття.
     1. Оргмомент.
а) Фонетична ритміка.
б) Педагог вітається з дітьми. Педагог задає дітям
в) Що будемо робити? питання за екраном (на слух).
    2. Дидактична гра «Улюблена рослина бджілки».
             В гості приходить бджола Майя.
-Доброго дня. Мене звати Майя. Я - бджола. Бджола знайомиться
з дітьми.
-Хлопці, подивіться, що я принесла. В кошику лежать гербарії
лікарських рослин. Проводиться гра «Улюблена рослина
бджілки». Кожна дитина дістає з кошика гербарій і називає
його. Поруч стоїть допоміжне панно з картинками і табличками.

3. Рухлива гра «У ліс йдемо ми за малиною».

            Бджола Майя пропонує дітям пройти на килим і пограти в гру
«В ліс йдемо ми за малиною» (координація мовлення з рухами).
В ліс йдемо ми за малиною
Ось з такою великою кошиком? Діти наближаються до ведмедя,
імітуючи збір ягід.
Ми малини наберемо,
І пиріг ми спечемо, Ведмідь прокидається
і потягується.
Гей, діти, йдіть!
Краще ви мене не зліть.
Я малини вам не дам-
Тікайте по домівках. Ведмідь ловить дітей.

4. Дидактичні ігри «Вгадай слово по букві».

           Бджола Майя: «Хлопці, у мене для вас є ще завдання. Давайте разом
його виконаємо». Дітям пропонуються картки з першою буквою всіх
знайомих лікарських рослин. Діти повинні відгадати слово
і взяти відповідну картинку. Поруч стоїть допоміжне
панно з картками лікарських рослин.

5. Відгадайте загадки.

           -Які ви молодці! Все правильно зробили. А тепер подивимося,
як вмієте відгадувати загадки.
Ах, не чіпайте мене
Обожгу і без вогню.
                                             (кропива)
                                                                     
Не джміль, не бджола, а кусає.
                               
                                                                                  (кропива)
                 
Стоять сестрички -
Жовтий вічко, білі вії.
                                                               (ромашка)
Ягода чорна, червона. Солодка.
                                                                                                               (смородина)
Уздовж доріжок його зустрінеш,
Ранки, подряпини излечишь,
Зірвеш листочок обережно,
Хто нас лікує?
                                                          (подорожник)

Солодких ягід зберіть.
Для варення припасіть,
Від застуди, від ангіни
З чим допоможе чай?
                                                                                                       (з малиною)
   6. Практична діяльність дітей.
          Після відгадування загадок, Майя пропонує дітям замалювати
лікарські рослини. А малюнки вона віднесе своїм
друзям - бджолам.
Діти або малюють рослини, або розфарбовують.

7. Підсумок. Хоровод « Фарби літа».

          На прощання бджола Майя повторює з дітьми лікарські рослини і проводить з дітьми хоровод «Фарби літа», з використанням шапочок - масок лікарських рослин.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове