logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Автор: Тестова О. Б.

getes113@inbox.ru

Тема: "Чарівна країна - підводне царство" .

Заняття з малювання.

Програмовий зміст: вчити дітей малювати нетрадиційним способом "по мокрому" листу. Розвивати різноспрямовані, слитные, плавні рухи рук, зоровий контроль за ними. Вчити передавати композицію в сюжетному малюнку. Виховувати уява і творчість.

Матеріал: білий аркуш паперу, акварельні фарби, поролонова губка, пензель (N6, N3), серветки на кожну дитину.

Методичні прийоми: показ і пояснення вихователя, запитання до дітей, ігрова ситуація, музичний супровід, нагадування про техніку малювання, спостереження за роботою дітей, індивідуальні пояснення, аналіз робіт вихователем і дітьми.

Попередня робота: знайомство дітей з технікою малювання "по мокрому" листу, читання казки А. С. Пушкіна "Казка про рибака і рибку", розглядання ілюстрацій до цього твору, розглядання картинок і фотографій із зображенням морських мешканців.

Хід заняття:

- Сьогодні, хлопці, на нашому занятті з малювання фарби будуть вести себе не зовсім звичайно, вони будуть розпливатися, розтікатися, виходити за рамки вашого малюнка. Незвичайна легкість фарб, отримання нових кольорів прямо на малюнку, зроблять вашу роботу напрочуд цікавою. Ви відчуєте себе трохи чарівниками і зобразіть чарівну країну. Ви здогадалися, як ми будемо малювати, і чому наші фарби будуть вести себе так незвично?

- Ми будемо малювати "по мокрому" листу.

- А що ж це таке малювання "по мокрому" листу? Давайте з вами згадаємо. Головним інструментом сьогодні стане губка - невелика, поролонова. Ми смочим нею наш лист. Змочується аркуш паперу швидким рухом (показ вихователя). Роботу треба виконувати швидко, легким рухом, рука рухається вільно. А потім вже "по мокрому" листу наноситься фарба. Пензлик не стосується листа, фарба гарно лягає, утворюючи чарівні переливи. Згадали, хлопці? Отже, якщо вже ми з вами захотіли відчути чари, то і малювання наше з вами сьогодні нехай буде чарівним, дивним, казковим.

А зараз я вам прочитаю уривок з казки, а ви її отгадаете.

"Жив старий із своєю старою

у самого синього моря:".

- Це казка А. С. Пушкіна "Про рибака і рибку".

- Правильно, слухайте далі:

Вони жили в старій землянці, старий ловив неводом рибу, стара пряла свою пряжу. Дід був добрим, стара спокійна і в будинку у них був мир і злагода. І природа була спокійна: блакитне небо, спокійне море.

Хлопці, як ви думаєте, якого кольору море?

- Синього.

- І в цьому спокійному синьому морі жила добра чарівна "золота" рибка. але жила вона не одна. хто ще жив в її чарівній країні - підводному царстві?

- Черепашки, водорості, равлики, восьминоги, краби, дельфіни.

- Хлопці, якою фарбою ми будемо малювати тихе спокійне море?

- Блакитний.

- А "золоту" рибку?

- Жовтою, оранжевою.

- А вода в морі рухається?

- Рухається, коли вітер дме, кораблі пливуть.

- А як передати в малюнку рух води?

- Хвилі на поверхні моря, а в глибині гойдаються водорості, пісочок пересипається, рибки рухаються.

- Подивіться, як я буду малювати море. Губкою змочую лист зліва направо швидкими рухами. Широким пензликом проводжу лінію зверху аркуша, і фарба розтікається вниз і т. д. А ви проведете смужку і підніміть листочок вертикально, щоб у вас фарба теж стікала. Трохи підсохне фарба і будемо малювати мешканців підводного царства вже тонким пензликом. Малюємо водорості, піщане дно і всіх мешканців чарівної морської країни. Якщо ви хочете, то ви можете зобразити у своєму малюнку і казковий палац "золотої рибки.

Діти виконують роботу, вихователь спостерігає за малюванням, проводить індивідуальний показ при утрудненні дітей.

Аналіз роботи.

Коли всі хлопці закінчать малювання, листочки скласти на одному великому столі, вийти "підводне царство".

- Яке величезне спокійне синє море у нас вийшло. І мешканці підводного царства спокійно пересуваються у воді серед зелених водоростей. І від того, що море спокійне і мирне золотих рибок, стало багато, всі вони такі яскраві, красиві. Коли я дивлюся на ваші малюнки, я відчуваю, що в цій чарівній країні торжествує перемогу добро.

І у баби з дідом панує мир і злагода. Старий так само ловить свою рибу, а стара випрядає пряжу. І все ще тільки починається, і вся оповідь ще попереду.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове