Конспекти занять з дітьми.
Заняття з ліплення з елементами моделювання
підготовча група "Весела абетка"
Укладач: вихователь другої кваліфікаційної категорії: Крутікова Р. К. МДОУ дитячий садок N 2 "Золота іскорка" Тольятті р.
Мета: Створення декоративної абетки з допомогою техніки "джгутики" для використання як наочний посібник для вивчення літер.
Завдання:
Вчити ліпити букви з джгутиків;
Розвивати конструктивні і творчі здібності, фантазію, дрібну моторику, естетичний смак.
Виховувати самостійність, уміння планувати свою діяльність.
Матеріал до заняття: кольоровий пластилін, диски, бісер, намистини, шнурок, "посилка", абетка, букви.
Хід заняття:
Діти входять в ізостудії і знаходять на килимі посилку.
В-ль: Ой, а це що за посилка? Хлопці, хто нам міг її прислати?
Відповіді дітей: Листоноша Пєчкін. Незнайко. Бабуся:..
В-ль: Що може перебувати в цій посилці?
Відповіді дітей: Цукерки, книги, іграшки,
В-ль: Діти, нам прислали абетку (вихователь дістає абетку, а з неї випадають літери)
В-ль: Що сталося з нашою абеткою?
Відповіді дітей: З неї втекли букви, які випали літери, розсипалися літери:.
В-ль: За допомогою знайомої вам гра "Придумай слово", я пропоную вам зібрати всю абетку. Починаємо: А - кавун; З - зебра; Б - банан; У - равлик; К - крокодил; - голка.
В-ль: А інші літери дістануться нашим гостям. (вихователь піднімає букви і роздає гостям)
В-ль: Діти, як же ми будемо читати абетку без літер? Як нам бути?
Відповіді дітей: можна букви вклеїти, можна намалювати, можна надрукувати на комп'ютері, :..
В-ль: Я пропоную виліпити літери, вони допоможуть нам навчитися читати і стати грамотними. А можна використовувати знайому нам техніку - джгутики.
В-ль: А для гостей я поясню. Як ми вміємо це робити.
(В-ль виставляє диски - алгоритми, пояснюючи кожен крок.)
1. розкачуємо тонкий джгутик
2. Викладаємо букву, яка лежить перед вами
3.Букву перетворюю в незвичайний предмет.
4. використовуючи бісер, намистини прикрашаю її.
В-ль: А тепер вам усім: і вам, хлопці, і вам шановні гості, я пропоную за допомогою різнокольорових джгутиків спробувати створити свої незвичайні букви.
В-ль: Диски для роботи знаходяться в нашій посилці. (Христина, допоможи мені їх роздати)
Самостійна робота
В-ль підходить до кожної дитини, цікавиться, яку букву він
буде ліпити, у вигляді якоїсь фігури.
В-ль: Я зрозуміла, чому з абетки випали всі букви, вони захотіли перетворитися в цікаву гру. Якщо прив'язати всі диски на шнурок, вийде "жива АБЕТКА"
Вірш-е про абетку
В-ль: В посилці вас чекає нагорода за вашу творчість.