logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Консультації для вихователів

Це вся моя сім'я-мама, тато, брат і я!

 Творчий проект.

 Автор: Кузнєцова Жанна Федорівна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N194», Кемеровської області, р. Новокузнецьк.

Паспорт проекту

Назва проекту

«Це вся моя сім'я - мама, тато, брат і я!»

Вид проекту

творчий

Основні розробники проекту

Кузнєцова Жанна Федорівна
вихователь

Мета проекту

Формування уявлення дітей про сім'ю як про людей, які живуть разом, кохають одне одного, піклуються один про одного.

Завдання проекту

  1. 1. Узагальнити та закріпити знання дітей про сім'ю, як про людей, які живуть разом (тато, мама, бабуся, дідусь, брат, сестра), що люблять один одного, піклуються один про одного.

2. Сприяти розвитку доброзичливості, толерантності, розуміння, взаємодопомоги у сімейному житті.
3. Виховувати бажання піклуватися про близьких, розвивати почуття гордості за свою сім'ю.
4. Збагатити словник (родичі, родовід, генеалогічне древо, предки)

Терміни і етапи реалізації
проекту

Короткостроковий (Січень)
Іэтап: інформаційно-організаційний
ІІэтап: практичний
ІІІэтап: заключний

Зміст діяльності по етапах реалізації проекту

Іэтап: Бесіда: Що таке родина
Мета: складати розповідь про свою сім'ю за планом, виховувати любов і повагу до членів своєї сім'ї.
Сюжетно-рольова гра «Сім'я»
Мета: Виховувати у дітей любов до батьків, повага до старших; продовжувати вчити дітей самостійно придумувати сюжет гри, розгортати сюжетну лінію, виховувати доброзичливість до однолітків, вміння грати разом.
ІІэтап: Виготовлення макета «Моє генеалогічне дерево»
Мета: вчити розподіляти своїх родичів на генеалогічному дереві, розвиватиме працьовитість, акуратність, уважність.
ІІІэтап: Захист роботи.
Мета: Вчити дітей представляти свою роботу, складати розповідь, відповідати на питання, сприяти вихованню ініціативи дітей.

Виконавці

діти старшої групи, батьки

Очікувані та кінцеві результати проекту

Вихованці отримають більше інформації про свою сім'ю, навчаться виготовляти макет свого родинного древа, шанобливо ставитися до своєї сім'ї й однолітків. Батьки - активні і зацікавлені учасники проекту, орієнтовані на розвиток у дитини потреби до пізнання, спілкування з дорослими і однолітками, через спільну проектну діяльність.

План реалізації проекту

Це вся моя сім'я:
Мама, тато, брат і я.
Мама варить і стирає.
Папа цвяхи забиває.
Ну а брат мій ходить в школу,
І вчитися дуже радий.
Я з іграшками граю,
Відвідую дитячий садок.
Любимо разом ми на кухні
Обговорити наші справи.
Тому, що у мене
Дуже дружна сім'я!

Актуальність:

Роль сім'ї в житті дитини незмірно велика за своєю важливістю.
У родині повинна проходити вся його життя. Дитина, живучи в сім'ї, переживає всю гаму почуттів і взаємин у ній. Це лягає незгладимим печаткою на його душу. Навіть у самій «поганий» сім'ї виробляється щось, незамінне для дитини.
Для будь-якої людини дуже важливо знати історію своєї сім'ї, відчувати себе частиною великого роду, пишатися своїми предками.
Вивчаючи на заняттях ознайомлення навколишнього світу, діти стикаються із соціальною проблемою: вони не знають свого генеалогічного дерева. Ця тема стає актуальною.
Проблема вивчення історії своєї родини є однією із значущих. Тому виникає потреба в її вивченні.
Мета проекту: Формування уявлення дітей про сім'ю як про людей, які живуть разом, кохають одне одного, піклуються один про одного.
Завдання проекту:
1. Узагальнити та закріпити знання дітей про сім'ю, як про людей, які живуть разом (тато, мама, бабуся, дідусь, брат, сестра), що люблять один одного, піклуються один про одного.
2. Сприяти розвитку доброзичливості, толерантності, розуміння, взаємодопомоги у сімейному житті.
3. Виховувати бажання піклуватися про близьких, розвивати почуття гордості за свою сім'ю.
4. Збагатити словник (родичі, родовід, генеалогічне древо, предки)
Умови реалізації проекту:
1. Створення інтересу у дітей до своєї сім'ї;
2. Участь батьків у реалізації проекту;
3. Підбір ігор, віршів, прислів'їв, бесід про сім'ю;
Учасники проекту: діти старшої групи.
Термін реалізації: короткостроковий (січень)
Очікуваний результат:
Вихованці отримають більше інформації про свою сім'ю, навчаться виготовляти макет свого родинного древа, шанобливо ставитися до своєї сім'ї й однолітків.
Батьки - активні і зацікавлені учасники проекту, орієнтовані на розвиток у дитини потреби до пізнання, спілкування з дорослими і однолітками, через спільну проектну діяльність.

Етапи роботи над проектом:

Інформаційно - організаційний:

1. Бесіда: « Що таке сім'я»
Мета: вчити складати розповідь про свою сім'ю за планом, виховувати любов і повагу до членів своєї сім'ї.
2. Сюжетно-рольова гра «Сім'я»
Мета: Виховувати у дітей любов до батьків, повага до старших; продовжувати вчити дітей самостійно придумувати сюжет гри, розгортати сюжетну лінію, виховувати доброзичливість до однолітків, вміння грати разом.
3.Розглядання плакатів із зображенням членів сім'ї, сімейних альбомів.
4. Малювання малюнків на тему: «Моя сім'я»
Практичний етап:
Виготовлення макета генеалогічного дерева.
Мета: вчити розподіляти своїх родичів на генеалогічному дереві, розвиватиме працьовитість, акуратність, уважність.
Заключний етап:
Мета: Вчити дітей представляти свою роботу, складати розповідь, відповідати на питання, сприяти вихованню ініціативи дітей,
виховувати бажання виступати перед публікою.

Перспективний план

Етапи

Форми роботи з дітьми та батьками

Термін реалізації

1

Бесіда: « Що таке сім'я»
Сюжетно-рольова гра «Сім'я»
Розглядання плакатів, альбомів про сім'ю.
Малювання малюнків.

13-17 січня

2

Виготовлення макета генеалогічного дерева.
                

20 - 24 січня

3

Представлення своєї роботи, розповідь про свою сім'ю.

27 - 31 січня

Результат роботи проекту:

Після проведеної роботи діти дізналися, що сім'я - це мама, тато, бабусі, дідусі, брати і сестри.
Сім'я дає нам опору, підтримку, тепло, навички спілкування, перші уроки любові. Вона допомагає нам розвивати характер, вчить долати труднощі і т. д. І чим сім'я легше, чим більше в ній приділяється уваги кожному члену сім'ї та дитині у тому числі, тим впевненіше дитина буде відчувати себе в житті.

Література

1. Взаємодія педагогів ДНЗ з батьками. М.: ТЦ Сфера, 2009. 128с. (Бібліотека журналу «Вихователь ДНЗ).

2. Звєрєва О. Х., Кротова Т. В., «Спілкування педагога з батьками в ДНЗ»: -М.: Т. Ц. Сфера, 2005.

3. Козлова А. В., Дешулина Р. П. «Робота з сім'єю»: -М.: Т. У. Сфера, 2004.

4. Свірська Л., «Робота з сім'єю: необов'язкові інструкції»: - М.: Лінка - Прес, 2007.

5. Колентьева О., Калемуллина С., «Свята в дитячому саду»: -М.: Просвіта, 2001.

6. Шорыгина «Бесіди про основи національної безпеки з дітьми 5-8 років»

Додатка

Додаток 1
Бесіда: «Моя сім'я».
-Хлопці, сьогодні до нас прийшли герої казки «Три ведмедя».
-Давайте згадаємо, як їх звуть.
-Покажемо їм гімнастику привітання:


Здрастуй сонце золоте
Здрастуй небо
блакитне,
Здрастуй вільний вітерець,
Здрастуй маленький дубок

Добрий ранок, добрий день.


-Молодці, а тепер тихенько сядемо на стільчики.

-Ця маленька,
але дружна сім'я прийшла до нас у гості, послухати розповіді про ваших родинах. Розповімо?
-Хлопці, а як ви думаєте, що таке сім'я?
-Правильно, діти, сім'я - це близькі та рідні люди.

-А у вас є брати, сестри, дідусі та бабусі?
-А як живуть члени однієї родини, разом або роздільно?
- А хто зможе розповісти про свою сім'ю?

-Так, хлопці, добре, що у вас є сім'я, ви найщасливіші діти на світі, тому що у ваших сім'ях люблять один одного, розуміють, весело живуть усі разом.
-Сім'я буває велика і маленька, але головне в сім'ї завжди повинна бути любов, дружба і повага.
Фізкультхвилинка «Хто живе у нас в квартирі?».

1, 2, 3, 4, (оплески)
Хто живе у нас в квартирі? (крокують на місці)
1, 2, 3, 4, 5 (стрибки)
Всіх можу перерахувати (крокують)
Тато, мама, брат, сестра (оплески)
Кішка Мурка, 2 кошеня (нахили вправо - вліво)
Мій цвіркун, щиглик і я (повороти)
Ось і вся моя сім'я (оплески).

 

Додаток 2
Сюжетно-рольова гра «Сім'я».

  1. Мета: формування уявлення про колективному веденні господарства, сімейному бюджеті, про сімейних взаєминах, спільних досугах, виховувати любов, доброзичливе, дбайливе ставлення до сім'ї, інтерес до їх діяльності.

Обладнання: всі іграшки, необхідні для гри в сім'ю: ляльки, меблі, посуд, речі і т. д.
Вік: 5-6 років
Хід гри: вихователь пропонує дітям пограти в сім'ю». Ролі розподіляються за бажанням. Сім'я дуже велика, у Бабусі належить день народження. Всі клопочуться про природу свята. Одні члени сім'ї закуповують продукти, інші готують святковий обід, сервірують стіл, треті готують розважальну програму. В ході гри потрібно спостерігати за взаємовідносинами між членами сім'ї, вчасно допомагати їм.
2. Завдання:
вчити дітей відображати в іграх події реального життя;
виховувати навички колективної гри, вміння домовлятися між собою про розподіл ролей.
Обладнання: посуд, дитячий одяг, тазик.
Хід гри:
Організаційний момент.
Бесіда з дітьми:
-Діти, що таке сім'я? Це мама, тато і ви.
 Розподіл ролей.
-Я хочу запропонувати вам пограти в сім'ю. Для цього нам потрібно визначити, хто буде татом, хто мамою і хто буде дитиною. Хто з вас хоче бути татом? Що буде робити тато? (ходити на роботу, допомагати в усьому мамі) А хто буде мамою? Що буде робити мама? (прати, прибирати, готувати їсти) А хто хоче бути дитиною? Що ти будеш робити? (грати, малювати, допомагати мамі і татові).
 Обігрування ролей.
Діти виконують свої ролі, педагог поправляє і направляє їх на певні дії.
У процесі гри діти використовують посуд (мама миє, а дитина витирає її), одяг ляльок і тазик (перуть одяг в тазі). Мама готує їжу, дитина їй допомагає. Тато прийшов з роботи, мама накриває на стіл, тато їсть. Потім прибрали посуд зі столу і помили. Випрали одяг в тазу, посушили, погладили її. Увечері всі лягли спати.
5. Підсумки гри. Педагог каже, хто з дітей найкраще впорався зі своєю роллю і пояснює дітям, що завжди потрібно допомагати своїм батькам готувати, прати, прибирати за собою речі і іграшки на місце.

 
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове