logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

return_announcements(); ?>

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6
Що треба зробити для отримання Свідоцтва про публікації авторського матеріалу на сайті
Реєстр сертифікатів
Реклама на сайті

Здоров'я малюків.

Очі, вуха і носи повинні бути здоровими"

Конспект заняття з валеології для дітей старшої групи.

Автор: Димова Наталія Володимирівна, вихователь, Муніципальне бюджетне освітня установа Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним напрямком інтелектуального розвитку вихованців N69 «Веселка», Республіка Татарстан, місто Набережні Челни.

 

Мета : Формувати у дітей звичку до здорового способу життя.

Завдання

  1. Закріплювати знання дітей про органи почуттів і профілактики їх захворювань,
  2. Тренувати дітей у самостійному використанні гімнастики для очей,
  3. Розвивати вміння співпереживати, приходити на допомогу тим, хто її потребує.

Хід заняття
Вихователь - Діти, сьогодні у нашого вікна всі ранок сорока стрекотала, вона принесла на хвості погану звістку. У казковому лісі біда. Захворіли всі казкові герої. Нам треба збиратися в дорогу. А в цьому мішку у мене різні зілля, які нам допоможуть казкових героїв вилікувати. Все готово, можна вирушати в дорогу.
Вихователь тримає в руці клубок, який показує дорогу. У шляху можуть зустрічатися різні перешкоди («Перепригни струмочок», «З купини на купину», «Пройди і не задень» тощо).
Вихователь - Подивіться, яку гарну галявинку ми вийшли, а це що за хатинка?
Цікаво, хто в ній живе? Давайте скажемо чарівні слова, щоб хатинка до нас повернулася.
Діти /хором/ - Хатинка, хатинка, стань до лісу задом, а до мене передом!
З хатинки виходить Баба Яга: «Хто це по лісі ходить? Нічого не бачу.

Слабка я очима стала, либонь, зовсім осліпну».
Вихователь - А ти очі бережеш? Знаєш, що потрібно робити, щоб зберегти зір?
Яга - Звідки мені знати? В лісі живу.
Вихователь - А наші діти знають. Хлопці, давайте навчимо Бабу Ягу як зберегти зір.
Діти - не Можна читати лежачи і в погано освітленій кімнаті, дивитися на лампу, на яскраве сонце. Потрібно берегти очі від гострих предметів, не терти очі руками. Для очей корисно дивитися на захід і схід сонця, вмиватися чистою водою. Для очей корисний зелений колір: він заспокоює, а червоний колір, навпаки, стомлює.
Яга - Здається все запам'ятала. Треба читати лежачи, терти очі руками...
Діти виправляють помилки Баби Яги.
Яга - Але що робити, якщо я погано бачу?
Вихователь - У нашому чарівному мішку знайдуться ліки, які тобі допоможуть.
Бабу Ягу пригощають морквиною, пропонують протерти очі відваром ромашки, радять частіше ласувати чорницею.
Яга - Ось тепер я набагато краще стала бачити.
Вихователь - А щоб зір зовсім відновить діти навчать тебе робити гімнастику для очей.
Діти показують Бабі Язі вправи, користуючись алгоритмом.
Баба Яга дякує дітей і прощається, а чарівний клубочок веде всіх далі: через болото /вправа « з купини на купину», через бурелом /вправа «Перелезь через деревинку»/.
Раптом лунає гучна музика, грім, свист. З-за дерева виходить Соловей-Розбійник. Він стогне, тримається за голову.
Діти - Що з тобою сталося.
Розбійник - А?! Що?! Нічого не чую! І голова болить!
Діти допомагають йому зробити холодну примочку /можна прикласти капустяний лист/ і пояснюють, чому він став погано чути і чому болить голова: «Ти став погано чути від гучних звуків, і голова розболілася тому».
Розбійник - А причому тут гучна музика?! Не вірю я вам!
Діти - Частинки повітря вдаряються про барабанну перетинку і сигнал надходить у мозок. Якщо звуки голосні й безладні, то частинки повітря починають стукати по барабанної перетинки, як тисячі маленьких кийків. Від гучних звуків барабанна перетинка може навіть лопнути.
Розбійник - Але я так люблю музику. Порадьте, що мені робити?

Діти- Шум лісу, спів птахів, дзюрчання струмочка - це теж музика, тільки її треба почути. Така музика заспокоює і додає сил. А ще музика не повинна бути дуже гучною. Коли розмовляєш з ким-небудь, треба говорити тихо, спокійно. Від крику і шуму теж може захворіти голова.
Одну-дві хвилини всі разом слухають касету зі звуками природи. Діти прощаються з розбійником і йдуть далі.
Незабаром діти бачать перед собою «печеру». Вона покрита павутиною. З печери лунає кашель і чхання. Виходить Лісовик.
Лісовик - От, занедужав напевно. Цілими днями кашляю і чхаю.
Вихователь заглядає в печеру і теж починає чхати.
Вихователь - Яка пил! Здається, ти чхаєш не від застуди. Коли ти останній раз робив прибирання в печері?
Лісовик - Не пам'ятаю... Років п'ять чи десять тому.
Вихователь - тоді все ясно. Мені здається, що діти зможуть дати тобі кілька порад і розкажуть, що потрібно робити, щоб більше не чхати і не кашляти.
Діти - Треба берегти органи дихання: провітрювати приміщення, в якому знаходишся, робити вологе прибирання щодня. Повітря буде на багато краще, якщо в будинку є кімнатні квіти.
Діти прощаються з Лісовиком і повертаються у групу.
Вихователь - А повернутися нам допоможе чарівний клубочок і казкове заклинання:
Закрути скоріше, клубок, Хлопців у дружний хоровод. Підійшла до кінця гра, В групу пора нам поспішати.
Діти вимовляють ці слова, взявшись за руки/
Ось ми і в своїй групі. Сьогодні ми з вами зробили два важливі справи: казковим героям ми допомогли і ще раз повторили, як зберегти здоровими свої очі, вуха та носи.
А зараз я пропоную вам пограти в піжмурки, щоб ми могли уявити собі, як відчувала себе Баба Яга, коли вона погано бачила.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове