logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Конспект заняття з екологічного виховання у другій мл. групі.

Тема: "Ось які пташки, Пташки - невелички".

Автор: вихователь Глаголєва М. В. р. Єфремов, Тульська область.

 

Цілі.

Освітня:

1. Продовжувати ознайомлювати з характерними ознаками весни.

2. Закріпити знання дітей про птахів, про їхнє життя у весняний період.

3. Розширювати уявлення про особливості зовнішнього вигляду, звички птахів.

4. Продовжувати знайомити дітей з тим, як птахи влаштовують свої гнізда (різні види гнізд).

 

Виховна.

1.Виховувати почуття любові до рідної природи;

2.Виховувати добре, дбайливе ставлення до пернатим друзям;

3. Виховувати допитливість, співчуття.

 

Розвиваюча.

1. Розвивати інтерес до життя птахів;

2. Розвивати слухове і зорове увагу, мислення і пам'ять дітей, вчити їх вибирати і запам'ятовувати з потоку інформації потрібне;

3.Розвивати мовлення дітей, збагачувати їх словник;

4. Вчити розуміти образний зміст загадок.

 

Розвиток словника.

1. Продовжувати розвивати зв'язне мовлення дітей;

2. Вчити давати повні відповіді на запитання вихователя;

3. Активізувати словник: "гніздо", "шпаківня", "грач", "цвірінькають", "щебечуть", "ластівка"; "зграйки горобців".

 

Попередня робота:

1. Спостереження за птахами під час прогулянок.

2. Читання художньої літератури: С. Городецький "Як птахи вчилися будувати гнізда", А. Шевченка "Гнізда", Т. Нужина " Горобці", "Ластівка" та ін

3. Прослуховування аудіокасет "Наодинці з природою", "Звуки навколишнього світу", "Природа, тварини і птахи".

4. Загадування загадок.

5. Використання дидактичного матеріалу, книжкових ілюстрацій.

6. Дидактичні ігри "Назви пташку, якій не стало", "Вгадай, який наш будинок", "Вгадай за описом", "Чиї дітки" та ін.

7. Рухливі ігри "Горобчики та автомобіль", "Хто де живе" та ін

 

Матеріал до заняття.

1.Демонстраційний матеріал "Птахи".

2. Звукова фонограма явище природи.

3. Шапочки з зображенням птахів для рухливої гри.

4. Зображення пташиних гнізд.

Хід заняття.

 

1 частина. Гра "Доскажи пропозицію".

Вос-ль: Яка зараз пора року? Коли настає весна?

Діти: Після зими.

Далі вихователь починає пропозицію, а діти самостійно його закінчують.

- Погода навесні (яка?):

- Струмки навесні (що роблять?):

- Сонце навесні (яке?)

- Бурульки навесні (що роблять?):

- Листочки на деревах (що роблять?):

- Навесні трава виростає (яка?):

Сніг (що робить?):

- Навесні птахи (що роблять?):

Вос-ль: Як приємно прокинутися, встати,

Синє небо у вікно побачити

І знову дізнатися, що всюди весна,

Що сонце і ранок прекрасніше сну.

Вос-ль: Навесні все оживає, прокидається навколо. Але найголовніше диво, яке відбувається в природі навесні - це те, що саме навесні до нас з теплих країн пернаті друзі. Самими першими прилітають граки (показує картинку). Це великі, чорні птахи з довгим дзьобом. Ходять важливо, довгими носами колупають землю: черв'яків шукають. Кричать: "Крак! Крак! Весна! Весна!". В далекі часи говорили: "Грач зиму ламає". Є ще й така прикмета: " Якщо грак на горі, то весна у дворі".

2 частина. "Звуки і голоси природи".

Лунає стукіт у двері. Входить Матрьошка.

Матрьошка: Здрастуйте, хлопці! Я - Матрьошка. Йшла в гості до малечі, та випадково почула як ви тут про весну, про птахів розмовляєте. І подумала, які ж ці хлопці наглядові. Всі навколо бачать, все навколо помічають, що навесні на вулиці відбувається. А ось вміють вони весну слухати? Давайте перевіримо. Коли я грюкну в долоні, закривайте очі і слухайте. А потім розкажіть, що ж ви почули.

Звучить музичний запис "Звуки і голоси природи": шум дощу, шелест листя, дзюрчання дощу, крапель, голоси птахів.

Після прослуховування діти розповідають, які весняні звуки вони чули.

 

3 частина. "Відгадай загадку".

Матрьошка: Хлопці, а в мене для вас є ще один сюрприз. У мене є скринька, але не проста, а чарівна. Якщо правильна відгадати загадку, то в шкатулці з'явиться пташка. Хочете перевірити? Тоді сідайте на стільчики і уважно слухайте.

1.Ось віщунка - білобока,

А звуть її: (сорока)

2. Прилітає до нас з теплом,

Шлях, пройшовши довгий.

Ліпить будиночок під вікном

З трави і глини. (ластівка)

3. Чик-чирик!

До зернышкам стриб!

Клюй, не бійся

Хто ж це : (горобець)

4. Не ворона, не синиця

Як називається цей птах?

Примостилася на суку

Пролунало навколо "ку-ку" (зозуля).

5. Хто присів на товстий сук

І стукає "Тук-тук, тук-тук" (дятел).

6. На жердині палац.

У палаці співак,

Як звуть його :(шпак)

 

Після кожної правильно отгаданной загадки, Матрьошка витягує фігурку птаха і прикріплює її на фланелеграф. Матрьошка: Які ви молодці. Всі загадки відгадали правильно. Таким розумним, гарним ребяткам я хочу подарувати сувеніри. Зараз я за ними піду, а ви не сумуйте.

Матрьошка йде за сувенірами.

4 частину. Гра "Назви, кого не стало".

 

Вос - ль: Поки матрьошка ходить за сувенірами, давайте продовжимо наше заняття. Ви звернули увагу, який гарний вийшла весела, весняна картинка (показує на фланелеграф). Давайте ще раз назвемо птахів, яких ви тут бачите.

Діти перераховують птахів: сорока, горобець, дятел, ластівка, шпак, зозуля, грач.

Вос - ль: Зараз я хочу пограти з вами в гру: "Назви, кого не стало". Коли ви відвернетеся, я заховаю одну з птахів. Повернувшись, ви повинні назвати ту птицю, якої не стало.

Проводиться гра "Назви, кого не стало"

5 частина. Рухлива гра "Знайди чарівну шапочку".

Вихователь пропонує дітям стати в коло.

Вос-ль: Діти, а ви самі хотіли б стати пташками? Для цього вам потрібно знайти чарівні шапочки, одягнути їх і сказати чарівні слова. Розійдіться по групі і пошукайте чарівні шапочки.

Раз, два, три,

Чарівні шапочки шукай.

Діти ходять по групі, шукають шапочки із зображенням птахів. Знайшовши, одягають їх і стають в коло.

Вос-ль: Я вже бачу, що всі одягли чарівні шапочки. Тепер нам залишилося вимовити чарівні слова. Повторюйте за мною:

Раз, два, три

плескають у долоні,

На одній ніжці повернись

повертаються навколо себе,

І швидко перетворюється у пташку!

Вос-ль: Назвіть, у яку пташку ви перетворилися (назва птиці має відповідати зображенню на шапочці). Скажіть, скільки у пташки лапок? А вічко, крилець?

Давайте порахуємо:

Лапка, раз! (висувають вперед одну ногу).

Лапка, два! (висувають іншу ногу).

Скок-скок-скок! (стрибають на обох ногах).

Крильце, раз! (одну руку в сторону).

Крильце, два! (іншу руку в сторону).

Хлоп, хлоп, хлоп! (хлопають крилами).

Око, раз! (закривають одне око).

Око, два! (закривають інше око).

Відкрили очі і бігають, махають крильцями, цвірінькають, пищать.

Прилітали пташки,

Пташки - невелички.

Весело скакали

Зернятка клювали

І швидко розбирали.

6 частина. Ігрова вправа "Знайди своє гніздо".

Вос-ль: Як ви думаєте, куди могли полетіти пташки?

Відповіді дітей.

Вос-ль: Правильно, в свій будиночок. А як називається будинок птахи? (гніздо) А ви знаєте, що гнізда у птахів бувають різні? Де будує своє гніздо дятел, ластівка, сорока? А де живе шпак? Озирніться навколо. Подивіться скільки у нас гнізд для птахів. Але кожна пташка має знайти своє гніздечко. За моїм сигналом ви повинні полетіти в своє гніздо.

Раз, два, три

Пташка в гніздечко лети.

Дітям пропонують зображення 4 гнізд. Кожна дитина займає своє гніздо.

Вос-ль: Ось і підійшло до кінця наше заняття. Вам сподобалося. А про що ми з вами говорили на заняття.

Відповіді дітей.

Вос-ль: Ой, хлопці, подивіться, з'явилася чарівна скринька. Там, напевно, сюрприз для вас. (дивляться, знаходять цукерки).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове