logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Здоров'я малюків

Формування у дітей усвідомленого ставлення до свого здоров'я.

Автор: Тетяна Вікторівна Довгих, вихователь Комунального дошкільного навчального закладу - дитячого садка N57 «Веселка» загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням фізичного та інтелектуального розвитку р. Старий Оскол Білгородської області

 

У зв'язку з неухильним зниженням резервів здоров'я нації виникає нагальна потреба у формуванні у підростаючого покоління мотивації до збереження та зміцнення здоров'я.
Перед дошкільними установами стоять два завдання: по-перше, зберегти і зміцнити здоров'я дітей; по-друге, виконати педагогічну програму навчання, в тому числі дати дітям знання з анатомії і фізіології, охорони безпеки життя, сформувати свідоме розуміння цінності власного життя та здоров'я.
Мета даної роботи - створення умов для самопізнання й самозбереження кожного вихованця.
Методика роботи з дітьми будується в напрямку особистісно-орієнтованого взаємодії з дитиною, акцент робиться на самостійне експериментування і пошукову активність самих дітей.
Представлений конспект заняття спрямований на формування потреби в здоровому способі життя у дітей 5-6 років.

Конспект заняття в старшій групі «Де ховається здоров'я?»
Мета: формувати у дітей свідоме установку на здоровий спосіб життя.
Завдання: закріпити знання дітей про вплив на здоров'я рухової активності, загартування, харчування, свіжого повітря, настрою.
Розвивати пізнавальний інтерес, розумову активність, уяву.
Виховувати бажання бути здоровим, уважно ставитися до себе.
         Методи і прийоми: пізнавальна діяльність з оздоровчою спрямованістю, дихальні і рухові вправи, гра, дослідницькі дії.
Обладнання: м'яч, модель сонця, модель малюнка «Приказки», набір ілюстрацій - «Продукти харчування», макет дерева, фонограма пісні Ст. Шаїнського «Разом весело крокувати», стаканчики за кількістю дітей, ємність з водою, піднос, грудочки снігу, серветка.
Хід заняття
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми зібралися з вами, щоб поговорити про здоров'я. На яке слово схоже слово «здоров'я»? Правильно, слово «здоров'я» схоже на слово «здрастуй». Коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я. Давайте поздороваемся і ми.
Комунікативна гра «Здрастуй!»
Діти встають у коло і по черзі проспівують фразу, називаючи ім'я дитини, яким передають м'ячик: «Здрастуй, Сергію!» і т. д.
Вихователь: Розкажу я вам стару легенду: «Давним-давно, на горі Олімп жили-були боги. Стало нудно, і вирішили вони створити людину і заселити планету Земля. Стали вирішувати, яким повинен бути чоловік.
Один з богів сказав: «Чоловік повинен бути сильним», інший сказав: «Людина має бути здоровою», третій сказав: «Людина має бути розумним». Але один з богів сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буде подібний до нас». І вони вирішили заховати головне, що є в людини - її здоров'я. Стали думати, вирішувати - куди б його заховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші - за високі гори. А один з богів сказав: «Здоров'я треба сховати в самої людини». Так і живе з давніх часів людина, намагаючись знайти своє здоров'я. Так от не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів.
         Вихователь: Отже, здоров'я - то виявляється заховане і в мені, і в тобі, і тобі..... в кожному з нас.
         Питання: Хлопці, а ви відчуваєте себе здоровими? Послухайте себе. Що значить бути здоровим? А як ти вважаєш? А ти здоровий? Чому?
         Вихователь: Я відкрию вам маленький секрет. Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків. Ці промінчики живуть у кожній клітинці вашого організму. Перший промінчик вашого здоров'я - це сила. ( Відкриваю промінчик)
         Питання: Яких людей ви вважаєте сильними? А твій тато сильний? А де знаходиться ваша сила? (Моя сила в м'язах.)
         Вихователь: Давайте перевіримо, чи багато сили у ваших руках. Які у вас міцні м'язи. Найсильніші м'язи у (...), подивіться, хлопці! Розкажи нам, будь ласка, що ти робиш, щоб твої руки були сильними?
Хлопці, а тепер ви всі разом покажіть, як ви тренуєте м'язи свого тіла (вибігайте, ставайте в коло).
Хто зарядкою займається,
Той здоров'я набирається!
         Діти виконують комплекс ритмічної гімнастики з показу вихователя під пісню «Разом весело крокувати»
         Подивимося, скільки сили стало у ваших руках (перевіряють самі).
         Питання: Чи Додалося?
         Вихователь: Відразу видно, « міць за жилушкам вогнем біжить».
         Питання: Які м'язи стали у тебе?
         Вихователь: Хлопці! А ось і відповідь на питання: чому чоловік повинен бути сильним? Сила зміцнює здоров'я людини!
Кріпиться людина - міцніше каменю
Ослабне - слабкіше води!
Щоб дізнатися, як звуть другий промінчик нашого здоров'я, я вам покажу фокус. Візьміть по стаканчику і загляньте всередину.
         Питання: Що там лежить? А в тебе щось є? Зараз ми побачимо, хто там ховається! «Один, два, три невидимка з стаканчика біжи» - опускайте стаканчики у воду.
         Питання: Що за невидимка сидів у стаканчику?
         Вихователь: Ми побачили повітря, який був в стаканчику. Поставте стаканчики, цей фокус ви можете показати будинку. Хлопці, всі ми знаємо:
Без дыханья життя немає, без дыханья меркне світло.
Дихають птахи і квіти, дихаємо він, і я, і ти.
Давайте перевіримо, чи так це.
         Досвід: Спробуйте глибоко зітхнути, закрийте долонею рот і ніс.
         Питання: Що ви відчуваєте? Чому не змогли довго перебувати без повітря? А що ти відчував?
         Вихователь: Правильно! Це кожна клітинка вашого організму збунтувалася - надішліть, будь ласка, повітря, а то ми загинемо.
         Вихователь: Скажіть, будь ласка, чому ми на зарядці виконуємо дихальні вправи? Давайте згадаємо, які вправи на дихання ми знаємо.
Вправи для розвитку дихання
(за А. Стрельникової)
1.Нахили вперед і назад (за принципом маятника) - при нахилі назад руки обхоплюють плечі, вдих; при нахилі вперед - видих;
2.Полуприсяды з видихом, активний вдих, короткий, напружений, через ніс;
3.Темповые нахили вперед - вдих при кожному нахилі.
А звідки в повітрі з'являється кисень? Правильно, хлопці, повітря багате киснем - чисте повітря! Коли повітря свіжий і чистий - дихається легко, з'являється бадьорість, гарний настрій.
Питання: Як же звуть другий промінчик здоров'я? (Відкриваю промінчик)
Вихователь: Щоб бути здоровим потрібен чисте свіже повітря.
Хлопці, яка приказка тут зашифрована? (Показую модель малюнка «Приказки») Молодець, першим здогадався...
Повноцінна їжа
Для здоров'я нам потрібна.
Питання: Чому так прислів'я говорить? Навіщо людині їжа? Як ти вважаєш? Ви згодні?
Вихователь: У магазинах продають багато різних продуктів, якби мама попросила вас сходити в магазин, чи змогли б ви вибрати корисні продукти. Давайте пограємо в гру і дізнаємося, чи можна вам довіряти домашнє господарство.
Гра «Абсолютно вірно!»
Вихователь зачитує чотиривірші про продукти. Якщо в них йдеться про корисні речі, всі діти разом кажуть: «Правильно, правильно, абсолютно вірно!» А якщо про те, що для здоров'я шкідливо, діти мовчать.
1.Їж побільше апельсинів, пий смачний морквяний сік,
І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий.
2.Якщо хочеш бути струнким, треба любити солодке
Їж цукерки, жуй ірис, стрункий, стань як кипарис.
3.Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте рада:
Їжте фрукти, каша з олією, рибу, мед і виноград.
4.Немає корисніше продуктів - смачних овочів і фруктів.
І Сергієві і Ірині всім корисні вітаміни.
5.Наша Люба булки їла і жахливо розтовстіла.
Хоче в гості до нас прийти, та в двері не може проповзти.
6.Якщо хочеш бути здоровим, правильно харчуйся,
Їж побільше вітамінів, з хворобами не знайся.
         Вихователь: Молодці, обов'язково скажу вашим мамам, що ви вмієте вибирати корисні продукти. Хлопці, я пропоную вам стати садівниками здоров'я», давайте виростимо диво-дерево (на столі картки з продуктами, діти вибирають потрібні, вішають їх на дерево).
         Питання: Чому на дереві зросла моркву? Чим корисне молоко? Який вітамін в буряках? Які овочі та фрукти захищають від шкідливих мікробів?
         Вихователь: Ми запам'ятаємо назавжди, для здоров'я нам потрібна вітамінна їжа. (Відкриваю промінчик)
Наступний промінчик нашого здоров'я ховається під серветкою. Нехай ваші руки допоможуть вам відгадати, що під серветкою лежить? (На підносі грудочки снігу). Візьміть снігові грудочки і розітріть ними щічки.
Замолоду закалишься,
На весь вік сгодишься.
Питання: Що таке заливання? Як ви думаєте, чому саме холодом загартовується людина? А вам подобається загартовуватися? Які види загартовування ви знаєте?
Закаливай себе, зніжений лише тліє,
Здорова людина і старий не хворіє.
Питання: Так що треба робити, щоб бути здоровим? (Відкриваю промінчик)
Вихователь: А тепер уважно подивіться один на одного, чому у (...) виблискують очі? Чому у (...) добра усмішка? Чому ви всі весело посміхаєтеся? Який у вас настрій? Гарний настрій - ось ім'я останнього промінці. (Відкриваю промінчик) Подивіться, сонечко посміхається, радіє за вас, тому що ми знайшли, куди боги сховали наше здоров'я. А ви зможете берегти його? Молодці, я впевнена в вас!

Література:
Картушина М. Ю. Бути здоровими хочемо: Оздоровчі та пізнавальні заняття для дітей підготовчої групи дитячого саду. - М: ТЦ Сфера, 2004.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове