logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Консультації для вихователів

 «Перспективне планування з сенсорно-моторного вихованню дітей 3-го року життя»

Методична розробка. Зистема дидактичних ігор і вправ для дітей з труднощами в розвитку.

Автор: Штанова Олена Вікторівна, вихователь, Державне казенне установа охорони здоров'я Володимирській області «Муромський спеціалізований будинок дитини», Володимирська область, місто Муром.

Зміст навчання

Вік

Цілі навчання

Організація
навчання

2 роки-
2,5 року

Вчити групувати однорідні предмети по одному з ознак: величина, форма, колір, за зразком і слову дорослого («великий», «маленький», «такий», «не такий»).
Використовувати для позначення форми назви предметів( прямо-кутник - цеглинка, призма-дах).
Розрізняти і групувати предметів-ти за кольором: червоний, синій, жовтий, зелений, білий, чорний; за формою: коло, квадрат, прямо - кутник, трикутник, призма, конус.
Вчити групувати однорідні предмети різко різні за величиною( великий-маленький), за формою (квадрат - коло, овал - тре - кутник), за кольором ( червоний - сі-ний , жовтий-зелений). Потім більш близькі за величиною, фор-
мо (круг-овал), кольором (червоний-жовтий, синій-зелений).
ЗАНЯТТЯ : з предметами, маю-летять наскрізний отвір: вчити збирати пірамідки з 4-5 кілець з орієнтуванням на величину або колір: з об'ємними геометричес-кими формами: вчити викладати предмети однакові по формі, але різні в величинном відпо-носінні; з геометричними фі-гурамі-вкладишами : вчити сос залишати башточки з 3 по-тельно зменшуваних деталей; з розбірно-збірними іграшками.
Розвивати слухові дифе-повань, дрібну моторику.

Заняття по сенсорному розвитку (3 рази в тиждень).
Дидактичні ігри:
«Пограємо в кубики»,
«Що там?»,
«Зберемо башточку»,
«Матрьошки»,
«Знайди свій будиночок»,
«Кожній паличці своє колечко»,
«Злови іграшку»,
«Одягни шапочку»,
«Хто кричить?»,
«Де гуде?»,
«Принеси»,
«Качка з каченятами».
Заняття з аплікації
(без наклеювання).
Лото «Різнобарвна посуд»,
«Кольорові фони»,
«Розрізні картинки»
(з 2-х частин).

2,5 року
3 роки

Закріплювати вміння співвідносити різнорідні предмети за кольором, формою, величиною. Вчити розрізняти і називати основні кольори; форму
(коло, квадрат, трикутник, овал),
замінюючи форми відповідних предметів; величину контрастну
(великий, поменше, маленький).
Використовуючи геометричну мозаїку, вчити дітей зображати найпростіші предмети з відповід-ствующими сенсорними власти-вами , складати малюнок, враховуючи ваяя колір, форму, величину, за зразком.
Продовжувати розвивати слухові диференціювання, мовний слух,
слухове увагу, дрібну моторику рук. Розвивати перші числові уявлення( багато, один, ні одного).
ЗАНЯТТЯ: з предметами маю-летять наскрізний отвір: вчити збирати пірамідку шляхом чергування деталей за кольором,
величиною і формою.
З об'ємними геометричними фігурами: вчити проштовхувати предмети, різні за величиною, формою.
З геометричними фігурами-вкладишами: вчити збирати конструкцію з 2-3 предметів різних за величиною і однакових за кольором або чергувати деталі за кольором, а потім за кольором і величиною, вміти складати башточку по словесній інструкції.
Із збірно-розбірними іграшками
Вчити поєднувати за величиною і малюнку.

Заняття по сенсориці : 3 рази в тиждень.
Дидактичні ігри: ігри з пірамідками (8 кілець).
Лото «Різнобарвна посуд»,
«Кольорові фони»,
«Розрізні картинки» (з 4 частин),
«Зроби, що потрібно»,
«Чого не вистачає?»,
«Вгадай, що змінилося»,
«Скажи, чого не стало»,
«Вгадай на дотик і назви»,
«Що чути»,
«Хто як кричить?»,
«Дзвіночок»,
«Один - багато»,
«Знайди свою пару»,
«Літаки»,
«Знайди таку ж фігуру»,
»Підбери колесо до машини»,

Зміст занять по місяцях.

2 роки 1 місяць

Заняття 1.
Мета: продовжувати вчити дітей розрізненню кольорів, вчити групувати за кольором предмети, закріплювати позитивне ставлення до гри.
Матеріал: «чудесний мішечок», кубики червоні і сині, коробочки таких же кольорів.
Хід заняття:
Петрушка приніс «чудесний мішечок».У : Хлопці відгадайте, що приховав від нас Петрушка? Правильно, кубики, але справа в тому, що Петрушка повинен розкласти їх у коробочки. Кожен кубик слід сховати в коробку того ж кольору. Давайте йому допоможемо. Петрушка заохочує дії дітей, називає кольору кубиків.

Заняття 2.
Мета: формувати уявлення про величину, розвивати координацію дрібних м'язів рук, вчити встановлювати співвідношення між кількома предметами за величиною при збиранні пірамідки.
Матеріал: 2 пірамідки різного розміру (велика і маленька).
Хід заняття :
Вихователь звертає увагу дітей на 2 пірамідки, які принесли лялька і ведмедик. В : Лялька Маша тримає велику пірамідку. Яка пірамідка? Мишко приніс маленьку. Яку тримає Ведмедик пірамідку?
Гра з пірамідками. Вихователь звертає увагу дітей на те, що спочатку на стрижень нанизують великі кільця, потім маленькі. Гра повторюється 2-3 рази.

Заняття 3.
Мета : вчити фіксувати увагу на різних і загальних ознаках форми.
Матеріал: кошик з кульками, коробка з кубиками, ворота для прокатування кульок.
Хід заняття :
На столі кошик. Вихователь показує кулька: « Це кулька. На кульку. Кулька круглий, його можна катати». Пропонує прокатати його через ворота.
На столі з'являється коробочка. В : « Ой, що там гримить? Це кубики. На, Маша кубик. Покатай кубик. Ой, не котиться, куточки заважають. Значить, кубик катати не можна, з кубиків можна будувати.» Разом з дітьми будують вежу.

 

2 роки 2 місяці

Заняття 1.
Мета : продовжувати вчити розрізнення кольорів з подальшою перевіркою, вчити орієнтуватися на колір, закріплювати позитивне ставлення до гри, продовжувати знайомити з назвою квітів.
Матеріал: 3 ляльки в різних одежах ( червона, синя, жовта), 3 шапочки тих же кольорів.
Хід заняття:
У гості прийшли ляльки, але вони сумні, бо не знають яку шапочку кому надіти. В : Яку шапочку ми одягнемо ляльку в червоному платті? Де червона шапочка? Яку ти шапочку взяв? Назви. І т. д.
Коли шапочки будуть знайдені, вихователь просить роздати лялькам по іграшці(тих же кольорів).

Заняття 2.
Мета: звернути увагу дітей на розрізнення предметів за величиною; формувати розуміння слів «великий» і «маленький».
Матеріал: великі і маленькі кубики - по 5 штук на кожну дитину.
Хід заняття:
В: у мене в руках великий кубик. Візьміть і покажіть великий кубик. Який це кубик? Тепер побудуємо башточки. Поставимо кубик на кубик. Ось і вийшла велика башта. А це який кубик? Маленький. Тепер ми побудуємо вежу з маленьких кубиків. Що у нас вийшло? Одна велика башта , а інша маленька.

Заняття 3.
Мета: вчити співвідносити площинну і об'ємну форму в практичному дії з предметами; користуватися методом проб.
Матеріал: коробки з круглими і квадратними отворами і 2 форми (куля і куб).
Хід заняття :
Зайчик приносить дітям 2 коробки з різними отворами і 2 форми.
В : Зайчик написав листа, а відправити їх не може, не знає, де будиночок для кубика, де для кульки. Пропонує проштовхнути в отвір одну з форм, спонукаючи приміряти ту чи іншу форму до отвору. Зайчик дякує дітей.

2 роки 3 місяці

Заняття 1.
Мета : вправляти в умінні групувати предмети за кольором; фіксувати увагу дітей на тотожність предметів за кольором, їх словесне позначення.
Матеріал: 2 дощечки (червона і жовта), коробка з кубиками (того ж кольору).
Хід заняття :
Вихователь кладе на стіл дощечки і каже : «Це червона, а це жовта. Це кубик червоний, знайдемо червону квітку. Кубик червоний і дощечка червона. Це жовтий кубик. Постав кубик на жовту квітку.» Теж саме просить зробити дітей з червоним кубиком. В кінці вихователь закріплює назви кольорів кубиків.

Заняття 2.
Мета : продовжувати вчити дітей умінню порівнювати предмети за величиною; розвивати координацію рухів рук під зоровим контролем.
Матеріал: пірамідки з кільцями різної величини.
Хід заняття:
В : До нас прийшла лялька Катя і щось принесла, що це? Пірамідка.
Вихователь знімає обручку і питає : « А це що?» Розібравши пірамідку, педагог показує велике і маленьке колечко, запитує дітей. В : Що тебе дивує лялька Катя? Не турбуйся, діти тобі допоможуть знову зібрати пірамідку. Спочатку ми беремо велике кільце, потім знову найбільше і знову велике , а це найменша. Вихователь називає кольори кілець, просить дітей зібрати пірамідку самим.

Заняття 3.
Мета : вчити дітей чергувати предмети за формою, спонукати до назви форми «кубик», «кулька».
Матеріал: нитки, кубики та кульки з прорізами для нанизування, по 3 кубики і 2 кульки для кожної дитини.
Хід заняття :
В гості до дітей прийшла білочка і принесла кошик, в якій є і кубики і кульки. Білочка просить зробити намисто для своїх сестричок - білочок. Вихователь показує намистинки і питає : « Що це? Кубик. А це що? Кулька. Візьми спочатку кубик, а тепер кулька, тепер кубик і знову кульку.» Діти виконують завдання. Білочка дякує дітей.

 

2 роки 4 місяці

Заняття 1.
Мета : вправляти дітей в умінні групувати предмети за кольором та розміром.
Матеріал: ведмідь, листя з картону різного кольору і величини.
Хід заняття :
Вихователь розсаджує дітей навколо розсипаних листя, у неї в руках мишко : «Мишко просить нас зібрати листя. Допоможемо йому? Тоді в цю корзину збираємо великі листя, в цю маленькі.» Діти виконують.
В : З завданням впоралися, але мишко просить розкласти листя на столі за кольорами. Зберемо спочатку червоні, а потім зелені. Мишко дякує дітей.

Заняття 2.
Мета : вчити враховувати величину в практичних діях з предметами, співвідносити предмети за величиною; закріплювати знання слів «великий», «маленький».
Матеріал: 2 кошики (велика і маленька), яблука по 5 шт. різної величини.
Хід заняття:
У гості прийшли ляльки : одна велика, а інша маленька, принесли з собою кошики. В : Який ляльці ми дамо маленьку корзину? А більшу? Ляльок пригостили яблуками, вони різні, а куди покласти які, ляльки не знають. Де велике яблуко ? В яку корзину покладемо? А маленьке? І т. д. Ляльки дякують дітей.

Заняття 3.
Мета : вчити бачити форму предмета, співвідносити форму прорізи і вкладки, складати ціле з різних геометричних форм і частин, підбираючи потрібні з допомогою проб і примеривания.
Матеріал: 2 дошки, по 2 прорізи на кожній для викладання м'яча, будиночка, неваляшки, вагончика і фігурки, за формою відповідні прорізам.
Хід заняття :
Вихователь кладе перед дитиною першу дошку і просить дитину показати круг, потім виймає форми, перемішує і просить дитину знову поставити їх на місце, спонукаючи його у випадку утруднення приміряти форму до прорізи. Дії з 2 дошкою виконуються в такому самому порядку, що і з першою.

 

2 роки 5 місяців

Заняття 1.
Мета : вчити вибирати предмети певного кольору з показу, потім по словесному позначенню; продовжувати розвивати моторику пальців рук.
Матеріал: 12 куль чотирьох кольорів.
Хід заняття:
Лялька приносить коробку з різнокольоровими кульками та просить дітей зібрати кульки одного кольору вертикальні стрижні. В : Зелений, а ось ще зелений і ще. Надінемо на паличку. Ось так! Потім просить дітей зібрати кулі інших кольорів на стрижні.

Заняття 2.
Мета: продовжувати вчити соотнесению предметів за величиною, розвивати більш тонке зорове сприйняття, формувати вміння не тільки підбирати частини предмета, але і поєднувати їх з малюнком, здійснений - ствовать тонкі руху кінчиків пальців координацію рук.
Матеріал :матрьошка 4 - місцева.
Хід заняття :
В гості прийшла матрьошка з подружками, хочуть разом пограти. Діти розбирають і збирають матрьошку, грають з ними.

Заняття 3.
Мета: продовжувати вчити вибору форми за зразком, співвідносити об'ємну форму з площинний; впізнавати предмети на малюнку, розвивати увагу дітей; удосконалювати координацію рук.
Матеріал: площинні картонні аркуші з зображенням тварин, геометричних форм, окремі форми ( коло, квадрат, трикутник).
Хід заняття:
Перед дитиною на столі розкладають аркуш із зображенням ведмедика, який тримає м'яч, вихователь просить знайти таку ж форму на столі у коробці і віддати тому, хто сидить на стільці ведмедю і т. д.

  

2 роки 6 місяців

Заняття 1.
Мета : закріплювати вміння групувати предмети за кольором, вчити знаходити предмет за кольором по словесній інструкції ; розвивати увагу у дітей.
Матеріал: набір кілець різного кольору і смужок того ж кольору.
Хід заняття :
В : Зверніть увагу на Петрушку, у нього в мішечку. Це колечка. Вони різного кольору. Що ти говориш, Петрушка? Хочеш роздати дітям ? Але тільки тим, хто знайде такі ж кільця, які у нього смужки? Спробуємо. Діти виконують завдання. Петрушка хвалить дітей.

Заняття 2.
Мета : вчити орієнтуватися в однорідних предметах 3 розмірів (великий, поменше, маленький), підбирати їх у певній послідовності; продовжувати збагачувати чуттєвий досвід при дії з предметами певної форми і різної величини.
Матеріал: 3 куба одного кольору, що послідовно зменшуються.
Хід заняття :
Вихователь звертає увагу дітей на куби, які стоять на столі :
« Саша, де великий куб? Маша, а де маленький? А ось цей куб - поменше. Подивіться, беру великий куб, вставляючи в нього куб поменше, він сховався, а тепер маленький. Скільки стало кубиків? Один. Тепер ви пограйте. Сховайте кубики, а тепер розкладіть їх.»

Заняття 3.
Мета : вчити складати пірамідки з різних геометричних фігур, підбирати їх в різних варіантах; розвивати вміння виконувати тонкі рухи кінчиками пальців, накопичувати сенсорний досвід при дії з об'ємними геометричними фігурами.
Матеріал: куби, циліндри, кільця, кулі, призми, стрижні для нанизування.
Хід заняття :
На солеї лежать різні форми і вертикальні стрижні. У : Сьогодні ми будемо збирати пірамідки, ось такі : з кубиків, кульок і з інших форм. Гра повторюється 2 - 3 рази.

 

2 роки 7 місяців

Заняття 1.
Мета: вчити дітей збирати пірамідку з 4-5 кілець, чергуючи їх за кольором; збагачувати зорово-дотиковий досвід дітей; закріплювати позитивне ставлення до гри.
Матеріал: пірамідка з 5 кілець одного розміру і двох кольорів( синій, червоний, жовтий - зелений )
Хід заняття :
Лялька приносить пірамідки і просить розібрати їх, при цьому звертаючи увагу на те, що колечка різні: є червоні, а сині. Просить розкласти їх за кольорами. В : Спочатку візьми синє кільце з цієї купки, а червоне з цієї, далі знову синє» і т. д.

Заняття 2.
Мета : продовжувати закріплювати вміння групувати однорідні за величиною і співвідносити різнорідні предмети ; розвивати координацію пальців руки.
Матеріал : грати з великими 4 і 5 маленькими отворами ( треуголь-нік, квадрат, прямокутник ) і аналогічним кількістю вкладок.
Хід заняття :
Вихователь показує дітям грати з великими і маленькими трикутниками. Пояснює , що в будиночку є великі і маленькі «вікна». Потім показує великі і маленькі вкладиші трикутної форми. Пояснює , що віконця можна закрити, велике вікно - великим трикутником, а маленьке - маленьким. Діти виконують.

Заняття 3.
Мета : вчити дітей враховувати форму при складанні візерунка з мозаїки ; розвивати вміння виконувати тонкі рухи кінчиками пальців; викликати позитивне ставлення до заняття.
Матеріал: квадратний аркуш паперу ( 4 квадрата і 1 гурток ).
Хід заняття :
В : Подивіться, який я виклала килимок на прохання ляльки Наталки. Він з квадратів і кружка. Вам подобається ? Зараз і ви спробуєте викласти різні килимки, показує і пояснює : - Перед вами аркуш паперу, в кожен куточок кладемо квадрат. Де він ? А посередині - гурток. Зрозуміли? Тоді викладайте свої килимки.»

 

2 роки 8 місяців

Заняття 1.
Мета : навчати дітей вибирати об'єкти двох заданих кольорів з 4 можливих; закріплювати вміння співвідносити різнорідні предмети за кольором.
Матеріал : 4 квадрата з картону різного кольору ( червоний, жовтий, зелений, синій), фігурки тих же кольорів, вирізаних з картону.
Хід заняття :
Діти за столом. Вихователь дістає з коробки вирізані з картону ялинку, снігову бабу, сонечко, хмарку, відро, рибку листок різних кольорів. Пропонує розглянути фігурки, роблячи акцент на тому, що вони різні за кольором. Після перегляду педагог дістає квадрати тих же кольорів, що і предмети з картону. Просить дітей показати жовтий квадрат, потім червоний і т. д. В : Зараз наші фігурки сховаються на квадратах. Ось червона машина, покладу її на червоний квадрат. Ой, сховалася! А тепер і ви заховайте. Гра триває.

Заняття 2.
Мета: продовжувати формувати у дітей уявлення про величину предмета (великий, менше, маленький); навчити найпростішим прийомам, за допомогою яких можна встановити, чи однакові або різні за величиною однорідні предмети ( прийом поєднання).
Матеріал: лялька, по 3 каструлі і кришки різного розміру.
Хід заняття :
Вихователь показує дітям набір каструль і кришок і каже, що розкидала їх лялька Наташа, а тепер голосно плаче: «Ми їй допоможемо навести порядок на кухні: підберемо для усіх каструль свої кришки». Педагог показує і пояснює спосіб підбору.

Заняття 3.
Мета : продовжувати вчити вибору форми за зразком, зробити його значущим для дії ознакою, вчити дітей сприймати площинну форму; розвивати увагу дітей.
Матеріал: набір квадратів та кіл однакової величини і кольору.
Хід заняття :
В гості до дітей прийшов ведмедик і розповів про свою біду. Зайчик покликав ведмедика погуляти на галявину, а де вона знаходиться Мишко не знає. Вихователь каже: «Давайте допоможемо нашому гостю знайти галявину і зайчика, для цього ми викладемо ось таку саму доріжку, яку намалював зайчик мишка».

 

2 роки 9 місяців

Заняття 1.
Мета : продовжувати формувати інтерес до гри з кольором, орієнтування на колір; активізувати увагу.
Матеріал: 4 ляльки, хусточки до них різного кольору, стрічки різного кольору.
Хід заняття:
Вихователь показує 4 ляльок і розповідає про їхню біду: «Зібралися ляльки погуляти, а хусточки і стрічки свої переплутали. Давайте допоможемо лялечок - знайдемо їм хусточки і стрічки, тільки хусточки і стрічки треба шукати такого ж кольору, як і костюм для ляльки». Діти виконують.

 

Заняття 2.
Мета: вчити дітей виконувати тонкі дії за співвідношенням трьох разновеличинных предметів (великий, поменше, маленький); продовжувати розвивати моторику пальців.
Матеріал: кольоровий шар, що вміщає ще кілька розбірних предметів (коробочки).
Хід заняття:
Вихователь показує дітям великий красивий куля, куля розкривається і вихователь дістає предмети з нього. Педагог показує, що в одній коробочці ще 2, разом з дитиною дістають їх послідовно і ставлять на одному рівні. В : Які коробочки? Де велика, де поменше, а це яка? Так, маленька. Як треба зібрати коробочки в одну? Яка залишилася коро-бочка? Велика. Сховай в кульку. Кулька яка? Великий. А коробочка? Маленька.

 

Заняття 3.
Мета : продовжувати вчити вибору форми за зразком, вчити сприймати площинну форму, розвивати увагу дітей.
Матеріал: Буратіно, прапорці різної форми ( квадрат, коло, трикутник, прямокутник) і 4 фігури тієї ж форми.
Хід заняття :
У вихователя стоять прапорці різної форми. В : Є такі, як моя фігурка - квадрат, є як ось ця - трикутник». І т. д. Приходить Буратіно і просить дітей розібрати прапорці за формою його хусточки. Діти під керівництвом вихователя розкладають прапорці за формами. Буратіно дякує дітей.

 

2 роки 10 місяців

Заняття 1.
Мета : вчити дітей дотримуватися послідовність дій з предметами, тобто систематизувати підбір за кольором.
Матеріал: кубики двох кольорів (4 червоних і 3 синіх), іграшка - собака.
Хід заняття :
В : До нас у гості прийшла собачка. Як вона гавкає? Собачка любить стрибати через перешкоди. Подивіться як вона стрибає через кубик. А зараз покажіть мені синій кубик, а де червоний кубик? Давайте побудуємо доріжку. Спочатку покладемо червоний кубик, за ним синій, знову червоний і знову синій і т. д. А тепер собачка буде стрибати тільки на червоні кубики.
Діти виконують завдання за зразком.

 

Заняття 2.
Мета : продовжувати знайомити дітей з относительностью величини предметів, вчити співвідносити їх за величиною візуально і шляхом накладення.
Матеріал : трафарети із зображенням тварин різної величини, будиночки з картону для них.
Хід заняття :
В : Звірі вийшли погуляти, і коли прийшла пора повертатися додому, тварини не знали, де чий будиночок. Ось маленька собачка - значить вона живе в маленькому будиночку, а ось конячка велика, вона живе у великому будинку. Діти розселяють звірів по своїх домівках.

 

Заняття 3.
Мета : закріплювати уявлення дітей про різні геометричні фігури, розвивати уяву, учити співвідносити предмет і його зображення.
Матеріал: стрижень, кульки та кубики, картинка із зображенням пірамідки, «чудесний мішечок».
Хід заняття :
Вихователь дістає «чудесний мішечок» і гримить їм. «Що там? Що це ? Це кулька. А це що? Це кубик. З них можна зібрати пірамідку, ось така (показує картинку), давайте спробуємо. Що у нас внизу, ось тут? Кубик, далі кульку і знову кубик. Ось і вийшло. А тепер спробуйте ви.»

 

2 роки 11 місяців

Заняття 1.
Мета : закріплювати вміння збирати пірамідку з 5-6 кілець, однакових за величиною, але забарвлених в 2 кольори; вчити відтворювати предмет з однотипних і простих деталей з малюнку, розвивати дрібну моторику пальців.
Матеріал: 5-6 кілець різної величини 2 кольорів (зелений - жовтий), картинка
з зображенням пірамідки в натуральну величину.
Хід заняття :
Буратіно привозить на машині колечка і питає дітей : «Що це? Хочете в них пограти ?» Роздає дітям колечка, але спочатку діти знайомляться з предметами і грають в них .Буратіно показує картинку: «Що це? Пірамідка. Давайте зберемо таку ж? Дивіться, спочатку візьмемо ось таке зелене кільце, за яке ним треба? І т. д.»

Заняття 2.
Мета: продовжувати збагачувати досвід дітей при дії з предметами різної величини, закріплювати слова «великий», «маленький», розвивати координацію рук.
Матеріал: куби (великі і маленькі), іграшки - півники (великий і маленький).
Хід заняття :
В : До нас у гості прийшли півники. Як вони кричать? Де великий, а де маленький? Давайте побудуємо їм будиночки, щоб вони голосно кричали і нас будили. Діти будують для великого півника вежу з великих кубиків, а для маленького - з маленьких кубиків.

Заняття 3.
Мета: продовжувати закріплювати уміння дітей співвідносити площинну і об'ємну форми в практичному дії з предметами.
Матеріал: картинки із зображенням тварин і геометричних фігур( собачка з кубиком, лисиця з кулею, мишка з прямокутником).
Хід заняття:
Вихователь звертає увагу дітей на форми : «Яка це фігура? Куля, кубик, цеглинка.» Вихователь показує картинки, діти розбирають хто намальований на картинках, і з допомогою вихователя розподіляють об'ємні форми до картинок.

 

2 роки 12 місяців

Заняття 1.
Мета: продовжувати знайомити з назвами кольорів, вчити здійснювати вибір кольору очей з подальшою перевіркою, розвивати увагу.
Матеріал: літаки різних кольорів і різнобарвні поля з картону.
Хід заняття:
Вихователь роздає дітям літаки, діти грають з ними, вихователь уточнює якого він кольору. Далі розкладає різнобарвні поля, питаючи їх колір. Педагог каже, що по команді «сіли», всі літаки повинні перебувати на своєму полі. Діти виконують.

 

Заняття 2.
Мета: продовжувати співвідносити об'єкти за величиною і враховувати її у своїх діях; закріплювати слова «великий», «менше», «маленький».
Матеріал: кільця різних розмірів, товста сувора нитка.
Хід заняття:
Вихователь показує дітям коробочку, в якій лежать кільця різних розмірів. Показуючи колечко, вихователь називає його розмір : «Це велике, а ось це маленьке, а є і поменше. Сьогодні ми будемо робити намисто нашим лялькам. Спочатку я візьму велике, потім трохи менше, а потім найменше і знову велике, поменше, маленьке. А як ви зберете намисто?» Діти збирають намисто самостійно ( за зразком).

 

Заняття 3.
Мета : вчити бачити форму предмета, співвідносити форму прорізи і вкладки; складати цілі форми з різних геометричних фігур, підбираючи потрібні
з допомогою проб і примеривания.
Матеріал: кілька дощок з прорізами (ялинки, будиночки, неваляшки), геометричні фігурки, за формою відповідні прорізам.
Хід заняття:
Педагог кладе перед дитиною дошку і питає , що на ній намальовано. Допомагає пізнати предмети, потім виймає фігурки і перемішує їх. Просить дитину знову скласти таку ж картинку з фігур, спонукаючи його у випадку утруднення приміряти форму в прорізи і т. д.

 
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове