logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Небезпечні предмети".

Програмовий зміст: Розвивати здатність аналізувати загадки на основі порівняння двох предметів за загальними зовнішніми ознаками, робити власні висновки. Вправляти у використанні простих форм пояснювальній промови. Закріпити знання про небезпечні предмети. Створювати умови, що спонукають до самостійних дій. Виховувати бажання допомогти іншому в скрутній ситуації.

Матеріал: Телефон, пари картинок із зображенням предметів з подібними зовнішніми ознаками: цвях - гриб, сірники - матрьошки, чайник - каструля, праска - холодильник, молоток - барабанні палички, ножиці - окуляри; ляльковий персонаж - хлопчик Андрійко, ширма, ватман, клей, силуети небезпечних предметів, конверт з фішками, рознос.

Хід заняття:

Лунає телефонний дзвінок, вихователь бере трубку: Алло! Я Вас слухаю. (Уважно слухає, потім кладе трубку). Хлопці, дзвонив наш старий знайомий - Андрійко. Він збирається прийти в гості до нас, але мені здалося, що він дуже засмучений. Що ж сталося?

(Стук у двері. З-за ширми з'являється Андрійко, каже сумним голосом.)

Андрійко: Здрастуйте, хлопці!

Вихователь: Здрастуйте, Андрій! По-моєму, ти чимось засмучений. Розкажи нам, що сталося?

Андрійко: Хлопці, ви ж знаєте, як я люблю все нове! Вчора мама подарувала мені набір картинок з загадками. Я їх читав, розглядав, а потім ненавмисно впустив, і вони всі переплуталися. Тепер ніяк не можу до загадки знайти правильну картинку-відгадку.

Вихователь: Діти, допоможемо Андрію?

Діти: Так!

Вихователь: Ти, Андрюша, читай загадки, а хлопці будуть їх уважно слухати і постараються знайти відгадки.

(До кожної загадки виставляється по дві картинки, де зображені предмети з загальними зовнішніми ознаками, наприклад, цвях і гриб. Діти серед них знаходять потрібну картинку-відгадку і пояснюють свій вибір.)

Андрійко: Є у мого Антошки капелюшок, так залізна ніжка.

Діти: Цвях.

Вихователь: Чому ви так вирішили? Може бути, це гриб, адже у нього теж є капелюшок і ніжка?

Діти: Це цвях, бо в загадці сказано, що у нього ніжка залізна.

Андрійко: Ці дружні сестрички весь деньок добувають вогник.

Діти: Це - сірники.

Вихователь: А може бути, матрьошки, адже вони теж дружні і живуть всі разом?

Діти: Немає, матрьошки не добувають вогонь, тільки сірники можуть запалити його.

Андрійко:

Тук-тук-тук-тук,

Лунає гучний стукіт.

Що ж тато взяв у руки?

Чим він гвоздик забивав?

Діти: Молоток.

Вихователь: Може бути, це барабанні палички? Вони теж голосно стукає: тук-тук.

Діти: Палички стукають по барабану, цвяхи ними не забивають.

Андрійко:

Довгий носик, цілий бік.

У ньому - гарячий окріп.

Він сичить, кипить,

Всім чай пити велить.

Діти: Чайник.

Вихователь: А може бути каструля? Вона теж кругла.

Діти: У неї немає носика і чай в каструлі не готують.

Андрійко: Два кінця, два кільця, а посередині цвяшок.

Діти: Ножиці.

Вихователь: А по-моєму, це окуляри. У них теж є два кільця, два кінця (показує на дужки).

Діти: А гвоздика посередині немає!

Андрійко: Блискучий і гладкий, розгладжує складки.

Діти: Праска.

Вихователь: А може холодильник, він теж блискучий і гладкий.

Діти: Але холодильником не розгладжують складки, це роблять гарячим праскою, а в холодильнику зберігають продукти.

Вихователь: Бачиш, Андрійку, хлопці допомогли тобі - підібрали до твоїх загадок правильні картинки-відгадки. На них зображені небезпечні предмети . Зараз ми з вами будемо грати в гру, яка називається "Можна - не можна". Але спочатку потрібно знайти конверт з фішками., без яких у цій грі не обійтися. Хто перший знайде, той викладе їх на рознос.

(Діти шукають конверт. Знайшов дитина висипає фішки червоного і зеленого кольору на рознос. Вихователь викладає картинки із зображенням небезпечних предметів в ряд.)

Вихователь: Як називаються ці предмети?

Діти: Небезпечні.

Андрійко: А що в них небезпечного?

Діти: Якщо користуватися ними неправильно або брати їх без дозволу, то може статися нещасний випадок.

Вихователь: Для того, щоб грати в гру "Можна - не можна", кожному з вас треба взяти з рознесення по одній червоній і по одній зеленій фішці. Червоний колір означає, що цим предметом дітям самостійно користуватися не можна. Зелений колір - цим предметом користуватися можна, але дуже обережно.

Після того, як діти взяли фішки, вихователь продовжує: Зараз я буду показувати картинки з зображеннями небезпечних предметів, а ви повинні визначити: чи можна дітям користуватися цим предметом чи ні, і підняти фішку потрібного кольору. Ось картинка з зображенням чайника. Якого кольору фішку треба підняти?

Діти: Червоного, бо окропом можна обпектися.

Аналогічні питання задаються до кожної картинці.

Після завершення гри каже Андрійко: Які ви, хлопці, молодці - так допомогли мені сьогодні! Але я поки не запам'ятав, якими з цих предметів користуватися дітям заборонено, а якими - можна, але дуже обережно.

Вихователь: Не засмучуйся, Андрійко. Щоб ти все добре запам'ятав, хлопці можуть зробити плакат "Обережно, небезпечні предмети!" Правда, хлопці? А ти повісиш його у себе вдома на стіні і будеш вивчати.

Вихователь: Хлопці, на столах лежать вже вирізані силуети небезпечних предметів. Наклеїти їх на великий аркуш і у вас вийде плакат. (Діти виконують завдання).

Вихователь: Скільки їх вийшло?

Діти: Шість.

Вихователь: Але це не всі небезпечні предмети, які є в кожному будинку. Про решту ми поговоримо наступного разу. Андрюша, цей плакат ми даруємо тобі! Вивчай його і хай у тебе все буде добре!

Андрійко: Велике спасибі, хлопці! До побачення!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове