logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Блок занять "Сонце"

Тема "Сонце - велика зірка"

Мета. Дати уявлення про Сонце як про зірку і про планети Сонячної системи.

Хід заняття

Почніть заняття з питання: "чи Бувають сонячні промені вночі?" Немає. Сонячні промені можна порівняти з дітьми Сонця (це порівняння часто роблять самі хлопці). "А що таке Сонце? Сонце - це велика-велика, просто величезна, дуже гаряча зірка, яка знаходиться далеко від нас. Хто з дітей спостерігав вночі на небі зірки? Сонце - це така ж зірка, як і інші, але вона знаходиться набагато ближче інших зірок до Землі, тому її промені зігрівають нашу планету і висвітлюють її. Aux-кових малюнки із зображенням будинку-природи і звичайного будинку, з якими ви познайомилися на заняттях блоку "Я і природа". З чим ми порівнювали світло сонця? (Зі світлом лампи.) Щоб зрозуміти, чому з-лнечный світло доходить до нашої планети, а світло інших зірок - ні, ще раз повернемося до порівняння Сонця із лампою, наприклад настільної, і проведемо спостереження (можна замість настільної лампи скористатися ліхтариком).

Спостереження

Мета. Допомогти дітям зрозуміти, чому ми добре бачимо Сонце і погано - інші зірки. Спостереження потрібно проводити в сутінки. Поставте на

вікні настільну лампу (ліхтарик). Нехай діти підійдуть до неї якомога ближче. Візьміть яку-небудь картинку або невеликий предмет (це можуть бути навіть лінії, візерунки на долоньці дитини). Добре видно світло лампи? Добре видно картинка (предмет)? Тепер запропонуйте їм відійти в інший кінець кімнати. Як тепер їм видно світло і зображення на малюнку? Потім вийдіть разом з хлопцями на вулицю і постарайтеся поступово відходити від вікна з лампою. Чим далі ви зможете відійти, тим більш наочним вийде результат спостережень. Діти наочно переконаються, що при видаленні від вікна світло лампи стає все менш помітним, а розрізнити елементи малюнка або обриси предмета стає все важче (якщо, звичайно, на вулиці поблизу немає інших джерел світла). Можна знайти таку відстань, з якого світло буде практично непомітним (але для цього треба відійти на дуже велику відстань).

Результати спостереження обговоріть у групі. Ще раз згадайте, як зникали промені світла при видаленні від вікна. Коли діти знаходилися близько від лампи, вони добре розрізняли світло, могли бачити один одного, розглядати малюнок і т. д. А на вулиці все це зробити було вже важче. Чим далі ви віддалялися від вікна, тим слабкіше ставав світло лампи. Це спостереження допомагає по-нувати, чому сонячне світло доходить до нас, і ми добре бачимо Сонце, в той час як інші зірки ми можемо спостерігати лише вночі на тлі темного неба, а їх світло не здатний перетворити ніч на Землі в день. Можна сказати, що Земля знаходиться на такій же відстані від Сонця, як ми від настільної лампи, коли стоїмо поруч з нею. А інші зірки знаходяться на такій же відстані від Землі, як ми - від настільної лампи, якщо на вулиці відійдемо далеко від вікна.

Зверніть увагу дітей на те, як ввечері горять вогники у вікнах будинків. Їх сотні, всі вони світять, але, якщо ми вимкнемо світло у своїй кімнаті, ми нічого не побачимо. Всі вогники у вікнах будуть для нас всього лише світними точками. А для тих, у чиїх квартирах вони горять,- це яскраві лампи, що висвітлюють кімнати. Якщо ми в гостях у друзів дивимося на вікно своєї квартири, наша люстра теж перетворюється на маленьку крапку, хоча ми точно знаємо, що це велика яскрава лампа.

Продовження блоку занять "Сонце"

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове