logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Заняття з математики для старшої групи

Автор: Калужина Віра Миколаївна р. Воронеж

Тема. Казкове королівство Шарля Перро.

Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про послідовність чисел натурального ряду. Формувати вміння знаходити неправильне зображення цифри по написанню. Закріпити уміння співвідносити кількість предметів з числом його позначає. Конкретизувати знання дітей про лініях - прямої, кривої, ламаної. Вправляти в умінні, послідовно називати дні тижня. Закріпити знання про геометричні фігури. Продовжувати вчити декодувати інформацію, зашифровану на картках-кодах. Формувати навички обчислювальної діяльності.

План.

  1. Дидактична гра " Знайди дорогу ".
  2. Дидактична гра " Вежі ".
  3. Вправа " Предметні картинки ".
  4. Вправа " Стежки ".
  5. Вправа " Гноми ".
  6. Динамічна пауза .
  7. Вправа " Геометрична таблиця ".
  8. Дидактична гра " Чарівне яблуко ".
  9. Вправа " Пиріжки ".

Хід заняття:

Сьогодні ми вирушимо в казкове королівство, яке створив французький казкар Шарль Перро.

- Які казки Шарля Перро ви знаєте?

- "Білосніжка і сім гномів", " Червона Шапочка", " Спляча красуня".

- Для того щоб потрапити в казкове королівство, потрібно пройти небезпечну болото, на перший погляд - це зелена поляна, але якщо оступитися або неправильно вибрати доріжку, то можна загрузнути в болоті.

/ До уваги дітей пропонується лабіринт" Знайди дорогу". Завдання дітей, називаючи напрямок ходу руху - наліво, направо, вгору, вниз - послідовно переходити від кількості до наступного числа 1,2,3,4... Мета завдання: закріпити знання послідовності чисел натурального ряду; закріпити вміння орієнтуватися в просторі, називаючи напрямок руху./

-Молодці, вибралися з болота. Перед нами замок. Коли принцеса вколола палець веретеном, вона заснула, і разом з нею заснули король і королева, слуги, кухарі на кухні, коні в стайні, голуби на даху. Спить принцеса вже 100 років. В яку казку ми потрапили?

- "Спляча красуня".

- Ми повинні розбудити принцесу. Принцеса спить в одній з веж замку.

Кожну вежу охороняє стражник - цифра, якщо ви уважно вдивіться в зображення цифр, то швидко здогадаєтеся, в якій башті спить принцеса. / Дидактична гра "Вежі". Мета гри: закріпити уміння знаходити правильно і неправильно зображені цифри написання./

- Поки принцеса спала, все в замку прийшло в запустіння, давайте наведемо

порядок і розбудимо замок і його мешканців. / Ігрове вправу " Предметні картинки ". Завдання дітей, вважаючи предмети на картинці знайти вежу з цифрою, що позначає кількість предметів. Картинки пропонуються різні: зображення клумби з квітами, ялинки, лавки, на мотузці сушиться білизна .../

- Молодці, з усіма завданнями впоралися, можна вирушати в наступну казку.

Дівчинка заблукала в лісі,

бродить і кричить: " АУ - АУ".

Де ж їй стежину відшукати,

щоб у гості до гномикам потрапити?

- Це казка про Білосніжку .

Педагог: Допоможемо Білосніжку відшукати потрібну стежку. Спочатку стежка була схожа на криву лінію, потім на пряму лінію, а потім на ламану. Завдання дітей викласти стежки по словесній інструкції на дошці, а щоб ми не заблукали на зворотному шляху, давайте зарисуем стежки в зворотному порядку, так як будемо за ним повертатися назад. Діти замальовують на робочих аркушах або в зошитах: ламана, пряма, крива.

- Стежка привела нас до маленького будиночка, в якому живуть гноми.

Братців цих рівно сім,

вам вони відомі всі.

Щотижня колом,

ходять тут один за одним.

• Здогадалися , як звуть гномів ?

• Імена гномів - це назви днів тижня.

Педагог пропонує розставити гномів за порядковим номерам на ковпачках

і назвати кожного гнома по імені. /Діти виконують завдання./

- Гноми видобувають під землею дорогоцінні камені./ До уваги дітей пропонується навчальний посібник" Геометрична таблиця"/.

Педагог: Дорогоцінні камені мають форму знайомих вам геометричних

фігур. Які знайомі фігури ви можете назвати?- Коло, овал, квадрат....

- Скільки квадратів?

- Скільки п'ятикутників?

- Скільки жовтих фігур?

- Скільки фігур без кутів ?

Педагог: Поки ми разом з гномами вважали дорогоцінні камені, мачуха отруїла яблуко. Білосніжці загрожує небезпека. Ваше завдання звільнити отруєне яблуко. / До уваги дітей пропонується дидактична гра "Чарівне яблуко". Завдання дітей, декодуючи інформацію на картках - кодах, змінити розмір, колір і форму яблука/.

Педагог: Молодці, пора знову в дорогу.

Бабуся внучку дуже любила,

червону шапочку їй подарувала,

дівчинка до бабусі в гості пішла,

кошик з гостинцями їй понесла.

Педагог: Йде Червона Шапочка по лісі, а назустріч їй сірий вовк .В кошику Червоної Шапочки пиріжки і горщик з маслом. Хлопці, давайте обхитрим вовка, пригости його пиріжками, а поки він буде їсти, Червона Шапочка добереться до бабусі і попросить її про небезпеку. / Ігрове вправу" Пиріжки". На пиріжках приклади на додавання і віднімання, діти вирішують приклади на числовому відрізку, якщо відповідь прикладу більше 5, то цей пиріжок для бабусі, якщо менше 5, то віддамо його вовкові/.

Педагог: Поки вовк їсть пиріжки, ми проводимо Червону Шапочку до бабусиної хатинки.

Педагог: Ось і підійшла до кінця наша подорож, пора повертатися в дитячий сад.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове