logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Чарівні перетворення»

Конспект заняття з образотворчої діяльності для дітей 5 років.

Автор: Іванова Ірина Михайлівна, педагог додаткової освіти Муніципальне бюджетне освітня установа додаткової освіти дітей «Центр додаткової освіти для дітей ім. Ст. Волошиної» р. Кемерово.

Мета:

  • формування у дітей інтересу до образотворчої діяльності

Завдання:

  • дати уявлення про відбитку як про один із способів малювання
  • розвивати фантазію, творчу уяву
  • розвивати навички організації власної діяльності
  • виховувати емоційно-позитивне ставлення до образотворчої діяльності

Наочний матеріал:

    • ілюстрації із зображенням казкових тварин і птахів
    • малюнки із зображенням чайника, ополоники, гребінці
    • фігурки фарб 6-ти кольорів
    • малюнок відбитка долоні

Обладнання:
- гуаш 6 кольорів,
- кисть N3,
- альбомний аркуш,
- тарілочка з фарбою

Хід заняття
Організаційний момент. Повідомлення мети заняття дітям.
Привіт, хлопці. Я рада вас вітати у нашій ізостудії на занятті з малювання.
- Хлопці, ви любите малювати? А, що вам подобається малювати найбільше? А, казки? Так, всі люблять казки, тому що там відбуваються чарівні перетворення. - Відповіді дітей.
Сьогодні ми з вами перетворимося в маленьких чарівників і зможемо самі творити чарівництво.
Пояснення нового матеріалу
А що у всіх чарівників є в руках? Що, допомагає їм творити чарівництво?- чарівна паличка.
Наша чарівна паличка схожа на що?- пензлик.
Пензлик це наш найголовніший помічник. В чарівництві нам буде допомагати пензлик і її вірні помічники. Подивіться на дошку. Вгадайте, хто вони? -фарби. (рис 1.)Так, це фарби! Райдужні, різнокольорові яскраві фарби.

А зараз на ваших очах відбудеться справжнє диво. Хлопці, подивіться, що тут намальовано? (чайник). А зараз ви побачите, кого він перетвориться, як він оживає. Я беру чарівну паличку - пензлик, набираю синю фарбу і кажу чарівне заклинання «Крибле, крабле, бумс» (педагог домальовує чайнику вухо, очі, рот).

- Хлопці, в кого перетворився чайник? - у слона.
Носик чайника став хоботом, ручка перетворилася на вухо слона.
Тепер я спробую оживити малюнок ополоники. Я беру чарівну паличку - пензлик, набираю фарбу і кажу чарівне заклинання «Крибле, крабле, бумс» (педагог домальовує дзьоб, очі, лапки).
- Хлопці, в кого перетворилася поварешка? - в гусака.
Ручка перетворилася в шию гусака, пензлик домалювала лапки, дзьобик, очей, крильце і хвостик. І ось поварешка ожила і перетворилася в гусака.

А як ви думаєте, що вийде із звичайної гребінці, масажної щітки. Тоді допоможіть мені, будь ласка. Давайте разом скажемо чарівне заклинання: «Крибле, крабле, бумс». Діти разом з педагогом говорять чарівні слова. А тепер разом, ще раз, дружно «Крибле, крабле, бумс».

- Хто це вийшов з масажної щітки? - їжачок.
Ось бачите, хлопці, варто намалювати очі, носик і ніжки і гребінець ожила, перетворилася в забавного їжачка, який побіг по доріжці.
А знаєте, хлопці, чари, виявляється, ховається не тільки в пензлику, фарбах, але і в наших долонях.
Хлопці, а ваші долоньки на місці? Вони готові нам допомагати? Покажіть мені ваші долоньки.
Фізкультхвилинка:
Що за диво - дива
Раз рука і два рука.
Ось ліва долоня,
Ось долонька права.
І, скажу вам, не тая,
Руки всім потрібні друзі.
Сильні руки не кинеться в бійку,
Добрі руки погладять собаку.
Розумні руки вміють ліпити,
Чуйні руки вміють дружити.
Ось які чудові помічники наші руки, наші долоньки.

- Хлопці, що це у мене тут на аркуші паперу?- відбиток долоньки.
Педагог показує відбиток долоньки.
- Давайте ми з вами спробуємо оживити, як чарівники, наші відбитки долоньок. Тільки спочатку потрібно уважно подивитися і пофантазувати - у кого може перетворитися відбиток долоньки. Розглядання відбитка з різних положень.
- Правильно він може перетворитися на пташку, восьминога, рибку, медузу і т. д
А оживити долоньки нам допоможуть чарівні фарби і, звичайно ж, нам потрібен аркуш паперу.
- А є у вас на аркуші відбиток долоньки?- (немає). Його потрібно спочатку зробити. Подивіться, як це буду робити я, а потім і ви самі спробуєте.
Педагог показує дітям послідовність виконання відбитка долоні: вмочити долоньку в тарілочку з фарбою, притиснути намазала долоню до паперу.
Педагог роздає дітям тарілочки з фарбою.
Виконання дітьми відбитка долоні
Самостійна робота дітей
Ось ми з вами зробили відбиток. А тепер ви спробуйте його оживити, перетворити в кого-небудь. А допомагати вам будуть чарівні палички - пензлики.
Самостійна робота дітей з перетворення відбитка долоні в конкретний образ.
Педагог нагадує дітям, як правильно працювати з пензлем, фарбами.
Підведення підсумків. Виставка малюнків дітей.
- Хлопці, зараз ми помістимо ваші роботи на виставку, і ви розкажіть, що у вас вийшло. Подання малюнків дітьми.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове