logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Дивовижний ліс»

Конспект заняття з тестопластике для старшої групи.

Автор: Алексєєва Юлія Ильясовна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N3 «Гніздечко» р. Дюртюли.

Цілі заняття:
1. Сприяти розширенню знань про різноманіття дерев;
2. Вчити передавати в роботі характерні особливості зовнішньої будови різних дерев допомогою солоного тіста;
3. Розвивати художньо-творчі здібності, емоційну чуйність на красу рідної природи, вміння переносити знайомі способи і прийоми роботи з солоним тістом в нову творчу ситуацію;
4. Зміцнювати пізнавальний інтерес до природи.
Матеріал для заняття:
• Кольорове тісто для ліплення, підставки, стеки, фартухи
• Загальна композиція - панорама лісу, виконана в техніці рельєфного ліплення
• Розетки з водою, пензлики, тканинні серветки, ілюстрації різних дерев, аудіозапис зі звуками лісу, посилка
Хід заняття:
1. Організаційна частина.
В групу заходить поштар.
- Здрастуйте, хлопці! Це 10 група? Вам посилка з лісу, прошу прийняти і розписатися.
- Спасибі.
- Хлопці, давайте швидше подивимося, що ж у посилці.(розкриваю посилку, і дістаю листа).
Хлопці, в цьому листі написана дивовижна лісова історія, я пропоную вам її послухати.
«Одного разу на лісову галявинку вітер заніс насінину їли, і воно впало між березою та кленом. Літні дощі рясно поливали, а сонечко гріло землю, де лежало насіння. І в один з літніх днів на цьому місці з'явився паросток зеленого кольору з м'якими голками на гілочках. Це була маленька ялинка. І хоча її корінці міцно зміцнилися в грунті, але надто вже вона була беззахисна перед світом, що її оточує. Лісові звірі так і норовили вхопити ялинку за зелену верхівку; бешкетник-вітер пригибал малу низько до землі, а сонце нещадно обпікало ніжні гілочки.
Поруч стоять береза і клен пошкодували бідний росток і взялися опікуватися ялинку, як люблячі батьки. Берізка своєї густим листям прикривала її від сонячних опіків влітку, восени засинала листям замість ковдри, взимку схилялася над нею і захищала від холоднечі, а в весняний час вмивала і напувала названу доньку солодким березовим соком. Стоїть з іншого боку могутній клен закривав крихітку своїм стовбуром від сильного вітру.
Оточена ласкою і турботою, ялинка стала рости й рости і незабаром перетворилася на струнку красуню - ялинку. Тепер вона стояла, підносячись над кленом і березою, що від часу постаріли й не були вже такими сильними, як раніше. А ялинка тепер сама піклувалася про них. Коріння ялинки з часом обплели коріння берези і клена, що допомагало людям похилого віку утриматися під час ураганів. У спекотне сухе літо ялина обіймала їх за плечі і ховала в свою тінь, а взимку зігрівала волохатими гілочками. Рятувала від голодних зайців, які намагалися обдерти кору на беззахисних деревах, кидаючи в них шишки.
Так вони і стоять, обнявшись один з одним, і ніяка природна стихія не може їх розлучити».
В - Де ж сталася ця дивовижна історія?
Д-В лісі.
В - Правильно. А що таке ліс?
Д - Ліс - це дерева.
В - Вірно. Ліс - це місце в різних куточках нашої планети, де росте безліч дерев на великому просторі. Є ліси, де ростуть лише одні сосни. Як ви думаєте, як називається такий ліс?
Д - Сосновий.
- Так, це сосновий бір. Сосна - це міцне, життєстійка дерево. Вона не боїться ні морозів, ні спеки. Боїться лише темряви. Їй потрібно багато світла і
сонця. В шишках сосни - насіння, які взимку рятують птахів від голоду. Повітря в соснових лісах чистий, в ньому практично немає мікробів.
З голови зелена,
Стволом красна,
Висока, струнка
Росте сосна.
- А як називається ліс, в якому ростуть одні ялинки?
Д - Ялиновий.
В - Так його теж називають, але частіше - ельником. (Дістаю з посилки малюнок із зображенням їли). У ялиновому лісі завжди варто темрява і тиша. Ялина, дуже потрібне дерево. З нього люди роблять будівельний матеріал, папір, целофан, музичні інструменти, різні ліки. А ще в її заростях люблять селитися лісові птахи і співати пісні. Ви б хотіли почути?
Звучить аудіозапис «Чарівні голоси природи».
- Діти, а хто з вас знає назву лісу, де ростуть одні берізки?
Д - Березовий ліс.
В - Або, березовий гай. (Дістаю з посилки картинку із зображенням берези). Добре бродити по березовому гаю. У ній багато світла, повітря прозоре і чисте.
Береза - єдине в світі дерево з білою корою. Навіть свою назву вона отримала за кольором кори від слова «бер», що означає «світлий», «ясний», «білий». Багато поети визнавалися любові російської берізки у своїх віршах:
«Люблю берізку російську,
То світлу, то сумну,
У білому сарафанчике,
З хусточками в карманчиках,
З красивими застібками,
З зеленими сережками.
Люблю її ошатну,
Рідну, любу,
То ясну, кипучу,
То сумну, плакучу».
А. Прокоф'єв
- А як можна назвати ліс, в якому ростуть могутні дуби?
Д-Дубові ліси.
В - Правильне назва такого лісу - діброва. (Дістаю з посилки картинку із зображенням дуба). Дуби - волелюбні дерева. Вони навіть зростають один від одного на відстані. Під самим деревом - тінь від розкидистою крони, а на галявинах між дубами - світло. Птахам і звірам у діброві роздолля. Під могутні дуби поїсти смачних жолудів, як в їдальню, приходять кабани. Дуби - довгожителі, деякі з них живуть по двісті, а то й більше років.
«Дуб дощу і вітру
Зовсім не боїться.
Хто сказав, що дубу
Страшно застудитися?
Адже до пізньої осені
Він стоїть зелений,
Значить, дуб витривалий,
Значить, загартований».

-Діти, а як ви думаєте, яку назву може мати ліс, в якому в тісній співдружності ростуть різні дерева.
Д - Різний ліс.
В - Це змішаний ліс. В такому лісі поруч один з одним можуть рости різні дерева: з сосною - береза, з ялиною - осика, зустрічаються і липи, дуби, клени (Викладаю на мольберт картинки із зображенням липи, осики, клена). Подумайте і скажіть, що об'єднує всі раніше названі лісу? Що між ними спільного?
Д - У всіх лісах ростуть дерева.
В - Вірно, в кожному з них є все: і дерева, і гриби, і квіти, і птахи, і тварини. Це все і є ліс.
Ви трохи засиділися, тому я пропоную вам прогулянку по лісі.

Фізкультурна хвилинка.
Виросли дерева в полі.
Добре рости на волі Потягування-руки в сторони.
Кожне старається,
До неба, до сонця тягнеться Руки вгору.
На пагорбі стоїть горобина, Діти стоять прямо.
Тримає прямо,
Рівно спинку.
На галявині дуб зелений
Потягнувся до неба кроною Ноги на ширині плечей.
Сильний вітер сосни крутить Обертання корпусом
Немов самий тонкий прутик.
На галявині кедр могутній
Зачіпає кроною хмари Стоячи на правій нозі, тягнемо руки вгору.
Поруч з ним росте сосна,
До неба тягнеться вона То - ж на лівій.
Тополя виріс поруч з нею:
Він хоче бути довше Стрибки на двох ногах.
Разом по лісу йдемо,
Не поспішаємо, не відстаємо Ходьба на місці.
А в лісі росте чорниця,
Суниця, лохина.
Щоб ягоду зірвати,
Треба глибше присідати Присідання.
Нагулялися ми з тобою,
Кошик з ягодою несемо Ходьба на місці.
Відпочити ми все встигли,
За столи ми дружно сіли Діти сідають за столи.

2.Практична частина.
- Хлопці, сьогодні ми отримали посилку від лісових мешканців, дізналися багато цікавого про дерева, якими бувають ліси. Наші лісові друзі просять нас про допомогу. Справа в тому, що в лісі пройшовся сильний буревій, і повалив багато дерев. Ось, подивіться. (Дістаю з посилки панораму лісового ділянки без дерев).
- Сьогодні нам потрібно зобразити різні дерева в змішаному лісі за допомогою кольорового солоного тіста.
Етапи виконання роботи:
1.Уточнити будову зображуваних дерев.
• У берези - білий стовбур, гілочки нагадують дуги, нагорі дерева вони короткі, чим нижче, тим довше.
• У клена - прямий стовбур, гілочки по обидві сторони стовбура з ухилом вліво і вправо тягнуться вгору, а чим нижче гілочки на дереві, тим довше.
• У ялинки - прямий стовбур, гілочки ростуть від нижньої частини стовбура до самого верху, внизу-самі довгі, вгорі-найкоротші.
2. Ялинка. Розкачати ковбаску з солоного тіста коричневого кольору - стовбур, притиснути її до основи посередині: злегка вгорі, расплющив внизу. Накатати кілька зелених ковбасок і, згинаючи кожну куточком, розташувати на стовбурі дерева знизу вгору, починаючи з довгих гілочок, розплющити, стеком розпушити нижню частину гілочок.
3. Берізка. Розкачати з білого шматка тіста ковбаску-стовбур берези. Накатати тонких білих ковбасок, по черзі закріпити кожну по обидві сторони стовбура. Притиснути один кінець гілочки біля стовбура, зігнути гілочку дугою по напрямку вниз, закріпити інший кінець. По стовбуру нанести цятки тестом чорного кольору.
4. Клен. Зробити і закріпити стовбур, як у попередніх дерев. Гілочки з тонких коричневих ковбасок кріпляться парно по обидві сторони стовбура з ухилом вправо - вліво в напрямку вгору. Регулювати довжину гілок стеком.
(Якщо дана робота проводиться в осінній період, запропонувати дітям прикрасити листям дерева з різнокольорових маленьких кульок: у клена - багатобарвна листя, у берези - жовто-зелена).
Додаткова фізкультурна розминка під час заняття.
Берізка.
Ми посадили берізку, Випрямитися за столом.
Ми водою її полили, Руки зігнути до плечей, долонями вперед.
І берізка підросла, Встати за столом.
До сонця гілки підняла Руки вгору.
А потім їх нахилила, Руки вниз, спина пряма.
І хлопців дякувала Поклони головою, сісти.

- А тепер, хлопці, принесіть дерева, будемо їх садити. (Допомагаю прилеплять дерева загальній панорамі).
- Подивіться, хлопці, у нас вийшов справжній ліс. Як він гарний!
2. Заключна частина.
- На занятті ви дізналися багато нового і цікавого про природному співтоваристві лісі: які бувають види лісів, які дерева у них виростають, яку будову мають і не тільки знали, але й змогли їх зобразити. До всього сказаного я тільки хотіла додати, що дерева в лісі не тільки красиві і різноманітні, вони приносять велику користь всій нашій планеті, підтримуючи на ній запас кисню, очищають повітря, яким ми дихаємо, від шкідливих речовин. Так що не варто ламати гілочки дерева, зривати просто так на них листочки, тому що ви позбавите дерево можливості допомагати нам дихати свіжим, чистим повітрям. Краще оберігати дерева, доглядати за ними і садити нові.
«Що ми садимо,
Саджаючи лісу?
Хащу, де бродять
Борсук і лисиця,
Хащу, де білка
Приховує більчат,
Хащу, де вранці
Ворони кричать.
Що ми садимо,
Саджаючи лісу?
Лист, на який
Лягає роса,
Повітря для легень,
І вологу, і тінь -
Ось що садимо
На сьогоднішній день»

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове