logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож по веселому зоопарку»

Конспект занять з екології з використанням розвиваючих ігор. (старша група)

Автор: Тихонова Сардана Миколаївна, вихователь, Муніципальне дошкільний освітній бюджетна установа, центр розвитку дитини - дитячий садок N12»Посмішка» Республіки Саха (Якутія), р. Якутськ.

Мета: Створення ігровій уявлюваній ситуації, вчити дітей розрізняти тварин (диких, домашніх, тварин жарких країн, жваво
місцевих Півночі). Вчити розрізняти тварин за величиною, розрізняти частини тварин. Розвивати увагу, пам'ять, уяву. Вміти закінчувати малюнок, вигадуючи, уявляючи.
Матеріал:
Ігри:

  1. «Загадкові тварини»
  2. «Помісти кожного тварина в свій будинок».
  3. «Хто, що любить»
  4. «Хто де живе».
  5. «Хто з ким переплутав свій хвіст»
  6. Тварини - картинки.
  7. Два варіанти з незакінченою зображенням.
  8. Фломастери.

                                            Хід заняття.
- Хлопці, сьогодні я пропоную вам вирушити в подорож по нашому веселому зоопарку. Але спочатку нам потрібно вибрати транспорт, на якому ми доїдемо до зоопарку. Отже, вирушаємо в дорогу. Стоп! Приїхали, зупинка «Веселий зоопарк».
Проходимо, стаємо в півколо, щоб усім було зручно, і добре видно. Що ми бачили, кого ми зустріли першими? (тварин).
Хлопці, подивіться, плутанина якась, чому всі тварини переплутані, помінялися місцями, куди дивляться працівники зоопарку. Хлопці, давайте допоможемо розставити все як треба. Приступайте. (діти виконують завдання).
Розкажіть, будь тварин куди помістили? Молодці! Ви дуже допомогли працівникам зоопарку.
- Вирушаємо далі. Ідіть обережно, щоб не злякати тварин. Нас зустрічає якесь дивне, загадкове тварина, я не знаю як воно називається, а ви знаєте? (відповіді дітей) Яке цікаве тварина, але треба рухатися далі.
- Далі ми бачимо вольєр з тваринами, скільки їх тут, хто це? Ці тварини не можуть потрапити у свої будиночки, вони переплутали всі будиночки. Хлопці, допоможіть тваринам, помістіть кожного в свій будиночок. Будиночок повинен відповідати величині тварини. (виконання завдання)
- Молодці! Ви чудово впоралися із завданням. Ви напевно втомилися, сідайте, відпочиньте, а заодно і послухайте казку. Згадайте Казку про дурному мишеня». Слухайте уважно і дайте відповідь на питання: які няньки колисали мишеняти?
1. Мяу - мяу, спи, моя крихітко!
Мяу - мяу, ляжемо спати!
Мяу - мяу, на ліжко.
2.Спи, мій сіренький, хрю - хрю!
Я морквину подарую!
3.Куд - куди, не бійся, дитинко.
Забирайся під крило,
Там і тихо і тепло.
4.Ква - ква - ква - не треба плакати!
Спи мишеня, до ранку,
Дам тобі я комара!
5.Га - га - га, засни малятко!
Після дощику в саду,
Черв'яка тобі знайду!
6.Спи, мишеня, солодко, солодко,
Повернися на правий бік,
Дам вівса тобі мішок
7.Роззявляє щука рот !
А не чутно, що співає...
- Яку няньку мамі - мишці не варто було запрошувати? (кішку).
Відпочили, можна рухатися далі. Перед нами вольєр з тваринами. Хлопці, подивіться у цих тварин щось не в порядку. А що саме, ви вже зрозуміли? Хто ж нам допоможе розібратися? Хто з ким переплутав хвіст?
Молодці! Які ви спостережливі, уважні.
Підходимо до наступного вольєру. Тут тварини зібралися пообідати, але ніяк не можуть поділити, хто що буде їсти. ( діти виконують завдання)
І з цим завданням ви впоралися! Молодці! Ми підійшли до водоймища. Які красиві птахи тут живуть. Їм теж потрібна наша допомога. Треба розібратися і показати птахам, хто де живе.
- Хлопці, якщо ви втомилися, давайте відпочинемо. Посидимо на галявині. А поки ви відпочиваєте, я розповім вам що - цікаве про тварин, які живуть в дикій природі, на волі, в лісі, а не в зоопарку. Адже там на волі тварини самі дбають про себе, самі годують себе, добуваючи їжу, самі захищають себе від холоду, в лісі на волі у тварин зовсім інше життя.
Розповідь вихователя, як тварини пристосовуються до холоду, як рятуються від ворогів, які вони привабливі і красиві.
- Хлопці, вам подобатися у веселому зоопарку? Але тут ліс якийсь незакінчений. Напевно художник сильно поспішав, і не закінчив свої картини. Давайте йому допоможемо. Нам треба розділитися на дві групи. Встаньте, по зручніше, і приступайте, не забудьте правильно підібрати кольори (діти виконують завдання).
Наша подорож по веселому зоопарку підійшло до кінця і пора повертатися в дитячий сад. Але перш ніж піти, хлопці, скажіть, чому зоопарк називається веселим? (тут все переплутано і звірі, і будиночки звірів, і ліс не домалювано).
Правильно, молодці!
А зараз ми вирушимо в дорогу! Вагончики чіпляйтеся за паровоз! Поїхали!

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове