logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Автор: Тестова О. Б.getes113@inbox.ru

Жостовські розпис.

Для здійснення естетичного виховання дошкільнят програма "Дитинство" передбачає знайомство з різними видами мистецтва. Особлива роль відводиться декоративно-прикладного мистецтва.

Знайомити дітей з творчістю російських умільців ми почали в середній групі. Зараз вже накопичився великий досвід роботи з дымковской, городоцької та хохламской розписом. По кожному з перерахованих видів розпису є посібники, конспекти занять, перспективні плани.

Так, для знайомства дітей з жостівського розписом ми визначили наступні напрямки роботи:

1.>Познайомитися з літературою по жостівського розпису, вивчити її.

2.>Створити умови для роботи з дітьми в групі.

Були придбані і вивчені книги Ст. Н.Полуниной "Мистецтво і діти", І. Я. Богуславської "Мистецтво Жостова". З них ми дізналися про те, що жостовский промисел виник понад 160 років тому в підмосковному селі. З початку изготавлялись паперові підноси з пап'є-маше, але вже в описі Всеросійської виставки в 1889 році згадувалося, що селяни Філіп Нікітін і Осип Вишняков представили речі, виконані з жерсті...

У свій час далеко гриміла слава про знаменитого майстра А. П. Гогине, підноси якого унікальні зразки тонкого "фарфорового" розпису.

Допомогла нам у виготовленні зразків візерунка в квадраті, колі, овалі книга Н.Б.Халезовой "Основи образотворчого мистецтва та методика керівництва образотворчою діяльністю дітей".

Далі ми приступили до складання приблизного плану роботи по ознайомленню дошкільнят з жостівського розписом, розрахованого на два роки.

Заняття 1.

Розповідь про жостовском промислі.

Мета заняття. Познайомити дітей з особливостями жостівського розпису. виховувати у них інтерес до цього чудового виду мистецтва.

Хід заняття. Вихователь розповідає дітям про історію виникнення жостовского промислу, про майстрів, які надають подносам сліпучу красу. Діти милуються підносами, відрізняють колір фарб і особливості візерунка.

Матеріал. 2-3 підноса різної форми, книга з ілюстраціями Л. М. Говорка.

 

Заняття 2.

Розпис підносів овальної форми на тему "Овочі".

Мета заняття. Формувати у дітей почуття кольору при самостійному підборі фарб і передачі колориту жостівського розпису. Закріплювати у них вміння вписувати візерунок у овальну форму, вдосконалювати навички роботи пензлем.

Хід заняття. На столах у дітей лежать листівки з жостівського розписом. Вихователь звертає увагу, що в розпису майстра не використовують олівець. Показує прийоми малювання пензлем. Діти самі придумують композицію візерунка. Розташовують овочі в центрі підноса, з'єднавши їх листям, по краю таці малюють візерунок у вигляді віночка.

В кінці заняття діти розглядають свої роботи, відзначають переваги і недоліки.

Заняття 3.

Розпис підносів круглої форми на тему "Фрукти".

Мета заняття. Вчити розписувати піднос круглої форми з мотивів жостівського розпису. Розміщувати в центрі великі фрукти, доповнювати композицію листям. Накладати колір на колір, виховувати інтерес до народної творчості.

Хід заняття. Використання ігрового прийому. Діти грали в "Магазин". У магазині вони вибирали сувеніри з розписом: листівки, картини, підноси. Розглядали їх. Незважаючи на те, що на столі були сувеніри, багато діти розписували підноси по-своєму, не копіюючи їх. Наприклад, у центрі кисть винограду, а навколо яблука. Край підноса прикрашений хвилястою лінією з зеленими листочками.

Заняття 4.

Розпис підносів на тему "Осінь".

Попередня робота.

Перед тим, як провести заняття, вихователь з дітьми відвідали парк: збирали листя, розподіляли їх за кольором, тону. Спостерігали за змінами в природі, вивчали вірші, пісні, прослуховували музичні твори.

Мета заняття. Вчити дітей розписувати піднос з мотивів жостівського розпису. Закріплювати у них вміння вільно користуватися гуашшю.

Хід заняття. Діти складали композицію з кленового і горобиновий гілок. Робили красиві візерунки з грон горобини на чорному тлі і в'ється травички. Спочатку малювали великі елементи пензлем. При накладенні одного кольору на інший чекали, коли висохне фарба.

Заняття 5.

Розпис підносів квадратної форми на тему "Квіти".

Мета заняття. Вчити розписувати підноси квадратної форми за мотивами жостівського розпису. Розміщувати візерунок тільки в центрі, або тільки по кутах, сторонам.

Хід заняття. Вихователь показує дітям кілька таць з різними розташуванням візерунка: тільки в центрі, по кутах, по сторонах. Запропонувати кожному обрати один піднос для роботи.

Діти по різному розташували візерунки на підносі. На одному в центрі був намальований червоний мак, на іншому по кутах красувалися ромашки. Під час аналізу робіт діти відзначали, що в середині підносу всі малювали великі квіти, а по краю або кутках - дрібні.

Дітям підготовчої групи ставляться більш складні завдання: використовувати розпису більш складні за композицією і кольором орнаменти, розвивати творчу фантазію.

Бажано відвідати музей народних промислів (якщо він є поблизу). Вчити дітей розуміти і цінувати твори народно-прикладного мистецтва. Виховувати прагнення самим створювати красиві речі.

 

Орієнтовний перспективний план роботи в підготовчій до школи групі.

Вересень. 1. Розвиток мовлення. Бесіда з дітьми про декоративно-прикладному мистецтві.

2. Розпис підносів за мотивами жостівського розписи на тему "Якого кольору осінь?"

Жовтень.Розпис підносів за задумом.

Квітень. Розпис підносів на тему "Весна".

Травень. Розпис підносів різної форми і кольору за задумом. Знання, вміння і навички, отримані на цих заняттях, діти використовували у вільній діяльності, на інших заняттях малюванням. Наприклад, коли малювали "Ліс, точно терем розписної", вони використовували яскраві фарби за мотивами жостівського розпису.

Заняття на тему: "Розпис підносів за задумом".

Мета заняття. Закріпити у дошкільників знання особливостей жостівського розпису. Формувати у них відчуття кольору при самостійному підборі фарб і передачі колориту. Удосконалювати навички роботи пензлем. Виховувати у дітей художній смак.

Матеріал. Кисті, підноси пап'є-маше червоного, чорного, жовтого, синього кольору, гуаш, баночки з водою, серветки, виставка сувенірів народних умільців.

Хід заняття.

Вихователь: Діти, ми з вами розглядали багато підносів, розписаних жостовскими майстрами, а також листівки з жостовскими візерунками. Чим вам подобаються жостовские підноси?

Діти: Вони ошатні, гарні, святковий, вечірній к. Розпис на підносах не повторюється, вони всі різні.

Вихователь: Подивіться на цей піднос. Яке воно за формою?

Діти: Він круглий.

Вихователь: Чому цей піднос здається яскравим?

Діти: Тому що на жовтому тлі намальовані грона горобини.

Вихователь: Вірно, дуже добре поєднуються тут фарби: жовта, червона, чорна. А на чорному тлі підноса світлою плямою виділяється букет квітів. Сьогодні на занятті ви розпишіть підноси будь-яким візерунком. Подумайте, що ви намалюєте, і приступайте до роботи.

Аналіз робіт.

Звернути увагу на творчу ініціативу дітей, самостійність у роботі, взаємодопомога.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове