logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Методичні розробки

"Екологічне виховання дошкільників на заняттях і в повсякденному житті"

Додатка

Додаток 1

ЗАНЯТТЯ "РОЗКАЖИ ДРУГУ КАЗКУ"

Мета . Знайомити з різними жанрами усної народної творчості, формувати вміння по серії картинок складати "діафільм" за участю представників тваринного і рослинного світу, розвивати творчість і уяву, учити малювати ілюстрації до казок.

Матеріал. Набір барвисто оформлених дитячих книжок; заздалегідь підготовлені "кадри" для "діафільм", в тому числі порожні; кольорові олівці.

Хід заняття

Вихователь (Ст.). Подивіться, скільки у нас цікавих книг! Є серед них і ті, що ви вже знаєте, і ті, з якими вам належить познайомитися. Чи зможете ви здогадатися, для кого написані ці книги?

Діти (Д.). Для нас.

В . Як ви здогадалися?

Д. По картинках і по буквах великого розміру.

В. Правильно! У цих книгах зібрані дивовижні історії та чарівні казки. А чи знаєте ви, що ці історії і казки люди складали задовго до появи писемності. Вони передавали від батька до сина, від бабусі до онуки - від одного покоління до іншого.

Події, про які розповідається в казці, складають її сюжет. Він повинен захопити слухача, має повідати йому щось нове, цікаве.

Стародавні люди створювали розповіді про богів і богинь, героїв, наділених надзвичайними здібностями. Вони називаються міфами. З їх допомогою люди намагалися зрозуміти будову світу, пояснити явища природи (чому йде дощ, чому настають день і ніч тощо). Ми знаємо, що у багатьох народів, що живуть в різних куточках світу, що говорять на різних мовах, міфи дуже схожі між собою. Як ви думаєте чому?

Д. Напевно, тому, що явища природи на Землі скрізь однакові: на зміну дню приходить ніч, йдуть дощі, сонце сходить і заходить і т. д.

Ст. Вірно! Практично у всіх народів є сказання про бога сонця, бога дощу, про володаря вітру і т. п. Люди, придумуючи міфи, намагалися, як я вже сказала, пояснити створення світу. (Педагог може в основу заняття покласти будь-який сюжет.)

Далі педагог розповідає зміст міфу про Вороні, пропонує скласти "діафільм" про створення світу за мотивами цього міфу.

-Кадр 1 . Ворон, довго літав над водою, ніяк не міг знайти місце, де б можна було відпочити. Тоді він вирішив створити сушу і почав кидати камінці. Так з'явилися острова. (На кадрі можна зобразити їх.)

-Кадр 2 . Це розповідь про те, як Ворон створив спочатку дерева й траву, а потім у лісі поселив звірів, у повітрі - птахів, в морі - рибу. (На кадрі все це зображується.)

Ст. Як ви гадаєте, що має з'явитися в наступному кадрі?

Д. Осіб.

-Кадр 3. Після декількох невдалих спроб Ворон зумів зробити з глини людини.

Діти або відшукують серед заготовлених кадрів потрібний, або на порожньому кадрі малюють свою версію і вставляють кадр в "діафільм".

Ст. Давайте пофантазуємо, що могло статися далі, продовжимо сюжет цього міфа.

Діти разом з вихователем розвивають сюжет міфу.

В. Що повинні робити люди, щоб не загинути.

Д. Вони повинні додати їжу (щоб не померти з голоду), шити одяг (щоб не замерзнути), будувати житла (щоб ховатися від негоди) і т. д.

Ст. Давайте подумаємо, що ми зобразимо на наступному кадрі.

Дітям лунають порожні кадри, на яких вони зображують свій варіант продовження міфу: приготування їжі, будівництво хатини і т. п. Потім разом з педагогом визначають послідовність кадрів (що спочатку, що потім) і вставляють їх у "діафільм" (в потрібній послідовності).

Ст. Давайте озвучимо наш "діафільм".

Варіанти. Озвучування всього фільму робить одна дитина; кожен озвучує той "кадр", який він сам "зняв".

Ст. На занятті ви навчилися створювати "діафільми" за сюжетом казки. Вдома, використовуючи сюжет улюбленої казки, "зніміть"; покажіть їх мамам і татам, маленьким братам і сестрам.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове