logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Заняття з математики для підготовчої групи

Автор: Калужина Віра Миколаївна р. Воронеж

Тема. Тридев'яте царство.

Програмовий зміст: формувати навички обчислювальної діяльності; продовжувати вчити складати та розв'язувати задачі на додавання і віднімання за запропонованими схемами; конкретизувати знання дітей про двозначних числах; розвивати увагу і спостережливість; продовжувати вчити дітей декодувати інформацію, зашифровану на картках-кодах / колір, величина, форма /; прищеплювати інтерес до розв'язання цікавих задач з математичним змістом; продовжувати вчити орієнтуватися на площині; активізувати словник дітей; вчити знаходити дев'яте відсутнє зображення шляхом зорово-розумового аналізу, співвідносячи розташування предметів по горизонталі і вертикалі.

План.

1.Емоційно-психологічний настрій на гру-заняття.

2. Вправа " Карта Тридев'ятого царства ".

3. Дидактична гра " Транспорт ".

4. Вправа " Відкрий замок ".

5. Вправа " Вчений кіт ".

6. Вправа "Двозначні числа". 7. Динамічна пауза.

8. Рішення завдань.

9. Задачі на кмітливість.

10. Логічний квадрат " Вдома ".

11. Дидактична гра " Рибки ".

Обладнання: ковролін; магнітна дошка.

Роздатковий матеріал: числова таблиця, фішки, головоломка "Монгольська гра " на кожну дитину.

 

Хід заняття.

Педагог: Хлопці, далеко - далеко звідси за тридев'ять земель знаходиться Тридев'яте царство, в якому живуть казкові герої. У Тридев'ятому царстві трапилася біда. Кощій Безсмертний заточив до в'язниці добрих казкових героїв і нам доведеться відправитися в шлях для того, щоб відновити справедливість. Але раніше ви повинні скласти карту Тридев'ятого царства.

Вправа "Карта Тридев'ятого царства".

Діти розташовують на дошці зображення - палац Снігової Королеви, хатинка Баби-Яги, замок Кощія Безсмертного і т. д. Завдання виконується колективно по словесній інструкції педагога: Хатинка Баби-Яги знаходиться в правому нижньому кутку, палац Сніжної Королеви - вгорі посередині ...

Педагог: Дістатися до Тридев'ятого царства нелегко. Який транспорт ви виберете?

Діти: Літак, поїзд, машина і т. д.

Педагог пропонує увазі дітей дидактичну гру " Транспорт".

Завдання дітей розташувати картинки із зображеннями велосипеда, машини, літака, корабля, потяги за принципом - відповідь прикладу на картинці, є початком наступного прикладу: 2+3 5+3 8-4 4-3 1+9.

Педагог: Хлопці, Тридев'яте царство обнесена високим парканом, а на дубових воротах висить замок. Відкрити замок нам допоможуть ваші знання.

Діти працюють за столами з числовими таблицями чисел першого і другого десятків/. Завдання дітей накрити фішкою число, яке є відповіддю на запитання педагога.

Педагог: не зчулися

яблука в саду дозріли

3 рум'яних, наливних

і 3 кислих - скільки їх? - 6.

10 хлопчаків у футбол грали

1 покликали додому.

Він дивиться у вікно, вважає

скільки їх тепер грає? - 9.

Скільки місяців у році? - 12.

Два тижні - це скільки днів? - 14.

З ранку кіт Матроскін надоїв 10 літрів молока,

а в обід ще 8 літрів . Скільки всього? - 18. / тощо /

 

Педагог: Молодці, замок відкрили. Перед нами могутній дуб, а на нім золота ланцюг. По ланцюгу ходить вчений кіт.

Педагог пропонує дітям скласти зображення вченого кота з частин головоломки " Монгольська гра " з чорного силуету.

Діти виконують завдання за столами, по закінченню роботи розповідають з яких частин головоломки складено тулуб, голова кота.

Педагог: На горизонті показалися гуси - лебеді, вони служать Бабі - Язі. Підемо за ними і прийдемо до хатинки на курячих ніжках.

Діти виконують вправу " Двозначні числа ". Завдання дітей дати характеристику двозначних чисел, які несуть гуси - лебеді.

25 - у цьому числі 2 десятки і 5 одиниць . 25 непарне число. Сусіди числа 25 - попереднє число 24, наступне число 26 і т. д.

Педагог: Як швидко ми йшли, тепер можна трішки відпочити.

 
Динамічна пауза " Тридев'яте царство".

 

Через високі гори,

через широкі доли,

через дрімучі ліси,

через сині моря

в царство казок ми йдемо

дружно пісеньку співаємо.

На золотому ганку сиділи -

цар, царевич, король, королевич,

Білосніжка, Чіполіно,

Буратіно і Мальвіна,

Попелюшка, кіт у чоботях,

Колобок - рум'яний бік.

Багато нас - один Кощій

і ми переможемо.

( По ходу вірша діти імітують рухи).

 

Педагог: Ось і хатинка на курячих ніжках. Цікаво, які завдання приготувала для нас Баба-Яга?

Математичні задачі. До запропонованих картинок діти повинні підібрати схеми і вирішити задачі на додавання і віднімання.

Педагог: Молодці, з цим завданням ви впоралися швидко, а тепер Баба-Яга перевірить вашу кмітливість.

Задачі на кмітливість.

На одному березі каченя, на іншому березі курча, посередині острів.

Хто швидше допливе до острова?

На столі лежало 8 яблук і 7 груш. Скільки овочів лежало на столі?

У берези 5 гілок зліва і 5 гілок праворуч, на кожній гілці по шишці. Скільки всього шишок?

Педагог: Хлопці, хатинка на курячих ніжках стара й негарна. Давайте побудуємо для Баби - Яги новий просторий будинок.

(Робота з таблицею Михайлової. На основі зорово-розумового аналізу діти визначають відсутню 9 зображення будиночка. Будинки відрізняються формою даху, формою великого і горищного вікна).

Педагог: Молодці, вгодили Бабі - Язі. Баба - Яга розповіла мені, що зможе допомогти нам золота рибка, якщо ви зможете дізнатися її серед інших рибок.

Дидактична гра "Рибки".

Мета гри: декодувати інформацію, зашифровану на картках - кодах.

Матеріал: зображення рибок / три великі рибки, форма тулуба кругла, колір жовтий, зелений, червоний; три рибки маленькі, форма тулуба кругла, колір жовтий, зелений, червоний; три великі рибки, форма тулуба трикутна, колір жовтий, зелений, червоний; три рибки маленькі, форма тулуба трикутна, колір жовтий, зелений, червоний. Всього 12 рибок/. Зображення відер з символами: колір, величина, форма / Дьєнеш/.

Керівництво. Для початку гри вибираємо одну рибку, наприклад: за величиною велика, за формою трикутна, колір зелений. Потрапивши у відро з символом - колір, рибка залишиться великий, трикутної, але стане жовтою. У другому відрі зміниться величина.

Рибка перетвориться на маленьку, трикутну, жовту рибку. У третьому відрі зміниться форма тулуба і рибка стане круглою, маленької, жовтої.

Примітка: для заняття "Казкове королівство Шарля Перро" використовується аналогічна гра "Чарівне яблуко". Яблука за формою круглі, некруглі /яблуко-груша/, замість відер - тарілочки з символами.

Педагог: Хлопці, тепер можна загадати бажання і рибка його виконає.

Діти просять рибку перевиховати Кощія Безсмертного і відпустити казкових героїв з темниці.

Педагог висловлює подяку дітей за працю і прощається до наступного заняття.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове