logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспект інтегрованого заняття з образотворчої діяльності (нетрадиційна техніка малювання) та музиці у другій молодшій групі на тему: "Півник".

Сергєєва Ірина Олексіївна,вихователь ДНЗ N 70 "Ягідка" р. Набережні Челни республіка Татарстан.

Цілі:
- сформувати уявлення у дітей про характерні особливості образу півня і курчат на основі зображувально-виразних засобів поетичного слова, музики і образотворчого мистецтва.
Завдання:
-вчити малювати стусаном в техніці "сухий пензель", передова характерні особливості пір'я курчат (пухнасті);
-вчити дітей передавати музичний образ півника, виконувати характерні руху;
-розвивати вміння виразно відображати півника і курчат у вірші, пісні, рух;
-закріпити знання про колір (жовтий, червоний);
-продовжувати вчити дітей правильно користуватися пензлем і фарбами(гуаш): при малюванні стусаном кисть повинна знаходитися у вертикальному положенні, повинна бути сухою і жорсткою, гуаш густий;
-виховувати дбайливе ставлення до півнику.
Обладнання:
бутафорський будиночок, персонаж настільного театру півник, брязкальця, маска курочки, паперові силуети курчат, жовта гуаш, щетинні пензлі, фломастери червоного кольору, баночки з водою, миски для гуаші, підставки для пензликів, тканинні серветки, яйця від кіндер-сюрпризів, курча. Фонограми: фрагмент музики "Курча смажений", М. Йорданського "Танець півників", музика до пісні "Танець з півником", музика і слова М. Картушиной до комунікативної грі "Здрастуйте".
Попередня робота:
розглядання книжкових ілюстрацій до казок про півника, заучування вірша Р. Бойко "Півник", потішок, загадок про півника, розучування пісень " Півник", "Танець з півником" .
Індивідуальна робота:
- розвивати розмовну мову з Айрат, Ильвиной, Ильназом.
- закріплювати знання про кольорі з Грицем, Юрою, Олесею.
Словникова робота:
- закріплення в мовленні дітей віршів, потішок, пісень.
- збагачення словникового запасу дітей: пташеня, сонечко-колоколнышко, промок, розчепіривши крильця, водиця.

Хід заняття:
(Діти один за одним вбігають під музику в групу і встають у коло)
( Комунікативна гра "Здрастуйте" слова і музика М. Картушиной.)
Здрастуйте, долоньки! - Витягають руки ,повертають долонями вгору.
Хлоп-хлоп-хлоп! - 3 бавовни.
Здрастуйте, ніжки! - Пружинка.
Топ-топ-топ! - Тупотять ногами.
Здрастуйте, щічки! - Гладять долонями щічки.
Плюх-плюх-плюх! - 3 рази злегка поплескують по щоках.
Пухкі щічки! - Кругові рухи кулачками по щоках.
Плюх-плюх-плюх! - 3 рази злегка поплескують по щоках.
Здрастуйте, губки! - Качають головою вправо-вліво.
Чмок-чмок-чмок! - 3 рази чмокають губами.
Здрастуйте, зубки! - Качають головою вправо-вліво.
Клац-клац-клац! - 3 рази клацають зубками.
Здрастуй, мій носик! - Гладять ніс долонею.
Біп-біп-біп! - Натискають на носа вказівним пальцем.
Здравствуйте, гості! - Простягають руки вперед, долонями вгору.
Привіт! - Махають рукою.
( На столі бутафорський будиночок Півника, віконце щільно закрита. Звучить музика "Пташиний двір".)
Вихователь: Що це за будинок? Хто в ньому живе? Відгадайте загадку!
Вихователь: (підводить дітей до будиночка і пропонує відгадати, хто в ньому живе)
Білі пір'їнки
Червоний гребінець,
Хто тут живе у будиночку?
Діти: Півник.
Вихователь: Ніхто не відповідає. Постукаю у віконечко, може півник спить?
(Вихователь стукає в віконце, йому ніхто не відповідає. Звучить повільно, співуче і сумно мелодія російської народної пісні "Півник")
Захворів наш півник
Він під дощиком промок
І тепер не може нам
Кукурікати вранці.
Потрібно Петю виручати -
За нього поки кричати.
Вихователь: Давайте я дам йому лікувальних зерняток. А поки він лікується, ви за нього будете співати пісню і будити всіх по ранках, як треба співати пісеньку півника, щоб розбудити всіх?
Діти: Весело, дзвінко.
Вихователь: Будити всіх вам допоможуть веселі брязкальця. Будете співати і гриміти.
(Вихователь роздає дітям брязкальця. Вони співають російську народну пісню "Півник". Відкривається віконце, з нього визирає веселий і здоровий півник і голосно кукурікає)
Півник: Я тепер зовсім здоровий -
Дякуємо дітям за турботу,
Готовий я вийти на роботу.
Кукурікати буду радий,
Вранці будити хлопців.
Вихователь: Привітаємо півника золотого гребінця!
Діти: Здрастуй, півник!
Півник: Здрастуйте, хлопці!
Я почну, ви - завершуйте
Хором дружно продовжуйте!
(Діти встають у коло. Вихователь одягає маску півника. Танцюємо танець півників під музику М. Йорданського.)
Півник: За те, що ви мене вилікували і допомогли вранці розбудити всіх, я вам подарую всім золоті яєчка. (Подає кошик з яйцями від кіндер - сюрпризів)
Вихователь: Ось яєчка не прості,
Вам - яєчка золоті,
У них сюрприз для вас лежить.
(Лунає вереск)
Чуєте, він там пищить.
(Чути писк. Тихо звучить фрагмент музичного твору "Курча смажений")
Курча: Швидше відкривайте,
Скоріше випускайте.
Вихователь: Ви чуєте, як хтось стукає в яйцях?
Курча: Швидше відкривайте,
Скоріше випускайте.
Вихователь: Хто це, хлопці?
Пухнасті:
Діти: Курчата.
(Діти відкривають яйця і дістають паперові силуети курчат)
Вихователь: Подивіться, які вони кумедні, смішні, ледве стоять на лапках, розчепіривши крильця, зовсім не схожі на свого тата Півника. Чому?
Діти: вони ще пташенята.
Вихователь: Якого кольору наші курчата?
Діти: Білі.
Вихователь: А якого кольору повинні бути?
Діти: Жовті.
Вихователь: Що трапилося з ними, Півник?
Півник: Рано вранці дощик був,
З пір'їнок всю фарбу змив.
Вихователь: Напевно, вони на сонечку ще не нагрілися. Покличемо сонечко, воно нам допоможе.
( Діти простягають руки вгору і всі разом проговорюємо потешку )
Гей, сонечко!
Колоколнышко!
Светі яскраво - грей,
Не шкодуй променів.
Вихователь: -Сонечко не пошкодував промінчиків і подарувало вам жовту фарбу. Давайте розфарбуємо наших курчат.(Діти сідають за стіл). Подивіться на нашого курчати, що у нього є? (діти називають частини тіла: голова, тулуб, крильця, ніжки, дзьобик, вічка; кажуть якої форми голова, тулуб, при цьому обводять пальчиком показуючи , що голова кругла, а тулуб схоже на овал.)
-Щоб показати пухнасті пір'їнки, ми будемо малювати спеціальної пензликом - жорсткою, поторкайте її пальчиками.
(Діти виконують)
Вихователь: Набирати фарбу потрібно на самі кінчики і жорсткою щетиною робити тички, вони будуть схожі на ніжні, пухнасті пір'їнки курчати.
Пензлик візьмемо ось так: (Рука спирається на лікоть, пензлик
Це важко? Ні, дрібниця. Тримати трьома пальцями,
Вище металевої частини.)
Вгору-вниз, вправо-вліво (Виконувати рухи кистю руки.)
Гордо, наче королева,
Пензлик пішла стусаном,
Застукала "каблучком".
Ми малюємо: раз, раз: (Пензлик ставити вертикально.
Все вийде! Зробити кілька стусанів без фарби)
(Вихователь показує, як розфарбувати пір'ячко, використовуючи техніку "Сухий пензель". Діти розфарбовують курчат)
Фізкультурна хвилинка "Курка і курчата"
Вихователь: Ідіть до мене, курчата, я буду вашою мамою.(Одягаю маску курочки)
Вийшла курочка гуляти
Свіжої травички пощипати,
А за нею хлопці -
Жовті курчата.
Ко-Ко-ко, ко-ко-ко
Не ходіть далеко!
Лапками гребіть,
Зернятка шукайте.
З'їли толстого жука
Дощового черв'яка.
Випили водиці
Ціле коритце.
Вихователь: Тепер фломастером подрисуем оченята, дзьобик. (Діти виконують)
Півник: От спасибі вам, хлопці,
Стали жовтими курчата.
Хочу з вами пограти!
Хочу з вами танцювати!
(Діти з вихователем танцюють і співають пісню "Танець з півником")
(Після пісні діти прощаються з півником)
Вихователь: Хлопці, кому ми сьогодні допомогли?
Що з ним сталося? Чим ми його вилікували?
Як віддячив нас півник? Що ми з ними зробили?
Якими вони стали?

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове