logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Методичні розробки.

Тема: Розпис барині дымковским візерунком

Автор: Тестова О. Б. getes113@inbox.ru

Заняття з малювання.

Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей розписувати візерунком по дымковским мотивами об'ємні іграшки, використовуючи різні елементи дымковской розпису. Розвивати естетичне сприйняття, творчі здібності дітей. Продовжувати удосконалювати техніку виконання дымковского візерунка. Виховувати любов до народних промислів.

Обладнання: На стіні - картина зимового пейзажу (старовинні хати, з труб йде дим, на передньому плані - берізка в зимовому вбранні); дымковские іграшки: індик, водоноска, бариня та ін;

Для кожної дитини: іграшка бариня, виліплена з глини (або з тіста), гуаш, пензлі, тички, серветки, баночки з водою.

Методичні прийоми:

Попередня робота (розглядання дымковских іграшок (оригіналів) і бесіди про них; розглядання альбому Дымковские іграшки, малювання елементів дымковского візерунка).

Читання віршів вихователем, запитання до дітей, розглядання дымковских іграшок, нагадування про техніку малювання, спостереження за роботою дітей, індивідуальні пояснення, музична пауза (виконання дітьми частівок), аналіз робіт вихователем і дітьми.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вихователь звертає увагу дітей на дымковские іграшки.

Хлопці, подивіться, сьогодні до нас у гості прийшли іграшки. Ви вгадали?

Так, це дымковские іграшки.

Чому ви так думаєте?

- Тому що вони зроблені з глини і розписані дымковским візерунком; їх роблять у селі Дымково;

- Правильно. Зараз я вам трохи розповім про село Дымково, де майстри створюють такі чудові іграшки.

(Читання вірша і розглядання картини і іграшок).

Їли сплять біля большака

В інеї сивому,

Сплять дерева, спить річка,

Скута льодом.

М'яко падає сніжок,

Вється блакитний димок.

Дим з труб йде стовпом,

Точно в серпанку все кругом.

Блакитні дали.

І село велике

Дымково назвали.

Там любили пісні, танці.

У селі народжувалися диво-казки.

Вечори зимою довжини

І ліпили з глини

Всі іграшки не прості,

А чарівно-розписні.

Білосніжні, як берізки,

Кружечки, клітинки, смужки -

Здавалося б, простий візерунок,

Але відвести не в силах погляд!

І пішла про Серпанку слава,

Заслуживши на це право,

Кажуть про неї всюди.

Дивного дива

Поклонімося не раз.

Про давньої дымковской іграшці

Поведемо зараз розповідь.

(Показ дымковской іграшки індика)

Ось індик ошатний,

Весь такий він ладый,

У великого індика

Всі розписані боки.

Всіх нарядом здивував,

Крила важливо розпустив.

Подивіться, пишний хвіст

У нього зовсім не простий,

Точно сонячний квітка.

А високий гребінець,

Фарбою яркою горя,

Як корона царя.

Індик казково красивий,

Він напыщен, горделив.

Зверхньо дивиться навколо,

Птах важлива - індик.

(Показ іграшки водоноски).

- Ця іграшка називається Водоноска.

За студеною водицею

Водоноска-молодиця

Як лебідонька пливе,

Відра червоні несе

На коромислі не поспішаючи.

Подивися, як хороша

Ця дівчина-краса:

Туга чорна краса,

Щічки червоні горять,

Дивовижний наряд,

Сидить кокошник гордовито.

Водоноска так красива,

Як лебідонька пливе,

Пісню тиху співає.

- Хлопці, а ви хочете стати дымковскими майстрами?

- Так!

- Сьогодні ми з вами будемо розписувати іграшки, які виліпили з тіста. Але спочатку давайте пригадаємо, які фарби використовують майстри при розпису дымковских іграшок?

- Червоний, синій, блакитний, зелений, жовтий, оранжевий.

- Які елементи входять в димковський візерунок?

Смужки, клітини, хвилясті лінії, круги, кільця, точки.

Зверніть увагу, хлопці, що і кольору, й елементи візерунка поєднуються один з одним і повторюються у певній послідовності.

А зараз я запрошую всіх у нашу художню майстерню, де вас чекають іграшки. Сьогодні ми будемо розписувати дымковскую бариню. Кожну дымковскую іграшку ліпить і розписує майстер по своєму смаку, тому вони не схожі одна на одну, але кожна прекрасна по-своєму. Сьогодні ви зобразите кожен свою бариню за своїм бажанням. Я пропоную подумати про те, яким візерунком ви розпишете свою бариню. (Даю дітям можливість обдумати майбутню роботу). Подумали, а тепер приступайте до малювання: плоски і точки ми малюємо кінчиком пензля, кола робимо стусанами. Намагайтеся, щоб ваші роботи були акуратними, не набирайте багато фарби, зайву воду з пензлика промакивать про серветку.

Коли роботи будуть виконані, запропонувати дітям залишити їх на столах, щоб просохли, і виконати коломийки.

(Музична пуза).

1. Наші руки крендельком,

Щоки ніби яблука.

З нами здавна знайомий

Весь Народ на ярмарку.

2. Дымковские барині

Всіх на світі краше,

А гусари любимчики -

Кавалери наші.

3. Ми розписні іграшки -

Реготухи вятские,

Щеголихи слобідські,

Кумасі посадські.

4. З стрічками, та з бантами,

Так під ручку з франтами

Ми гуляємо парами,

Пропливаємо парами.

5. Ми іграшки знатні,

Складні, та накладні.

Ми всюди славимося,

Ми і вам сподобаємося.

Аналіз робіт:

- Хлопці, подивіться на своїх баринь. Які вони красиві. А вам подобаються ваші роботи. Яка бариня вам найбільше сподобалася? Розкажи, що тобі сподобалася робота... (Відповіді 2-3 дітей).

- Молодці, хлопці. Сьогодні на занятті ми ще раз зустрілися з дымковскими іграшками, побували дымковскими майстрами, ви дуже добре впоралися з цією роботою.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове