logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Прощання з осінню"

(Малювання, музична, художня література)

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі

Автор: Наталія Бочарникова, КГКП N16 д/с "Алтынай" Караганда.

 

Мета: розвивати у дітей творчість, фантазію і естетичний смак.
Завдання: - формувати вміння самостійно вибирати зміст свого малюнка, відображати власні враження та уявлення про різні періоди осені;
- формувати потребу з індивідуальних робіт становитиме загальний малюнок, вміння оцінювати свої роботи;
- закріплювати технічні прийоми малювання фарбами всією кистю і її кінчиком, використання бічних і вертикальних мазків;
- виховувати любов до різних видів мистецтва.
Розвиваюче середовище: альбомні листи різної форми (тоновані блакитним і сірим кольором), пензлі, фарби - гуаш (червона, помаранчева, жовта, біла, коричнева, чорна), серветки, баночки з водою.
Аудіозапис "голос Осені", "Звуки природи". Музичний твір Вівальді,П. І. Чайковського "Пори року - осінь". Ширма або панно для вивішування робіт (сухих).
Попередня робота : читання віршів: А. Товстого "Осінь", Бунін І. "Осінь", А. С. Пушкін "Сумовита пора!",М. Алимбаев "Прикмет осені"; розучування пісень: "Листопад", "Осіння пісня". Розглядання картин та ілюстрацій про осінь. Розглядання дитячих робіт, намальованих за осінній період, на теми: "Радісна осінь", "Осінній ліс", "Дари осені", "Листопад". Спостереження на прогулянці, збір гербарію. Екологічні заняття та ігри по темі "Осінь".
Хід заняття:
Привіт хлопці ! Подивіться, як у нас гарно! (група прикрашена осіннім листям, букети у вазах з засушиными листям, ікебани тощо). (Лунає стукіт у двері, пом. педагог каже : "Вибачте, я витирала пил на вікні в кімнаті і знайшла кошика, не знаю, хто залишив").
-Цікаво, хто міг її залишити. Давайте подивимося, що в ній?
(Діти виявляють в ній аудіокасету)
Вихователь пропонує послухати, що на ній записано.
(Діти сідають на стільці)

Звучить запис:
"Діти, відгадайте мою загадку і тоді ви дізнаєтеся хто я?
Несу я врожаї,
Поля знову посіваю.
Птахів на південь відправляю,
Дерева роздягаю
Але не торкаюся сосен
Хто я:(відповіді дітей). Молодці хлопці! Ви відгадали загадку. (сумно) Справа в тому, що я прийшла з вами попрощатися. Сьогодні мій останній день, а завтра вже у свої права вступає зима".
(Запис вимикається)

- З яким настроєм говорила з нами осінь?(відповіді дітей)
-А давайте ми її порадуємо. Адже ми зможемо зробити для неї подарунок, тим більше ми вже дуже багато з вами знаємо про осінь.
Як ми можемо порадувати? (заспівати пе6сню, прочитати вірші, і т. д.)
Хлопці, давайте ми заспіваємо пісню осені, нехай вона послухає і у неї підніметься настрій. (Вихователь включає аудіозапис музики до пісні)

Виконується пісня "Осіння пісня" Зінаїда Роот

-Хлопці, а яку осінь ми знаємо? (відповіді дітей)
-А як ми називаємо ранню осінь? (золотий)

- А як називається пізня осінь? (срібна)
-Правильно хлопці. Сьогодні останній день осені, а на вулиці вже давно лежить сніг, листя облетіло з дерев, звірі поховалися по своїх домівках".
"Сумовита пора! Очей очарованье!
Приємна мені твоя прощальна краса". (уривок А. С. Пушкіна)

(вихователь пропонує дітям почитати вірші про осінь, вивчені на заняттях з худ. літератури)
-Осінь чудова пора. Вона надихає художників писати картини, поети складають вірші, а музиканти складають музику. Давайте одне з таких творів ми послухаємо. Музичний твір Вівальді "Пори року - осінь".

(Вихователь включає для прослуховування уривок твору)
-Чи сподобався вам твір ?(відповіді дітей)
-Який у неї настрій? (відповіді дітей)
-Ця музика може надихнути художника, для того щоб намалювати картину?
-А давайте, ми зараз з вами перетворимося в маленьких художників, намалюємо картини, і це буде нашим подарунком для осені.

Вихователь пропонує дітям самостійно вирішити для себе, яку картину вони будуть малювати: ранню чи пізню осінь. Отже, діти самостійно вибирають аркуші паперу потрібного їм тони і форми (папір заздалегідь розкладена на окремому столі)
Діти проходять зі своїми листочками на приготовані місця за столами.

(включається запис "Пори року - осінь" П. І Чайковського, Вівальді)
Вихователь нагадує і показує, як правильно тримати пензель, як треба сидіти за столом. По ходу заняття закріплює правила користування серветкою і водою. Нагадує дітям, що зайву фарбу ми знімаємо про край баночки. Так само спонукає дітей вносити в малюнок цікаві доповнення. Наприклад: "А що якщо крім дерев на картинці з'являться і тварин:" і т. д.

По мірі того, як діти будуть закінчувати свої роботи, вони разом з вихователем розміщують їх на столі.
(Поки роботи сохнуть, вихователь разом з дітьми проводить аналіз робіт)
-Подивіться хлопці на свої роботи, які вони у вас вийшли гарні. На яких малюнках осінь рання, а де пізня осінь?
- Як ви думаєте, сподобаються ваші подарунки осені?
(Вихователь включає аудіозапис)
"Велике спасибі вам хлопці за чудовий подарунок. І тепер мені зовсім не сумно йти. До побачення, хлопці! До наступного року!"

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове