logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Консультації для вихователів

«Жити повним життям, не згораючи на роботі!»

СЕМІНАР - ПРАКТИКУМ з профілактики ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ ПЕДАГОГІВ ДНЗ.

Автори: Забєліна Ольга Олександрівна, педагог-психолог, МБДОУ д/з комбінованого виду N9 «Росіянка», Козирєва Яніна Олександрівна, педагог-психолог, МБДОУ д/з N7 «Вишенька», Московська область місто Протвино.

 

Попередня робота:
Мета: вивчити психоемоційний стан педагогів ДНЗ міста.
До заходу з вихователями та фахівцями проводиться анкетування педагогів ДНЗ. За його результатами будується графік, що наочно демонструє рівень професійного вигоряння і його залежність від стажу роботи у дошкільному закладі та віку досліджуваних.
Використовувані методики:
Методика анкетування персоналу, розроблена психологами К. Маслачом і С. Джексоном для вимірювання ступеня «емоційного вигоряння» в професіях типу "людина-людина", в тому числі педагогічних працівників ОУ (див. додаток).
Форма: семінар - практикум.

Мета семінару-практикуму:
Формування навичок опірності організму щоденним стресогенних ситуацій навчання педагогів різних технік, спрямованих на зниження професійного вигорання.
Завдання:

  • Знайомство з поняттям «синдром емоційного вигоряння», його основними причинами і симптомами.
  • Зниження негативних переживань і трансформація їх у позитивні емоційні стани.
  • Ознайомлення з техніками саморегуляції емоційних станів з метою попередження і подолання можливих наслідків психічного перенапруження, підтримання оптимального рівня психічних станів в умовах професійної діяльності.
  • Формування потреби в самоуправління та саморегуляції своїх емоційних станів.
  • Допомога у виробленні навичок адекватної поведінки в стресових ситуаціях, придбання впевненості в собі.
  • Розвиток толерантності та емпатії один до одного.

Обладнання: мультимедійне обладнання: ноутбук, проектор, проекційний екран; магнітна дошка, магніти, 4 аркуша А3,аркуші паперу А4 за кількістю людей, кольорові маркери, фломастери; фото, журнали, 2 ватману, ножиці, клей, скотч, столи об'єднані в дві міні-групи.

Учасники: педагоги дошкільних освітніх установ.

ХІД ЗАХОДУ:

1 ЕТАП - Привітання.
- Здрастуйте, шановні педагоги! Ми дуже раді вітати вас сьогодні на нашій зустрічі. А почати хотілося б з продовження наступної фрази по колу: “Здрастуйте! Мене звати ...І я впевнена, що сьогоднішній день подарує мені...".

Вправа «Баланс реальний та бажаний» Намалюйте, будь ласка, коло. У ньому, орієнтуючись на внутрішні психологічні відчуття, секторами позначте, у якому співвідношенні в даний час вони знаходяться: 1.робота (професійна життя), 2.робота по дому 3.особисте життя (подорожі, відпочинок, захоплення). Поруч намалюйте другий круг. В іншому колі - їх ідеальне співвідношення. Обговорення: -чи Є відмінності? У чому вони полягають? Чому так вийшло?- Що можна зробити, щоб наблизити одне до іншого? За рахунок чого? -Від кого або від чого це залежить?

2 ЕТАП - Визначення поняття «Емоційне вигорання».
Професія педагога - одна з тих, де синдром емоційного вигорання досить поширене явище. Створюючи для дітей умови емоційного комфорту, піклуючись про їхнє здоров'я, розвиток та безпеку, ми буквально "згорає" на роботі, найчастіше забуваючи про своїх емоціях, які "тліють" і з часом поступово перетворюються в "полум'я".

«Емоційне вигорання» - це стан фізичного, емоційного, розумового виснаження, вироблений особистістю механізм психологічного захисту у формі повного або часткового виключення емоцій у відповідь на психотравмуючі вплив. «Вигорання» - це відповідь на хронічне емоційне напруження.
Вперше термін «емоційне вигорання» був введений американським психіатром X. Фрейденбергером у 1974р. для характеристики психологічного стану здорових людей, що знаходяться в інтенсивному і тісному спілкуванні з клієнтами, пацієнтами в емоційно насиченій атмосфері при наданні професійної допомоги.
Це люди, які працюють в системі "людина-людина": лікарі, педагоги, психологи, соціальні працівники, юристи, психіатри та ін. Як відзначають зарубіжні та вітчизняні дослідники, люди цих професій, постійно стикаються з негативними емоціями своїх пацієнтів, клієнтів, вихованців, і мимоволі залучаються до цих переживань, через що й переживають підвищене емоційне напруження. До того ж, нервова система людини має певний ліміт спілкування, тобто за день людина може приділити повноцінне увагу лише обмеженій кількості людей. Якщо їх кількість більше, неминуче настає виснаження, а з часом і вигоряння
У 1981 р. А. Морроу запропонував яскравий емоційний образ, що відображає, на його думку, внутрішній стан працівника, який має дистрес професійного вигорання: «Запах палаючої психологічної проводки». Професійне вигорання виникає в результаті внутрішнього накопичення негативних емоцій без відповідної «розрядки»або «звільнення» від них.

3 ЕТАП - Аналіз анкетування педагогів за методикою К. Маслач і М. Джексона.

Спочатку класифікація стадій "емоційного вигорання" була розроблена американськими психологами Христиною Маслач і Сьюзен Джексон. Вже пізніше була маса інтерпретацій даної класифікації, у тому числі і вітчизняними психологами, але суть залишилася колишньою.

ОТЖЕ:

1."емоційне виснаження" - проявляється у відчуттях емоційного перенапруження та відчутті спустошеності, вичерпаності своїх емоційних ресурсів; людина відчуває, що не може віддаватися роботі так, як раніше;

2."деперсоналізація" пов'язана з виникненням байдужого, негативного і навіть цинічного ставлення до людей, з якими необхідно контактувати за родом роботи; контакти з ними стають знеособленими і формальними;

3."редукція особистих досягнень" проявляється в зниженні оцінки своєї компетентності (в негативному сприйнятті себе як професіонала), незадоволеність собою, зменшення цінності своєї діяльності, негативне ставлення до себе як до особистості; в байдужості до роботи.
Вираженість емоційного вигорання залежить від вікових і професійних криз педагога. Стаж роботи 0-5 років, вікові межі 23-29 років, - можливою причиною ЕВ може стати невідповідність очікувань, пов'язаних з професією і реальною дійсністю. Найбільш стійкі до РЕВ педагоги зі стажем роботи від 15 до 20 років. Стаж роботи більше 20 років, вікові межі 43-53 року. Цей період пов'язаний з кризою ідентичності. Перед людиною постають питання: «А навіщо все це? Навіщо я працюю, навіщо живу? Якщо людина успішно вирішує життєві завдання, то новий підйом творчих сил у віці 50-55 років.

У нашому дослідженні, як раз, і представлені результати проведеного анкетування, як раз за методикою К. Маслач і С. Джексон. Результати наочно демонструють тенденції прояву емоційного вигорання у педагогів з різними стажем роботи в ДНЗ, і зазначається (позитивне або негативне) вплив вікових особливостей на появу даного синдрому у працівників ДНЗ. А саме ми бачимо, що...
*Відбувається усвідомлення проблеми професійного вигорання. Робляться певні висновки самими учасниками семінару.

4 ЕТАП - Робота в групах.

1.Аналіз ситуації на основі виявлення проблем.
А зараз ми пропонуємо вам попрацювати в групах. Перша група підготує відповідь на питання:
Які причини емоційного вигоряння? Які стрес-фактори можуть спровокувати виникнення і розвиток професійного вигорання працівників ДНЗ?

  • Підвищена відповідальність педагога у виконанні своїх професійних функцій;
  • Завантаженість протягом робочого дня;
  • Висока емоційна включеність у діяльність - емоційна перевантаження;
  • Несприятливі соціальні умови і психологічна обстановка на робочому місці;
  • Необхідність творчого ставлення до своєї професійної діяльності;
  • Необхідність володіння сучасними методиками та технологіями навчання.
  • відсутність чіткого зв'язку між процесом навчання і виховання і одержуваним результатом, невідповідність результатів витраченим силам;
  • невміння регулювати власні емоційні стани; тривожність, невротизм, низька самооцінка;
  • «невідрегульованість» організаційних моментів педагогічної діяльності: навантаження, розклад, кабінет, моральне і матеріальне стимулювання;
  • відповідальність перед адміністрацією, колегами, суспільством в цілому за результат своєї праці;
  • відсутність навичок комунікації та вміння виходити з важких ситуацій спілкування з батьками, колегами, адміністрацією.

Друга група подумає над питанням:

Які симптоми професійного вигорання ви знаєте? І які з них, на вашу думку, найбільш явно проявляються в роботі педагога?
Виконана робота в групах обговорюється і закріплюється теоретичною основою.
Психологи виділяють наступні причини емоційного вигоряння:
Психологи К. Маслач (1978 р.) і Е. Малер (1983) умовно поділяють на три групи симптомів емоційного вигорання.

Фізичні симптоми: втома, стомлення, виснаження, психосоматичні нездужання, безсоння, задишка.

Психологічні симптоми: негативне ставлення до клієнтів і до самої роботі, агресивні почуття (дратівливість, напруженість, тривожність, неспокій, гнів), поганий настрій і пов'язані з ним цинізм, песимізм, відчуття безнадійності та безглуздості існування, апатія, депресія, почуття провини, загальна негативна установка на життєві перспективи. Людина відчуває подвійне стан: начебто все добре, але нудно й порожньо на душі. Все частіше колегам і домочадцям хочеться сказати: «Ну не лізьте до мене, залиште мене в спокої!».

Поведінкові симптоми: сприйняття репертуару робочих дій як убогого, прагнення раніше піти з роботи, встановити дистанцію в спілкуванні з клієнтами та колегами, неприязнь до виконання професійних обов'язків та бажання швидше «розправитися» з цим (іноді людина шукає душевне заспокоєння в алкоголі).
Всі ці ознаки або їх частина люди часто списують на авітаміноз, сезонну депресію, недосипання, завантаженість робітниками і домашніми справами, а деякі намагаються не надавати втоми особливого значення («А з ким не бувало? Працездатність має властивість знижуватися і підвищуватися!»). Але у випадку емоційного вигорання мова йде про інтенсивних, частих, тривалих проявах, які заподіюють людині дискомфорт і, як наслідок, призводять до надмірного напруження, психологічного і фізичного виснаження.
*Питання прописані на заздалегідь заготовленому ватмані з чоловічком.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: емоційне вигорання не настає раптом, це явище накопичувального характеру!!!

2.Створення колажу "Умови емоційного комфорту педагога вдома і на роботі".
Наявність окремих симптомів може зазначити у себе кожен з нас. Але для того щоб вони не розвивалися і в результаті не призвели до емоційного виснаження, необхідно знати і дотримуватися умов збереження свого емоційного здоров'я.
Мета: активізація групового взаємодії, визначення умов, які допомагають забезпечити емоційний комфорт педагога вдома і на роботі.
-А зараз ми пропонуємо вам визначити ті умови, які допоможуть нам зберегти відчуття внутрішньої рівноваги і емоційного комфорту як вдома, так і на роботі.
Першій групі пропонується створити колаж на тему "Умови емоційного комфорту педагога на роботі", а другий - "Умови емоційного комфорту педагога вдома після роботи".
По закінченні команди захищають свої проекти. Потім два колажу складають разом, перетворюючи в один «Умови збереження психологічного здоров'я»

3. Способи саморегуляції.
-Які способи саморегуляції використовуєте ви?
Взагалі, термін саморегуляція - це управління своїм психоемоційним станом, яке досягається шляхом впливу людини на самого себе за допомогою слів, уявних образів, управління м'язовим тонусом і диханням.
Релаксація - це метод, за допомогою якого можна частково або повністю позбавлятися від фізичного або психічного напруги
Ми приготували для вас невеликі пам'ятки на тему « Швидка допомога. Прийоми емоційної саморегуляції після дії стресових факторів» (див. Додаток 2).
Нам хотілося показати деякі з них:
Псіхо-мязеву вправа «Гора з плечей»
Мета: скидання психомышечного напруги в області плечового пояса і спини, контроль за поставою і впевненістю в собі. Необхідний час: 3с.
Виконується стоячи, можна на ходу. Максимально різко підняти плечі, широко розвести їх назад і опустити. Такою повинна бути постійно ваша постава.
Дихальна вправа для швидкого зняття стресу
Зробити вдих на 4 рахунки, затримати на 4 рахунки дихання, потім зробити видих на 4 рахунки, знову затримати дихання на 4 рахунки. Просто спробуйте подихати подібним чином хоча б 3-4 циклу. Тіло саме по собі випростується і підвищується настрій! Не полінуйтеся, проведіть цей маленький експеримент.
Вправа «Володій собою серед натовпу смятенной...»
Складіть руки в «замок» за спиною. напружте руки і спину, потягніться, розслабте плечі і руки. Скиньте напругу з кистей. 2. Складіть руки в «замок» перед собою. Потягніться, напружуючи плечі і руки, розслабтеся, струсніть кисті. Під час потягування в організм надходить «гормон щастя» - ендорфін. 3. Посміхніться! 4. Зафіксуйте посмішку на обличчі на 10-15 секунд. Відчуйте, як Ваше тіло розслабляється від посмішки!
Японська приказка каже: «Сильніший той, хто посміхається». Посмішка-це ефективний інструмент позитивного впливу на себе та оточуючих. Якщо м'язи обличчя «працюють на посмішку», то відбувається набагато більше, ніж ви можете собі уявити: м'язи активізують нерви, розташовані в них, і тим самим в мозок «надсилається» позитивний сигнал. Якщо ви чесно зробите цей експеримент, то зможете однозначно констатувати: що настало полегшення. І з цього моменту все піде на краще.

Вправа «Жив-був педагог».
Ваше завдання, не особливо замислюючись, закінчити пропозиції. Тут не може бути правильних і неправильних відповідей. Пишіть перше, що прийде в голову. Час на виконання 2-3 хвилини.
1.Вранці він прокидався і думав ____________________________________________
2.Збираючись на роботу, він ________________________ __________________________
3. Весь робочий день він мріяв __________________ ____________________________
4. Прийшовши додому, він ______________________________________________ __________
5. Засинаючи, він думав ___________________________________________ ____________
Інтерпретація: Це проективна методика. Це коли людина малює або описує, на підсвідомому рівні маючи на увазі свої переживання і проблеми. Прочитайте, будь ласка, по черзі лише перше речення. Прочитайте ще раз про себе свої відповіді. Вони Вам подобаються? Якщо так, то чудово. Якщо ж щось викликає у Вас невдоволення - протягом 1-2 хвилин перечитайте, подумайте і перепишіть невподобані пропозиції так, як би Вам хотілося. Переведіть все на позитив. Ось такими нескладними вправами можна опрацювати будь-яку проблему.
Самим потужним і при цьому часто ігнорованих засобом позбавлення від емоційної напруги є свідомість людини. Головне - це установка людини на те, що життя - прекрасне і дивовижне, що ми володіємо мозком, щоб мислити, мріяти, самовдосконалюватися; очі - щоб бачити прекрасне навколо: природу, красиві обличчя, рукотворні шедеври; слухом - щоб чути прекрасне: музику, птахів, шелест листя. Ми можемо творити, рухатися, любити, отримувати масу задоволення від того, що на кожному кроці дарує нам життя. Питання лише в тому, чи ми вміємо все це помічати, відчувати, вміємо радіти. Головне - це установка на радість і позитив.

5 ЕТАП - Висновок.

Гра "Чарівна скринька"
Мета: релаксація, зняття емоційної напруги. Створення позитивного настрою.
Учасникам пропонується дістати по одній записці з чарівної скриньки, яка підкаже їм, що на них чекає сьогодні або що їм потрібно зробити найближчим часом.
Варіанти побажань:
- Найближчим часом тобі особливо пощастить!
- Життя готує Вам приємний сюрприз!
- Настав час зробити те, що ти постійно відкладаєш на потім!
- Люби себе такою, яка ти є - єдину і неповторну!
- Обов'язково зроби собі подарунок, ти цього заслуговуєш!
- Що б ти не робила, радість і спокій завжди будуть поруч!
- Найближчий місяць твій! Робота чи відпочинок - вирішувати тобі!
- Всі твої бажання і мрії реалізуються, повір у це!
- Не віриш у казку? А даремно...щось чудове і чарівне готує тобі весна!
- Просто необхідно влаштувати собі свято, покликати добрих друзів і добрих колег!
- Давно не приділяла собі часу? Салон краси або просто ароматна ванна порадує тебе!
- Не бійся своїх бажань, їх виконання дає нові життєві ресурси!
- А чи часто ти задоволена своїми вчинками? Якщо ні, то обов'язково знайди привід пишатися собою!
- Заглянь всередину себе, там є все те, що тобі так імпонує в інших людях!
- Ти потрібна, тебе люблять, тобою захоплюються і пишаються...дорожи цим!!!
- Усередині кожної людини є хоча б одне маленьке, але позитивна якість...розглянь його!

А закінчити нашу з вами зустріч ми хочемо притчею.
«Одного разу осел упав у колодязь і став голосно кричати, закликаючи на допомогу. На його крики прибіг господар ослика і розвів руками - адже витягнути ослика з колодязя було неможливо.
Тоді господар розсудив так: "Осел мій вже старий, і йому недовго залишилось, а я все одно хотів купити нового молодого осла. Цей колодязь вже зовсім висох, і я вже давно хотів його засипати і викопати новий. Так чому б відразу не вбити двох зайців - засыплю ка я старий колодязь, та й ослика заодно закопаю".
Недовго думаючи, він запросив своїх сусідів - всі дружно взялися за лопати і стали кидати землю в колодязь. Осел відразу ж зрозумів, що до чого і почав голосно волати, але люди не звертали увагу на його крики і мовчки продовжували кидати землю в колодязь.
Однак, дуже скоро ослик замовк. Коли господар заглянули в колодязь, він побачив наступну картину - кожен шматок землі, що падав на спину ослика, він струшував і приминал ногами. Через деякий час, на превеликий подив, ослик виявився нагорі-і вистрибнув з колодязя! Так ось...
Можливо, у вашому житті було багато всяких неприємностей, і в майбутньому життя буде посилати вам все нові і нові. І всякий раз, коли на вас впаде черговий ком, пам'ятайте, що ви можете струсити його і саме завдяки цьому кому, піднятися трохи вище. Таким чином, ви поступово зможете вибратися з найглибшого колодязя».

Зворотній зв'язок. Учасники обмінюються враженнями від заходу.
- Які моменти здалися найбільш цікавими?
Після цього кожному педагогу пропонується заповнити анкету «зворотній зв'язок».

Дякуємо за співпрацю!

 
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове